Velikonoce na Madeiře

Lehká pěší turistika doplněná poznávacím programem

Mám zájem

Jak využít volných dní o Velikonocích? Co třeba užít si krásy Madeiry? Připravili jsme pro vás odlehčenou variantu turistického zájezdu. Odpočinkové dny se střídají s turistikou v nádherných horách Madeiry a poznáváním místní bohaté kultury. Záměrně volíme lehčí túry, aby byl zájezd atraktivní pro dospělé i děti. A samozřejmě bude spousta prostoru pro relax, gastronomické zážitky a koupání. Díky velikonočním svátkům potřebujete jen 4 dny dovolené. Tak neváhejte a pojeďte na ostrov věčného jara.

Prohlédněte si celou nabídku zájezdů na Madeiru na našem specializovaném webu Madeiřan.

Na co se můžete těšit

 • Maximální velikost skupiny 16 účastníků
 • Nejkrásnější horské túry na Madeiře
 • Levády i vavřínový prales
 • Východ slunce v nejvyšších horách ostrova
 • Koupání ve slavných lávových bazéncích
 • 3-4* hotel s bazénem ve Funchalu poblíž moře
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování ve 3* (resp. za příplatek v komfortním 4* hotelu) vždy s bazénem a se snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Itinerář

1. den

Přílet, transfer na hotel, ubytování. Informační schůzka, přípitek madeirským vínem.

2. den

Přejezd na vyhlídku Pico do Facho s výhledem na místní unikátní letiště. Výstup na Boca do Risco – krásný panoramatický trek po útesech severního pobřeží. Odpoledne koupání na divoké pláži malebného městečka Porto da Cruz. Na zpáteční cestě zastávka v osvědčeném baru na vyhlášený míchaný alkoholický nápoj „poncha“.

3. den

Brzký výjezd na východ slunce na vyhlídku Pico do Arieiro (1818 m). Pěší přechod na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m). Fantastická hřebenová túra nejvyššími madeirskými horami. Poté cesta do Santany, prohlídka typických domků se slaměnou střechou. Nakonec zastávka na Ponta do Rosto, vyhlídce na východní cíp Madeiry São Lourenço. Úžasná polopouštní krajina barevných skal a bouřlivého Atlantiku.

4. den

Odpočinkově laděný den věnovaný západní části ostrova: přejezd na monumentální vyhlídku útesu Cabo Girão (580 m). Přesun do surfařské obce Jardím do Mar. Dále zamíříme na nejzápadnější mys ostrova Ponta do Pargo s ikonickým majákem a vysokými útesy. V Porto Moniz si užijeme úžasné koupání v lávových bazéncích. Projedeme divokým severním pobřežím, zastavíme u vodopádu Véu da Noiva. Vrátíme se přes vesnici Serra de Água, kde je samozřejmostí ochutnávka vyhlášené ponchy.

5. den

Okruh z Ribeiro Frio podél levád s návratem na stejné místo. Cestou poznáme divokou přírodu s vodopády a překvapivými vodními stavbami na levádách. Na závěr navštívíme pstruhovou farmu a můžeme si zde dát i zaručeně čerstvého grilovaného pstruha.

6. den

Volný den s možností fakultativního výletu (další společná pěší túra s průvodcem), případně individuálního poznávání hlavního města s jeho botanickými zahradami. Fakultativně též možnost lodních výletů (pozorování velryb a delfínů), půjčení auta či odpočinek na pláži.

7. den

Ráno odjezd do centra hlavního města na procházku s výkladem průvodce. Začneme u sochy císařovny Sissi v parku sv. Kateřiny s výhledem na funchalský přístav. Zamíříme na hlavní třídu Avenida Arriaga, lemovanou kvetoucími jacarandami, dojdeme ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud už je to jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras. Posíleni skleničkou ostrovní speciality dorazíme do tržnice Mercado das Lavradores, kde nás ohromí nepřeberná nabídka exotického ovoce a květin, či rybí trh. Odpoledne výjezd do nádherné botanické zahrady Jardím Botánico.

8. den

Transfer na letiště a odlet.

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal (cca 4,5 hod. letu). Letenky zakoupené prostřednictvím CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Ubytování

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích, vždy s klimatizací a dobrou snídaní formou bufetu:

 • ve 3* hotelu s velkou zahradou a dvěma bazény,
 • nebo pokud preferujete větší komfort, nabízíme opravdu luxusní 4* hotel včetně wellness a bazénů.

Oba hotely se nachází 3 km od centra Funchalu v blízkosti moře.

Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 600 Kč (resp. příplatek za 4* hotel: 4 800 Kč / os.)

Průběh programu

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus a českého průvodce s perfektní znalostí portugalštiny.

Výstup na Pico Ruivo

Náročnější horská trasa (8,3 km) z vyhlídky Pico do Arieiro na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo s větším převýšením. Místy velmi prudké stoupání (650 m) a klesání (800 m). Cesta je v exponovaných úsecích zajištěná zábradlím. Nedoporučujeme túru absolvovat za deště. Trasu je možné absolvovat v jednodušší variantě: výstup na nejvyšší horu z parkoviště Achada do Teixeira s návratem stejnou cestou zpět. Toto místo je dostupné autem či taxíkem. Samotná cesta na vrchol je podstatně snazší a včetně návratu zabere čas chůze necelé 2 hodiny.

Velikost skupiny

max. 16 účastníků

Termíny

Číslo zájezdu: 10225

17. 4. - 24. 4. 2025

Cena:
24 490 Kč

Mám zájem

Zajímavá místa

Laurisilva - vavřínové lesy

Tento „les pralesovitého typu“ se dochoval pouze v oblasti Makaronézie, kterou kromě Madeiry tvoří ještě Azorské, Kanárské a Kapverdské ostrovy. Právě na Madeiře se laurisilva zachovala v největší míře. Jedná se o stále zelený les, který pokrývá zejména severní svahy ostrova v nadmořských výškách mezi 300 – 1600 m. Jak už název napovídá, tvoří ho různé druhy vavřínů (zejména vavřín azorský), ale i celá řada dalších rostlin. Mnohé z nich jsou endemické druhy, jinde na světě se nevyskytují. Madeirský vavřínový les navíc přísně chráněný a od roku 1999 je součástí světového dědictví UNESCO.

Domečky v Santaně

Nejvýraznějším rysem domů v Santaně jsou jejich trojúhelníkové střechy vyrobené ze slámy nebo rákosu. Taková konstrukce poskytuje izolaci proti teplu i chladu a zároveň chrání před častými dešti v regionu. Architektura je rovněž přizpůsobena tak, aby odolala náročným povětrnostním podmínkám regionu. Tyto jedinečné domy jsou významnou součástí kulturního dědictví Santany a staly se symbolem Madeiry.

Průvodce

Mám zájem