Azorské ostrovy – SÃO MIGUEL

Ochutnejte exotiku malebného sopečné souostroví s nespoutanou přírodou. Vulkanická jezírka , sopečné krátery, strmé útesy, nádherné vinice i idylické pastviny. To je Sao Miguel, největší ostrov ze souostroví Azor mezi Evropou a Amerikou.

Podobně jako na sousední Madeiře, je i zde velmi příznivé klima ovlivněné s dostatečnými srážkami, čímž vytváří na sopečné půdě ideální podmínky pro divokou všudypřítomnou zeleň s množstvím květeny.

Zamilujete si Azorské ostrovy se zdejší divokou přírodu a romantickými vesničkami, jezírka s tyrkysově modrou vodou, termální prameny i nádherné čisté pláže za kterými se zvedají strmé útesy.

Na co se můžete těšit?

 • Nádherné čisté pláže se strmými útesy.
 • Tropická exotika sopečného ostrova.
 • Nádherná příroda a bujná vegetace se všudypřítomnými květinami.
 • Romantické vesničky a tyrkysová jezírka.
 • Termální prameny, sopky i nádherné vinice.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Odlet z Prahy do Lisabonu, přestup na spoj Lisabon – São Miguel. Přílet na Azorské ostrovy. Transfer do hotelu v hlavním městě Ponta Delgada.

 • 2. den

  Ranní  návštěva ananasové plantáže a zasvěcení do tajů pěstování tohoto ovoce. Poté přejezd přes několik vyhlídkových míst na grandiózní výhled Vista do Rei – panorama nejznámějších jezer Lagoa Azul a Lagoa Verde. Zastávka v městečku Sete Cidades, možnost občerstvení. V odpoledních hodinách přejezd na severní pobřeží do Mosteiros – koupání ve zdejších unikátních lávových bazéncích.

 • 3. den

  Cesta do Furnas, lázeňského městečka v malebné přírodě sopečného vnitrozemí. Návštěva věhlasného parku Terra Nostra, nejkrásnější botanické zahrady souostroví, kde je také možnost koupání v horkých pramenech. Poté přesun do oblasti tzv. fumarolů, kde se připravuje největší kulinářská specialita, tzv. cozido (směs masa a zeleniny připravovaná po dlouhé hodiny v sopečné půdě), které poté ochutnáme ve vyhlášené restauraci. Po obědě cesta přes severní pobřeží, zastávka v Porto Formoso: jediné evropské čajové plantáže, návštěva továrny na zpracování čajových lístků.

 • 4. den

  Odjezd na nejkrásnější jezero Azorských ostrovů Lagoa do Fogo. Zastávka na vyhlídce, poté přesun do termálních pramenů Caldeira Velha (exotické koupání v horkých pramenech uprostřed divoké přírody). Poté přejezd do městečka Ribeira Grande, ochutnávka likérů, osobní volno a možnost občerstvení. Odpoledne cesta na pláž Santa Barbara, možnost koupání ve vlnách Atlantiku.

 • 5. den

  Volný den s možností fakultativního výletu – upřesní průvodce na místě. (Varianty: návštěva ostrůvku Ilhéu da Vila Franca s lagunou a možnost koupání / výlet za pozorováním velryb a delfínů / pěší tůra s průvodcem – dle zájmu skupiny).

 • 6. den

  Okružní jízda východním pobřežím: nejdříve cesta na západ, nádherná vyhlídka Santa Iria, přírodní park Ribeira dos Caldeirões, Nordeste – odlehlá část ostrova São Miguel, kam turisté příliš nemíří. Křivolaké silničky, bujná vegetace, všudypřítomné hortenzie. Zastávky na vyhlídkách, cesta zpět po jižním pobřeží, na závěr krátké koupání na pláži Pópulo.

 • 7. den

  Ráno návštěva tržnice v Ponta Delgada, možnost nákupu či ochutnání zdejších vyhlášených sýrů, ananasů či čaje. Poté odjezd na severní pobřeží, pěší turistika po trase „Vigia de São Pedro“ (cca 6,5 km, 2h, náročnost snadná). Odpoledne návštěva botanické zahrady José do Canto v hlavním městě.

 • 8. den

  Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  TAJEMNÉ IRSKO A DUBLIN

  Magické Stonehenge

  FIREMNÍ ZIMNÍ AKCE – RAKOUSKO, ITÁLIE, ŠVÝCARSKO

  SICÍLIE – ETNA

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a ceny najdete na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Silvestr na Madeiře

  Vinařské a gurmánské plavby na jachtě

  0