Tenerife na míru

Turistika v horských oblastech se zapůjčením auta

Mám zájem

Ostrov Tenerife potěší svou rozmanitostí i ty nejnáročnější cestovatele. Vedle unikátních horských treků najdete na ostrově nádherné černé i bílé písečné pláže. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro pěší výlet nebo využijete lanovku, můžete vystoupit na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide (3 715 m), nebo objevovat krásy ostrova prostřednictvím několika variant poznávacích okruhů. Stejně jako ostatní Kanárské ostrovy nabízí Tenerife nejrůznější vodní sporty v průzračných vodách Atlantiku – šnorchlování, potápění nebo surfování.

Většina návštěvníků si užívá nádherné pláže a hotely na pobřeží, zatímco úchvatná vulkanická krajina a nedostižná příroda zůstávají překvapivě liduprázdné. Pro vás naplánujeme lehké túry bez náročných převýšení. Vypravíte se na zapomenuté stezky v hustých borovicových lesích a projdete si kouzelný vavřínový prales na severu ostrova. Na začátek pěších tras se vždy dostanete pohodlně díky silničkám, které vedou vysoko do hor. Spolu s přírodou a historií si samozřejmě užijete také relaxaci na vyhlášených plážích a koupání v oceánu. Na základě vašich očekávání vám připravíme detailní „Cestovatelský manuál“ včetně podrobných map a navigace s výčtem míst k navštívení a možných aktivit. Součástí balíčku je také zapůjčení auta včetně pojištění, které pro vás bude přistaveno při příletu na letišti. Auto máte potom k dispozici po celou dobu. Nabídneme vám poměrně široké spektrum programů na ostrově Tenerife, včetně možnosti krátkého trajektu na sousední ostrov Gomera.

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří milují svobodu a flexibilitu při cestování a rádi cestují jen se svými nejbližšími, připravíme pro vás originální poznávací, aktivní nebo čistě relaxační program na míru přesně podle vašich preferencí.

Na co se můžete těšit

 • Úchvatná sopečná krajina a borovicové lesy
 • Nádherné pláže a průzračně čisté moře, šnorchlování
 • Lehké výlety a túry ve velkolepých vulkanických scenériích
 • Lanovkou nebo pěšky na nejvyšší vrchol Španělska
 • Zoologická zahrada Loro s kosatkami
 • Vor Kon-Tiky a utajené pyramidy Thora Heyerdahla
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování v  4* hotelech zpravidla s bazény, nebo za příplatek v luxusním 5* hotelu
 • Zapůjčení auta typu střední třídy (např. Renault Megane, Renault Captur) na celou dobu pobytu
 • Osobní nebo online schůzka v rámci přípravy zájezdu
 • Detailní zpracování “Cestovatelského manuálu”, t.j. návrh itineráře se všemi podrobnostmi
 • Veškeré potřebné mapy, navigace a velmi detailně zpracované informace
 • Zajištění veškerých potřebných informací v rámci balíčku
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obedy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odlet z Prahy na Tenerife, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Jedna z nejkrásnějších túr na ostrově kolem sopek Montaña Negra (1408 m) a Montaña La Atalya (1403 m). Působivá cesta hustými borovicovými lesy a pohodové pěšiny přes černá lávová pole a sopečný popel. Koupání v přírodních bazénech, případně vyjížďka na maják Punta de Teno – nejzápadnější cíp Tenerife.

3. den

Přejezd do malebné horské vesničky Masca, která má velmi podobné rysy jako Macchu Picchu. Sestup prudkou horskou soutěskou až na úroveň mořské hladiny ke skalnatým útesům Los Gigantes. Útesy se tyčí nad mořem do výšky 500 – 800 metrů. Jediná možnost, jak se dostat do jejich blízkosti je výlet lodí. Cestu lodí můžeme spojit s pozorováním delfínů. Lodí se dostanete do letoviska Los Gigantes s kouzelnou atmosférou a příjemnými restauracemi.

4. den

Přejezd do Národního parku Teide s možností vyjet lanovkou k nejvyššímu vrcholu Španělska a vystoupat až na hranu kráteru sopky. V národním parku Teide jsou možné další alternativní túry, např. výlet mezi bizarními skalními útvary Roques del García s převýšením kolem 200 m. Terén je místy náročnější, túru je však možné zkrátit.

