Azorské ostrovy – SÃO MIGUEL

Ochutnejte exotiku malebného sopečné souostroví s nespoutanou přírodou. Vulkanická jezírka, sopečné krátery, strmé útesy, nádherné vinice i idylické pastviny. To vše nabízí São Miguel, největší ostrov Azorského souostroví mezi Evropou a Amerikou.

Podobně jako na sousední Madeiře, je i zde velmi příznivé klima s dostatečnými srážkami, které na sopečné půdě vytváří ideální podmínky pro všudypřítomnou zeleň s množstvím květeny. Azorské ostrovy s divokou přírodu, romantickými vesničkami, jezírky s tyrkysově modrou vodou, termálními prameny i nádhernými čistými plážemi za kterými se zvedají strmé útesy, si zamilujete. V lázeňském městečku Furnas vás okouzlí rozlehlá botanická zahrada a park Terra Nostra Garden, kde se můžete vykoupat v horkých pramenech.

Azorské ostrovy nabízí výlety na moře za pozorováním delfínů a velryb. Přírodní divadlo, které na moři zažijete patří k neuvěřitelným zážitkům, ostatně každý den vás překvapí jinou atrakcí a aktivitou.

Ostrov São Miguel na Azorských ostrovech v mnohém připomíná Severní ostrov Nového Zélandu, Yellowstone nebo Island. Sopečný původ ostrova i aktivní vulkanická činnost, pro kterou je typický sirný zápach, je pro tento ostrov charakteristický, stejně jako pro jakoukoliv jinou geotermální oblast. Uvidíte bahenní sopky s neustále bublající vodou, vykoupete se v horkých pramenech. Podobně jako Islanďané, Azořané využívají geotermální energii k výrobě elektrické energie.

Více informací a také termíny a ceny najdete na našem novém webu www.madeiran.cz

Odjezd
Návrat
Cena

Na co se můžete těšit?

 • Tropická exotika sopečného ostrova.
 • Divoká příroda a bujná vegetace s bohatou květenou.
 • Romantické vesničky, vinice i tyrkysová jezírka.
 • Nádherné čisté pláže se strmými útesy.

Průvodce

 • Honza Kubišta

  Velmi zkušený průvodce, který má dar, že se za všech okolností mile usmívá a je vstřícný i v těch nejnáročnějších situacích. Jeho druhým domovem je Madeira a sousední Azorské ostrovy. Strávil zde několik let svého života a hovoří plynně portugalsky. Na Madeiře zná doslova každý kořen, tajná zákoutí s vodopády, má prochozenou každou levádu včetně tunelů napříč horami. A protože ví, jak divoký je tento ostrov, umí dobře předvídat všechny nečekané situace, které jsou často spojené se živly (prudký déšť, silné větry v horách, náročné terény ….) a má na Madeiře bezpočet přátel.  S Honzou budete tedy na Madeiře vždy v bezpečí.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Ubytování v 3* hotelu se snídaní, dopravu pronajatým mikrobusem včetně transferů na letiště, českého průvodce, který dokonale zná celý ostrov, vstup do botanické zahrady Terra Nostra, pojištění léčebných výloh.

 • Cena nezahrnuje:

  • Letenky (viz. níže)
  • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 4 % z ceny zájezdu)
  • Testy na Covid-19
  • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře 

   

 • Fakultativní služby:

  • Pozorování velryb a delfínů – cca 50 EUR
  • Plavání s delfíny v moři – cca 80 EUR
 • Letenky:

  Letenka není zahrnuta v ceně zájezdu. Je to z toho důvodu, že ceny letenek se výrazně mění v závislosti na konkrétním leteckém spoji a při včasném termínu objednání letenek můžete velmi výrazně ušetřit. Ceny letenek se pohybují od 6 000 Kč do 12 000 Kč a pokud si budete přát, rádi vám letenky zajistíme. Průvodce vás bude očekávat až při přistání na letišti.  

 • Ubytování:

  Ubytování v 3* hotelu se snídaní. V případě jednotlivce je povinný příplatek za jednolůžkový pokoj.

