Vinařské Bordeaux

Odměňte své zaměstnance a kolegy jedinečným zážitkem.

Mám zájem

Město Bordeaux nepochybně patří ke klenotům západní Francie s moderním systémem veřejné dopravy. „Měsíční přístav“ je nyní také památkou světového dědictví UNESCO. Projděte se starým Bordeaux ve čtvrti Triangle d’Or a zastavte se na náměstí Place des Quinconces, které je největší ve Francii. Přes celé léto tady stoupá v pravidelných intervalech vodní mlha a vzápětí se náměstí zalije vodou, aby se turisté po kotníky svlažili.

Bordeaux je také ideálním východiskem pro objevování proslulých vinařských oblastí a ochutnávku lokální skvělé gastronomie. Zavítáme do míst, kde Dom Perignon objevil princip vzniku šampaňského, navštívíme hluboké sklepy proslulých vinařských domů Pommery nebo Moët & Chandon i vinařství Saint Émilion nedaleko Bordeaux či malá zapadlá vinařství s limitovanou produkcí těch nejlepších vín. Dozvíte se i tajemství přísně střežených postupů výroby koňaku.

Připravíme vám pravý francouzský piknik s výhledem na řeku Marna a okolní vinohrady, projedeme se kolesovým parníkem a hlavně budeme kontinuálně degustovat šampaňské a další výborná vína.

Možná nám zbyde čas a síla, abychom vystoupili na Dune du Pilat – nejvyšší písečnou dunu v Evropě.

Na co se můžete těšit

  • Staré i nové moderní Bordeaux, Měsíční přístav
  • Vinařské oblasti s degustací a skvělou gastronomií
  • Piknik ve vinici nad řekou Marna a jízda kolesovým parníkem
  • Výstup na nejvyšší dunu v Evropě - Dune du Pilat
Mám zájem

Fotogalerie

Itinerář

1. den

Letecky z Prahy do Bordeaux, ubytování a krátký odpočinek. Podvečerní procházka centrem Bordeaux s průvodcem, katedrála sv. Ondřeje, Place des Quinconces, Grand Théatre, večeře v typické místní restauraci s ochutnávkou místního koňaku.

 

2. den

Přejezd do vinařských oblastí Pomerol a Saint Emilion. Prohlídka malebného městečka St. Emilion (UNESCO) s návštěvou slavného podzemního kostela, procházka vinohrady s výkladem a návštěva vinařského zámečku Chateau Haut Sarpe. Degustace vína, oběd v místním vinařství doplněný degustací vín a návrat do Bordeaux. Večeře v místní restauraci v Bordeaux, odpočinek v příměstské starobylé oblasti La Victoire, která je plná hospůdek a barů.

 

3. den

Přesun k zátoce Arcachon (cca 1 hod), výlet lodí po mořské laguně Bassin, d’Arcachon s ochutnávkou ústřic a obědem formou pikniku, návštěva největší písečné duny v Evropě – Duna du Pyla a závěrečná večeře ve vynikající vyhlášené restauraci v Bordeaux.

 

4. den

Návštěva vyhlášené třídy Rue Sainte-Catherine v Bordeaux s celou řadou obchodů a odlet do Prahy.

 

Doplňující informace

Kalkulace zájezdu

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně pro firmy na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou.

Klima a doporučené období

Bordeaux je region v jihozápadní Francii, a jeho klima je ovlivněno Atlantským oceánem. Riziko výrazných srážek během letních měsíců je velmi nízké a teploty se pohybují od nočních 15°C až po denní dvacítku, což mnozí považují za nejlepší období pro návštěvu. Milovníci vína by měli do Bordeaux vyrazit na podzim. Sezóna sklizně trvá až do října, kdy se sklízí hrozny Cabernet Sauvignon.

Mám zájem

Zajímavá místa

Bordeaux

Celé město, včetně historické přístavní oblasti, bylo roku 2007 zapsáno na seznam UNESCO díky zachovalé architektuře a urbanistickému plánování z 18. století. Často je nazýváno “vinařskou metropolí světa.” Region je proslulý svou produkcí vína, zejména červeného vína z odrůd jako Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc.

 

Dune du Pilat

Nejvyšší písečná duna v Evropě dosahuje impozantní výšky kolem 110 metrů, táhne se přibližně v délce 2,7 kilometru a postupně se rozšiřuje směrem do vnitrozemí. Obklopená borovicemi vytváří působivý vizuální kontrast mezi písečným prostorem a bujnou zelení okolního lesa. Vznikla kombinací větru a oceánských proudů, které přenášely písek z nedalekých pláží a lesa Landes.

 

Mám zájem