5. den

Výlet do pohoří Anaga, které je pokryté vavřínovým pralesem. Lehký přechod horského hřebene s několika vyhlídkami. Odpoledne lze strávit na vyhlášené pláži Las Teresitas, která je jako jedna z mála pokryta světlým pískem přivezeným z Afriky.

6. den

Druhá nejznámější písečná pláž El Medano, která je velice vyhledávána zejména kitesurfery pro své ideální větrné podmínky. Alternativně lze navštívit zoologickou zahradu Loro v Puerto de la Cruz, kde můžete pozorovat kosatky.

7. den

Muzeum známého norského badatele a dobrodruha Thora Heyerdahla známého jeho plavbami na člunech Kon-Tiki a Ra. Ten na Tenerife pobýval na sklonku života, v roku 1991 zde objevil pyramidy v Güímaru na východním pobřeží ostrova a doložil i jejich astronomický význam. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete u nás objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife ( cca 4,5 hod. letu). Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100% ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dopravíme do cílové destinace jiným leteckým spojením. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v dvoulůžkových pokojích 4* hotelu v příjemném přímořském městečku Puerto de La Cruz. Součástí ubytování je v tomto případě i snídaně. Další variantou jsou velmi pohodlné soukromé apartmány na stejném místě, které jsou velice prostorné a mají i vlastní kuchyňku. V tomto případě ovšem nemůžeme nabídnout snídaně. Samozřejmě umíme na vyžádání nabídnout ubytování i na jiných místech, ale domníváme se, že Puerto de La Cruz je ideálním východiskem pro poznávání celého ostrova.

Stravování

V ceně programu nejsou zahrnuty obědy a večeře, v případě ubytování soukromých apartmánech ani snídaně, kde je k dispozici vlastní kuchyně. Večeře vám můžeme doobjednat v hotelu, ale je příjemnější navečer vyrazit do místních hospůdek a nechat se překvapit španělskou kuchyní, která je velice pestrá. Ceny jídel v restauracích jsou srovnatelné nebo mírně nižší, než jsme zvyklí z Čech. Ceny v supermarketech jsou potom lehce nižší či srovnatelné jako u nás.

Cena pro 2 osoby:
21 940 Kč/os.

Cena pro 3 osoby:
20 440 Kč/os.

Cena pro 4+ osob:
18 940 Kč/os.

Mám zájem

Zajímavá místa

Sopka Pico del Teide

Nejvyšší hora Španělska je známa také jako Mount Teide (3 718 m), je rovněž třetím nejvyšším ostrovním vrcholem na světě. Teide a jeho okolí jsou součástí Národního parku Teide, který byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Tato oblast je stále geologicky aktivní, což přidává k jedinečnosti jejího prostředí s velkou biodiverzitou. Díky své výšce a čistému vzduchu je Teide také vhodným místem pro astronomický výzkum. Na úpatí se nachází Observatoř Teide. Návštěvníci mohou využít lanovky až do výšky 3555 m. Výstup na samotný vrchol je regulován.

Masca

Malebná vesnice se nachází ve velkém údolí s dramatickými útesy v severozápadní části Tenerife, obklopena horským terénem Teno Mountains. Masca je známá svou tradiční architekturou – kamenné domy s červenými střechami. Má bohatou historii a byla jednou z posledních oblastí na Tenerife, která byla přístupná pouze pěšky nebo lodí. Tato odlehlost přispěla k uchování tradiční kultury a způsobu života. Pěšky se můžete vydat skrz kaňon s skalnatými útvary a bujnou vegetací Masca Gorge; cesta končí u pláže Masca. Na tuto pěší túru je potřebná rezervace a dobrá fyzická kondice.

Pyramidy v Güímaru

Tyto struktury, často nazývané Güímarské pyramidy, byly objeveny norským etnografem a dobrodruhem Thorem Heyerdahlem v 90. letech. Pyramidy sestávají ze šesti obdélníkových terasovitých struktur, a přestože existují teorie spojující je s starověkými kulturami nebo dokonce s mimozemským vlivem, poslední výzkumy naznačují, že tyto pyramidy byly pravděpodobně postaveny v 19. století pro zemědělské účely.

Anaga Rural Park

Anaga Rural Park je bujnou a rozmanitou přírodní oblastí s prastarými loukoťovými lesy v severovýchodní části Tenerife. Turistické stezky protínají park, nabízí možnosti prozkoumání jeho biodiverzity a objevování malebných vesnic po cestě. Krajina zahrnuje husté lesy, dramatické útesy a nedotčené pláže.

Mám zájem