Národní parky na západě USA

Mám zájem

Okruh po národních parcích západu USA je strhujícím zážitkem. Národní parky vás překvapí svojí monumentálností a rozmanitostí. Budete fascinováni při procházce po hraně Grand Canyonu (UNESCO) nebo mezi bizarními rostlinami NP Joshua Tree. Zavítáte pod největší stromy v NP Sequoia. Projedete se po legendární Route 66, budete obdivovat pozoruhodné geologické útvary a pestrou paletu rostlin a živočichů v NP Zion a Bryce Canyon. Od strhujících vodopádů, horských lesů a řek v Yosemitech zavítáte s indiánskými průvodci do fascinujícího Monument Valley a pak k jedinečným skalním obloukům v národním parku Arches.

Kromě přírody poznáte i charismatická města západu USA – město filmových hvězd Los Angeles, San Francisco s příjemným chladnějším podnebím i pouštní Las Vegas s proslulými casiny.

Zájezd je výběrem toho nejlepšího, co může americký západ nabídnout.

 

Na co se můžete těšit

  • Nejkrásnější národní parky na západě USA
  • Legendární Pacific Highway a slavná Route 66
  • Rafting a bike v Moabu
  • Grand Canyon, Monument Valley, Yosemite, Death Valley, Bryce Canyon, Zion, Arches, Joshua tree, Sequoia
  • Atraktivní město andělů Los Angeles, fotogenické San Francisco i hazard v Las Vegas
Mám zájem

Fotogalerie

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odlet z Prahy do Los Angeles, odpolední aklimatizace

Ubytování v hotelu, večerní prohlídka Los Angeles

2. den

Celodenní přejezd do San Francisca po legendární Pacific Highway, jedné z nejscéničtějších cest světa

3. den

Prohlídka San Francisca, originální město na pobřeží Pacifiku. Navštívíme i členitou krajinu Point Reyes Nation Seashore, která je podobně jako San Francisco výrazně odlišná od ostatní zdejší přírody.

4. den

Přejezd San Francisco – NP Yosemite

5. den

Prohlídka NP Yosemite – Yosemite valley, Glacier point

6. den

Jezero Mono Lake je slané a vysoko položené slané jezero v Kalifornii, jehož slaná voda je bohatá na minerály a alkalické sole. 

Údolí smrti (Death Valley) je nejsušší, nejteplejší a nejníže položená poušť v celé Severní Americe a teploty zde mohou v létě dosahovat až 55 stupňů.

7. den

Prohlídka Las Vegas a okolí, zábava, kultura, nákupy, odpočinek

Večer na Las Vegas boulevardu, procházka po Strip

8. - 10. den

Relaxace u nádherného jezera Lake Powell na řece Colorado, kopání, výlet na zapůjčených motorových člunech 

NP Bryce Canyon – prohlídka parku, několik variant vycházek

Přejezd do NP Zion – výšlap soutěskou Zion Narrows, scenérická silnice Zion-Mt Carmel Highway

11. den

NP Arches – celodenní návštěva parku, pěší výlety k jedinečným skalním obloukům včetně světoznámého Landscape Arch, který měří 100 metrů

12. den

Městečko Moab s možnosti skvělého raftingu  na divoké řece nebo světoznáme bikové traily Slickrock, kde se jezdí doslova po skalách

13. den

Obří červené skalní útvary a stolové hory Monument Valley, který se nachází v národní indiánské rezervaci kmene Navajů

14. - 15. den

Průjezd po jižní terase Grand Canyonu  s neskutečnými vyhledy a pozorování západu slunce. Následující den možnost sestupu po Bright Angel Trail na dno kaňonu, případně půldenní rafting po řece Colorado. Možnost vyhlídkového letu helikoptérou nad kaňonem.

16. - 17. den

Přejezd do Las Vegas, odlet, následující den přílet do Prahy

Doplňující informace

Vízum

Pro občané ČR platí bezvízový styk a vztahuje se pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů. Pro cestování do USA bez víza však musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA a mít vlastní platný cestovní pas s biometrickými údaji. Registraci v rámci ESTA je doporučeno provést minimálně 72 hodin před nastoupením cesty. O ESTA je nutno požádat nejen při leteckých cestách do USA, ale i při překračování pozemní hranice a při cestách po moři.

Pití alkoholu

Věková hranice pro pití alkoholu ve Spojených státech amerických je 21 let. S tím souvisí i skutečnost, že do barů a na některé diskotéky nejsou lidé pod 21 let vůbec vpuštěni. Rovněž od vás v baru nebo v obchodě s alkoholem mohou požadovat, abyste se legitimovali cestovním pasem. V opačném případě vám alkohol neprodají.

