Turistika na Gran Canaria

Malá skupina maximálně 16 účastníků
Mám zájem

Gran Canaria je třetí největší ostrov Kanárského souostroví. Pro svou pestrost je často přezdíván “miniaturní kontinent”. Tento ostrov formovaný vulkanickou činností překvapí každého milovníka přírody a pěší turistiky. Zažijete zde pouštní krajinu písečných dun v Maspalomas, známou skalní formaci Roque Nublo a impozantní vrcholky hor v oblasti Pico de las Nieves. Nahlédnete do zapomenutých horských vesniček, seznámíte se s kulturou Guančů – původních obyvatel ostrova a občerstvíte se v autentických vesnických hospůdkách.

Vedle dramatické sopečné krajiny vás potěší palmové háje a borové lesy. Milovníci květin ocení botanickou zahradu Jardin Botánico Viera y Clavijo, která je největší ve Španělsku. Příznivci historie si přijdou na své v malebném městečku Teror.

Pěší putování po Gran Canarii představí Kanárský ostrov v jeho autenticitě a ryzosti. Dostanete se do míst, kam turisté obvykle nemíří a zároveň uvidíte i hlavní turistické zajímavosti. Nezapomeneme ani na odpočinek na pláži, koupání v Atlantiku a ochutnávku místních specialit.

Na co se můžete těšit

 • Turistika po neznámých částech Gran Canarie
 • Písečné duny v Maspalomas
 • Městečka Teror a Tejeda
 • Koupání v Atlantiku a odpočinek na pláži
 • Největší sopečný kráter ostrova
 • Botanická zahrada Jardin Botánico Viera y Clavij
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování v 3* hotelu v těsné blízkosti moře, k dispozici i vyhřívaný bazén
 • Snídaně v hotelu
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí všech túr
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Itinerář

1. den

Přímý let z Prahy na Gran Canaria, transfer do hotelu, ubytování, informační posezení u sklenky vína

2. den

Přejezd minibusem do oblasti Mogán, vyhlídka na mnohobarevné skalní útvary Los Azulejos. První túra přes polopouštní krajinu, palmové háje, občerstvení uprostřed malebné Veneguera a koupání na písečné pláži Tauro.

Délka pěší trasy: 7,5 km/cca 2h 45 min chůze
Převýšení: 400 m klesání, 250 m stoupání
Náročnost: střední

3. den

Výjezd do centrálního horského masivu a pěší výlet k nejznámější skalní formaci ostrova – Roque Nublo. Dále putování úchvatnou krajinou borových lesů se sestupem do horské vesnice Culata se zástavkou v místní restauraci. Přejezd do městečka Tejeda, situované na úpatí majestátných horských úbočí. Možnost procházky historickým centrem, odpolední káva či dezert ve zdejší vyhlášené cukrárně.

Délka pěší trasy: 8 km/cca 3h 15 min chůze
Převýšení: 550 m klesání, 200 m stoupání
Náročnost: střední

4. den

Odpočinkový den je kombinací méně náročné turistiky s poznáváním severní části ostrova. Přejezd k největšímu sopečnému kráteru ostrova – Caldera de Bandama. Kratší pěší túra po úpatí kráteru s výhledy na pobřežní osídlení i palmové háje na dně této sopečné formace. Přejezd minibusem do historického městečka Teror s obědem v místní restaurací. Poslední zastávkou bude nějvětší botanická zahrada Jardin Botánico Viera y Clavijo ve Španělsku.

Délka pěší trasy: 3 km/cca 1,5 h chůze
Převýšení: 170 m stoupání i klesání
Náročnost: lehká

5. den

Volný den s možností odpočinku na pláži, případně individuální návštěvy hlavního města Las Palmas de Gran Canaria místním autobusem. Průvodce vám rád poradí, co v hlavním městě stojí za vidění.

6. den

Výjezd minibusem na nejvyšší vyhlídku ostrova Pico de las Nieves, která je s vrcholem Morro de la Agujereada nejvyšší horou ostrova. Pokračování do horské osady Juncal ve středozemí ostrova, kde túru vedoucí po rozeklaných hřebenech, borovými lesy i krásnou vegetací až k úpatí velkolepého skalního bloku Asserador. Zastavíme na drink v některém z autentických vesnických barů.

Délka pěší trasy: 8,5 km/cca 3 h 45 min chůze
Převýšení: 500 m stoupání, 300 m klesání
Náročnost: střední až vysoká

7. den

Panoramatickou silnicí na polozapomenutou vyhlídku El Guriete s výhledem na hřebeny jižní části vnitrozemí ostrova. Další zastávkou bude La Fortaleza de Ansite – jedno z nejvýznamnějších míst spojených s kulturou Guančů, původních obyvatel ostrova. Přejezd na trek spojující dvě z místních přehrad Presa de Chira a Soria. Po občerstvení se přesuneme do vyhlášeného letoviska Maspalomas, možnost procházky v pouštní krajině písečných dun.