 • Počasí:

  Počasí na Azorských ostrovech ovlivňuje Golfský proud a teploty ani v zimě neklesnou pod 12 °C, zatímco v létě zpravidla nevystoupí nad 24 °C, tedy na letní období relativně chladnější podnebí, ideální pro aktivnější program. Panuje zde vlhké subtropické klima, přičemž se počasí může velmi rychle změnit, přinést vítr a v horách i deštivé přeháňky. Období deštivých dnů je v prosinci a lednu, zatímco v červenci a srpnu prší minimálně, ale i tak se může stát že zažijete prudký déšť. S ohledem na koupání v moři jsou nejlepší podzimní dny, kdy je moře teplejší a dosahuje 18 – 21 °C.

 • Poznámky k programu:

  Program je aktivní a velmi pestrý, ale neklade nároky na fyzickou kondici. Budete se pohybovat v nádherné přírodě, vykoupete se v moři a zažijete i dobrodružství jakými je třeba plavání s delfíny a objevování míst, kam se turisté obvykle nedostanou.

   

   

 • Začátek a konec zájezdu:

  Ponta Delgada.

Itinerář

 • 1. den

  Odlet z Prahy do Lisabonu, přestup na spoj Lisabon – São Miguel. Přílet na Azorské ostrovy. Transfer do hotelu v hlavním městě Ponta Delgada.

 • 2. den

  Ranní návštěva ananasové plantáže a zasvěcení do tajů pěstování tohoto ovoce. Poté přejezd přes několik vyhlídkových míst na grandiózní výhlídku Vista do Rei – panorama nejznámějších jezer Lagoa Azul a Lagoa Verde. Zastávka v městečku Sete Cidades, možnost občerstvení. V odpoledních hodinách přejezd na severní pobřeží do Mosteiros – koupání ve zdejších unikátních lávových bazéncích.

 • 3. den

  Cesta do Furnas, lázeňského městečka v malebné přírodě sopečného vnitrozemí. Návštěva věhlasného parku Terra Nostra, nejkrásnější botanické zahrady souostroví, kde je také možnost koupání v horkých pramenech. Poté přesun do oblasti tzv. fumarolů, kde se připravuje největší kulinářská specialita, tzv. cozido (směs masa a zeleniny připravovaná po dlouhé hodiny v sopečné půdě), které poté ochutnáme ve vyhlášené restauraci. Po obědě cesta přes severní pobřeží, zastávka v Porto Formoso: jediné evropské čajové plantáže, návštěva továrny na zpracování čajových lístků.

 • 4. den

  Přejezd k nejkrásnějšímu jezeru Azorských ostrovů, Lagoa do Fogo. Zastávka na vyhlídce, poté přesun do termálních pramenů Caldeira Velha (exotické koupání v horkých pramenech uprostřed divoké přírody). Poté přejezd do městečka Ribeira Grande, ochutnávka likérů, možnost občerstvení. Odpoledne cesta na pláž Santa Barbara, možnost koupání ve vlnách Atlantiku.

 • 5. den

  Volný den s možností fakultativního výletu – upřesní průvodce na místě. (Varianty: návštěva ostrůvku Ilhéu da Vila Franca s lagunou a možnost koupání / výlet za pozorováním velryb a delfínů / pěší túra s průvodcem – dle zájmu skupiny).

 • 6. den

  Okružní jízda východním pobřežím: nejdříve cesta na západ, nádherná vyhlídka Santa Iria, přírodní park Ribeira dos Caldeirões, Nordeste – odlehlá část ostrova São Miguel, kam turisté příliš nemíří. Klikaté silničky, bujná vegetace, všudypřítomné hortenzie. Zastávky na vyhlídkách, cesta zpět po jižním pobřeží, na závěr krátké koupání na pláži Pópulo.

 • 7. den

  Ráno návštěva tržnice v Ponta Delgada, možnost nákupu či ochutnání zdejších vyhlášených sýrů, ananasů či čaje. Poté odjezd na severní pobřeží, pěší turistika po trase „Vigia de São Pedro“ (cca 6,5 km, 2h, náročnost snadná). Odpoledne návštěva botanické zahrady José do Canto v hlavním městě.

 • 8. den

  Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a ceny najdete na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Silvestr na Madeiře

  POLYNÉSIE

  PETROHRAD

  PLAVBA NA PLACHETNICI ČI KATAMARÁNU

  GRÓNSKO – ILULISSAT

  MALLORCA GOLFOVÁ

  0