Řízení osobního auta

K řízení auta v USA je potřebný minimální věk 18 let a platný řidičský průkaz skupiny B. Většina policistů a autopůjčoven obvykle uznává český řidičák; nicméně, doporučujeme před odjezdem zažádat o vystavení mezinárodního řidičského průkazu. Pro osoby mladší 25 let je možnost půjčení auta v USA výrazně dražší. Poplatek za “mladého řidiče” je vysvětlován nižší zkušeností a souvisí s vyšším rizikem vzniku škody.

Národní parky

  • Dodržujte pokyny parku pro bezpečnost při setkání se zvěří (medvědi, pumy, hadi)
  • Pro návštěvu některých oblastí je nutné mít povolení nebo rezervaci
  • Některé národní parky v USA jsou odlehlé a služby jako stravování mohou být omezené. Plánujte dopředu, mějte dostatek potřebných zásob, včetně vody a buďte připraveni na náročnější podmínky
  • Telefonní signál v některých parcích není ideální

Naše doporučení

Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem.

Cena pro 1 osobu:

Mám zájem

Zajímavá místa

San Francisco

San Francisco je jedním z nejnavštěvovanějších míst na světě. Jednoduše “The City” je známé svou ohromující geografií, nacházející se na kopcovitém poloostrově obklopeném Tichým oceánem s ikonickými pamětihodnostmi, včetně Golden Gate Bridge, Alcatraz Island a Transamerica Pyramid. San Francisco je oslavováno pro svou kulturní rozmanitost, progresivní hodnoty a otevřenost různým životním stylům. Dlouhodobě slouží jako centrum pro umělce, spisovatele a komunitu LGBTQ+ a město pořádá různé kulturní akce a festivaly. Na jih od SF leží Silicon Valley, významné technologické a inovační centrum, kde sídlí mnoho startupů a technologických společností.

Los Angeles

Los Angeles, nebo zkráceně LA, je po New Yorku druhé největší město USA. Je často označováno jako “Hlavní město zábavy na světě” kvůli jeho významnému postavení ve filmovém, televizním a hudebním průmyslu. Hollywood, část Los Angeles, je známý tím, že je epicentrem globálního průmyslu zábavy, zejména filmového průmyslu. Tato oblast je domovem mnoha historických a ikonických filmových studií, která sehrála klíčovou roli ve vývoji filmového umění. Mezi nejznámější patří Universal Studios Hollywood, Warner Bros. Studio, Paramount Pictures,Hollywood Center Studios, Sony Pictures Studios a Walt Disney Studios.

NP Yosemite

Úchvatné vodopády, nádherné lesy, do nebe sahající sekvoje a do nebe vystupující vystupující skalní stěny a proslulou 900 metrov vysokou skalní stěnou  El Capitan – to vše je Yosemitský národní park.  Navštívit Yosemity znamená potkat se s úžasnou kalifornskou přírodou.

Mono Lake

Výjimečný přírodní úkaz – jezero Mono Lake. Jeho hladina a břehy jsou posety krápníkovými útvary vytvořenými ze soli a dalších minerálů, které se sem dostaly z nedalekého pohoří Sierra Nevada. Křehká krása ale brzy zase zmizí pod hladinou.

Lake Powell a řeka Colorado

Jezero Lake Powell je překrásné jezero, které vzniklo umělým zatopením kaňonů poblíž řeky Colorado v době, kdy se stavěla přehrada Glen Dam. Dnes je jezero součástí národního parku Glen Canyon a neodmyslitelně patří k předním zajímavostem v této části Spojených států.

NP Zion

Pro svou jedinečnou polohu na rozhraní tří geografických oblastí (Koloradské plošiny, Velké pánve a Mohavské pouště) patří tento národní park k vyhledávaným turistickým cílům, jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů.

Grand Canyon

Grand Canyon je druhý nejdelší kaňon na světě. Byl vytvořený řekou Colorado a tvoří podstatnou část národního parku Grand Canyon, jednoho z prvních národních parků založených v USA. Grand Canyon byl domovem původních amerických komunit po tisíce let. Jejich jméno, Havasupai, znamená “lidé modro-zelených vod,” odkazující na úchvatné tyrkysové vodopády v této oblasti.

Las Vegas

Las Vegas leží uprostřed vyprahlé kotliny, v poušti,  obklopené horami. Nazývá se také hlavní město zábavy. Město neuvěřitelných hotelů s mnoha kasíny, místo nejrůznějších koncertů, představení i všeho, co se jakkoliv týká zábavního průmyslu a showbusinessu. 

Mám zájem