Botswana, Zimbabwe – safari a Viktoriiny vodopády

Mám zájem

Obě jihoafrické země, Zimbabwe a Botswana, poskytují jedinečný cestovatelský zážitek, kombinující přírodní krásy s kulturní bohatostí. Zimbabwe je vnitrozemská země známá svou rozmanitou krajinou, včetně ikonických Viktoriiných vodopádů, a bohatým kulturním dědictvím. Botswana nabízí fascinující safari zážitky v nedotčených národních parcích, včetně slavné delty Okavango. Rovněž je oslavována svým závazkem k ochraně divoké přírody a udržitelnému cestovnímu ruchu.

Safari v národním parku Chobe patří k těm nejzajímavějším. Právě zde je největší kumulace divokých zvířat. Můžete zde vidět četná stáda slonů, nosorožců, smečky lvů i se lvíčaty, levharty, buvolů i stáda antilop a žiraf. Můžete zažít i velmi pohodlné vodní safari, kdy poplujete po řece Chobe a narazíte i na krokodýly a hrochy. Na závěr vaší cesty se můžete zastavit v národním parku Hwange na hranicích s Botswanou, který je považován za jedno z deseti největších útočišť zvířat. Africká divočina pro vás zůstane zážitkem, na který nezapomenete.

Na této cestě se vyplatí nevynechat Viktoriiny vodopády, které patří mezi sedm divů světa. Obrovské vodní masy řeky Zambezi se řítí do úzké skalní propasti. Nad vodopády se můžeme svézt na kánoích, pod vodopády si můžeme dopřát rafting, který je považován díky divokým peřejím a dlouhým poklidným úsekům za jeden z nejlepších komerčních raftingů na světě.

Obě země jsou obecně považovány za bezpečné pro cestovatele. Oblasti oblíbené mezi turisty, jako jsou Viktoriiny vodopády a národní park Hwange, delta Okavango a národní park Chobe, jsou dobře regulované a za poslední léta zaznamenaly výrazné zlepšení v oblasti bezpečnosti.

 

Na co se můžete těšit

 • Safari v NP Chobe, který patří mezi TOP 10 národních parků světa
 • Návštěva Viktoriiných vodopádů, které patří do velké trojky
 • Safari v jedné z posledních divočin světa - v deltě řeky Okawango
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Českého průvodce po celou dobu zájezdu
 • Místní průvodce (safari, rafting, prohlídka vodopádů, plavba po Zambezi)
 • Letenku Kasane – Okavango – Kasane včetně všech tax
 • Veškeré transfery na místě
 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
 • Plnou penzi + nápoj ke každému jídlu (pivo/víno)
 • Prohlídku Viktoriiných vodopádů
 • Večerní plavbu a celodenní rafting po Zambezi
 • Safari a plavbu v národním parku Chobe
 • Poplatky za vstupy

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Mezinárodní letenku
 • Cestovné pojištění (Pojištení lze sjednat za příplatek.)
 • Obvyklé spropitné místním průvodcům (cca 20 USD/os.)
 • Extra nápoje
 • Další aktivity mimo program (např. bungee jumping, tryskové čluny, atd.)

1. den

Odlet z Prahy

2. den

Přílet do Victoria Falls
Přesun do lodže, ubytování, oběd
Odpoledne prohlídka vodopádů (Zimbabwe/Zambie)
Večerní plavba po Zambezi se západem slunce

3. den

Dopoledne safari na slonech nebo game walk
Oběd
Přesun do národního parku Chobe (80 km)
Ubytování, večeře

4. den

Ranní safari na džípech v NP Chobe
Oběd
Plavba po řece Chobe (pozorování zvířat, západ slunce)

5. den

Přesun z lodže na letiště Kasane Airport
Odlet z Kasane do Okavanga
Privátní ubytování v kempu Okavango
Pozorování zvěřě

6. den

Celý den safari v deltě řeky Okavango
Projížďka po lagunách a kanálech na kanoe
Romatická večeře pod širým nebem
Možnost vyhlídkového letu nad deltou

7. den

Ranní safari
Přelet do Kasane, transfer k Viktoriiným vodopádům
Odlet do Johannesburgu a do Prahy