Délka pěší trasy: 5 km/cca 2 h 15 min chůze
Převýšení: 90 m stoupání, 360 m klesání
Náročnost: střední

8. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Doplňující informace

Klima

Na Gran Canarii panuje v průběhu celého roku velice příjemné počasí, přičemž nejtepleji je v letních měsících. Nejchladněji je od prosince do února, kdy teploty obvykle přesahují  21°C. Sezóna na Gran Canarii trvá 12 měsíců v roce. Od listopadu do února je ideální počasí na podnikání horských túr. V této době můžete očekávat slunečné počasí s občasnou oblačností v horských polohách s příjemnými teplotami od 16 do 22 °C. 

Ubytování

Ubytováni budeme v 3* hotelu ve vzdálenosti přibližně 200 metrů od pláží na jihu ostrova. Většina pokojů má výhled na moře nebo do zahrady. Součástí hotelu je i velký vyhřívaný bazén a bar s nabídkou nápojů a občerstvení. Apartmány mají k dispozici vybavenou kuchyň. Příplatek za jednolůžkový pokoj je 6 600 Kč.

Stravování

V ceně jsou zahrnuty snídaně v hotelu. Pokud to program dovolí, zastavujeme se na oběd či občerstvení během dne v místních restauracích. Můžete tak ochutnat autentickou ostrovní kuchyni. Na mnohých trasách však tato možnost není a potom oběd řešíme formou pikniku z vlastních zásob. Nakoupit je bez problémů možné v obchodech v blízkosti hotelu. 

Doprava

Doprava je zajištěna pronajatým mikrobusem, který bude k dispozici na všechny programové dny. Pěší túry jsou ve většině případů koncipovány jako přechody, které začínají a končí na jiném místě, mikrobus nás vždy vyzvedá v cíli.

Program

Program podrobně popisuje itinerář. Zájemci, kteří nebudou chtít některý programový den absolvovat mohou samozřejmě zůstat na pláži a užít si odpočinek a koupání.

Velikost skupiny

Skupina bude mít maximálně 16 osob. Dbáme na to, abyste si ze zájezdu odnesli příjemný pocit, který malá skupinka jen umocní.

Termíny

Číslo zájezdu: 90125

11. 1. - 18. 1. 2025

Cena bez letenky:
29 940 Kč

Mám zájem

Zajímavá místa

Skalní formace Roque Nublo

Roque Nublo je výrazná skalní formace a symbol Gran Canarie. Dosahuje přibližně 1 813 m, což z něj činí jedno z nejvyšších míst na ostrově Gran Canaria. Název Roque Nublo (v překladu Skála v oblacích) je často obklopena tajemným závojem oblaků, což přidává k její malebnosti a půvabu. Původní obyvatelé Guančové, kteří obývali Kanárské ostrovy před příchodem Španělů, považovali Roque Nublo za posvátné místo a zde prováděli různé obřady.

Písečné duny Maspalomas

Písečné duny pokrývají plochu asi 400 hektarů a mohou dosahovat výšky až 10 metrů. Tyto duny nejsou pouze jedinečným přírodním jevem, ale také slouží jako chráněná oblast a poskytují specifické prostředí pro flóru i faunu. Dále jsou duny známé svými terapeutickými vlastnostmi. Jemný písek má pozitivní vliv na kůži, a návštěvníci se často oddávají “písečným koupelím” pro přírodní exfoliační zážitek. To z Maspalomas činí nejen krásné místo k návštěvě, ale také místo, které nabízí netradiční wellness.

Caldera de Bandama

Caldera de Bandama, sopečný kráter s průměrem 1 000 metrů a hloubkou 200 metrů, se nachází poblíž Las Palmas. Vznikl během série erupcí před 2 000 až 5 000 lety. Nitro kráteru je domovem různých rostlinných a živočišných druhů přizpůsobených jedinečnému sopečnému prostředí. Návštěvníci mohou podniknout pěší výlet dolů do kráteru a prozkoumat jeho drsný terén a sopečné formace. Kromě toho je Caldera de Bandama známá svou úrodnou půdou, a na jejích svazích lze nalézt vinice. Oblast je proslulá výrobou vína a návštěvníci mohou ochutnat víno na místních vinicích poblíž kráteru.

Tejeda

Tejeda je často nazývána “Perla Gran Canarie” díky své malebné poloze a půvabné atmosféře. Toto horské městečko se nachází ve střední části ostrova, obklopeno horami a údolími. Je známé svou tradiční kanárskou architekturou, s bíle omítnutými domy zdobenými barevnými květinovými nádobami. Městečko nabízí výhledy na ikonické přírodní památky, jako jsou Roque Nublo a Roque Bentayga. Na konci zimy Tejeda hostí festival Mandlového květu (Fiesta del Almendro en Flor), který oslavuje rozkvetlé mandlové stromy pokrývající okolní kopce. Festival zahrnuje kulturní události, hudbu a výstavy, přitahující místní obyvatele i návštěvníky.

Průvodce

Mám zájem