8. den

Přílet do Prahy

Doplňující informace

Víza do Botswany

Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území Botswany bez víz celkem 90 dní (kumulativně) během jednoho roku. Bezvízový styk se týká cest za účelem turistickým, oficiálním a obchodním. Kromě platného cestovního pasu by všichni cizinci měli při vstupu zdůvodnit účel cesty, popř. mohou být vyzváni k předložení dokumentů jako zpáteční letenka nebo potvrzení o ubytování. Při vstupu do Botswany je požadováno zaplacení poplatku ve výši 30,- USD. Poplatek se platí při vstupu do země na všech hraničních přechodech a lze zaplatit v hotovosti nebo kartou.

Víza do Zimbabwe

Občané ČR mohou obdržet turistická víza na příletu na hraničních přechodech včetně všech tří mezinárodních letišť (Harare, Bulawayo, Victoria Falls). Poplatek za udělení víza na hraničním přechodu je: 30 USD za jeden vstup (platnost 30 dní), 45 USD za dva vstupy.

Očkování

Hepatitida A a B a břišní tyfus patří mezi doporučena očkování. Povinním očkováním může být žlutá zimnice. Reálné riziko onemocnění momentálně v těchto zemích nehrozí, ale vyžadují očkování u cestovatelů, kteří na jejich území vstupují z jiných zemí s výskytem tohoto, komáry přenášeného onemocnění. Pro aktuální informace o doporučeném očkování se obracejte na svého praktického lékaře nebo konzultujte s odborníky v Centru očkování a cestovní medicíny.

Cena pro 1 osobu:

Mám zájem

Zajímavá místa

Viktoriiny vodopády

Jeden ze sedmi přírodních divů světa najdeme na řece Zambezi mezi africkými státy Zimbabwe a Zambie. Vodopády, které patří vedle Niagarských vodopádů a Iguazu v Jižní Americe k tzv. „velké trojce“, jsou 1708 m široké a jejich výška je 90 – 107 m. Voda, řítící se do úzké skalní propasti, vytváří vodní oponu, jejíž opar je možno pozorovat až 40 km daleko. Viktoriiny vodopády objevil pro Evropu misionář David Livingstone v roce 1855.

Rafting na Zambezi

Nedaleko od Viktoriiných vodopádů leží úzká skalní průrva, kde začíná Wild Water Rafting (Sjezd divoké vody) na nafukovacích člunech peřejemi. Rafting na Zambezi je znalci považován za nejlepší a nejtěžší komerční rafting na světě. Victoria Falls je adrenalinovým centrem Afriky – můžeme také vyzkoušet druhý nejvyšší bungee jump světa, projet se na tryskovém člunu nebo na hřbetu slona.

Delta řeky Okawango

Jedna z posledních velkých divočin světa byla kdysi součástí jezera Makgadikgadi. Dnes je krajinou tisíců ostrovů a říčních ramen zrozených z touhy velké řeky dosáhnout mořského pobřeží. Řeka však neústí do žádného moře, voda je pohlcena pískem žhnoucí pouště Kalahari. Delta poskytuje sezónní biotop pro více než 400 druhům ptáků a četným druhům živočichů. Patří k nim slon africký, buvol africký, hroch, pakůň hřivnatý, žirafa, krokodýl nilský, lev, gepard, leopard, hyena, divocí psi, kudu velký či pavián chacma. Milovníci safari berou deltu Okavango jako místo, kam se musí alespoň jednou za život podívat.

Národní Park Chobe

S množstvím antilop a největším počtem slonů na světě (25x více než v Serengeti) patří mezi TOP 10 národních parků světa. Park leží mezi městy Maun a Kasane. Kasane je pohraniční město v oblasti, kde se střetávají hranice čtyř zemí – Botswany, Namibie, Zambie a Zimbabwe. Unikátností parku Chobe je možnost pozorovat zvířata u napajedel během plaveb po řece nebo po jezerech. To umožňuje říční systém tvořený řekami Kwando, Linyanti a Chobe, který vytváří nespočet jezer, ostrovů a zatopených území.

Mám zájem