Botswana, Zimbabwe – safari a Viktoriiny vodopády

V Botswaně můžete objevit ty nejtajnější národní parky. Botswana je v porovnání s některými jinými zeměmi Afriky velmi bezpečné místo.

Pokud nemáte mnoho času. na safari se vydejte do národního parku Chobe. Právě zde je největší kumulace divokých zvířat. Můžete tu vidět četná stáda slonů, nosorožce, smečky lvů i se lvíčaty, levharty, buvoly i stáda antilop či žiraf. Můžeme zažít i velmi pohodlné vodní safari, kdy poplujete po řece Chobe a narazíte i na krokodýly a hrochy. Na závěr vaší cesty se můžete zastavit v národním parku Hwange na hranicích s Botswanou, který považován za jedno z deseti největších útočišť zvířat.  Africká divočina pro vás zůstane zážitkem, na který nezapomenete.

Na této cestě se vyplatí nevynechat Viktoriiny vodopády, které patří mezi sedm divů světa. Obrovské vodní masa řeky Zambezi se řítí se do úzké skalní propasti. Nad vodopády se můžeme svézt na kánoích, pod vodopády si dopřát rafting, který je považovaný díky divokým peřejím a dlouhým poklidným úsekům za jeden z nejlepších komerčních raftingů na světě.

Na co se můžete těšit?

 • Victoriiny vodopády a rafting na Zambezi
 • Národní park Chobe s nosorožci, lvy, levharty, žirafami, hrochy a mnoha dalšími zvířaty...
 • Úžasné safari a stopování zvířat v přirozeném prostředí
 • Vodní safari a plavba po řece Chobe
 • setkání s Křováky

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Ubytování :

  Předpokládáme ubytování v kvalitních 4* hotelech,  pohodlných lodžích, nebo velmi pohodlných stanech na úrovni 4* hotelu.

  Botswana se rozhodla podporovat turismus s nízkým počtem turistů zato s vysokými příjmy. Navíc, pokud budete mít omezený čas, tak se některé lodže  nachází v odlehlých oblastech a jsou dostupná pouze malými letadly. To samozřejmě ovlivňuje i náklady. Obecně platí že Botswana je citelně dražší, než Namibie.

 • Naše doporučení :

  Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena safari, ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. V době sezóny potom svou roli hraje i omezená kapacita . V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem, což v ideálním případě znamená i rok předem. Značně tím můžete ušetřit.

 • Počasí a ideální termín :

  Podnebí Botswany představuje přechod od pouštního k subtropickému pásu. Od května do srpna v Botswaně téměř neprší a průměrná teplota se pohybuje od 15 °C do 25 °C. Toto období je z hlediska safari ideální návštěvu rezervací. Všechna  divoká zvířata se stahují ke zbytkům vody a napajedlům. Říjen je velmi suchý a horký s teplotami i přes 40 °C  a v období od listopadu do března je období dešťů s častými bouřkami a teplotami okolo 30 °C. V tuto dobu  (tzn. zeleném období) jsou ceny ubytování nižší, ale za tu cenu, že v zeleni uvidíte méně zvířat. 

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy „Dovolená na míru“ připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Letenky, rezervace auta, zajištění jakékoliv dopravy, vstupy, aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce a vše podle vašeho přání budete mít zajištěno a nemusíte se předem starat o nic. Nemusíte se nikterak přizpůsobovat a vaše dovolená bude podle vašich snů. 

  Pokud se ocitnete v jakýchkoliv problémech, pomůžeme vám telefonicky a například zajistíme přebukování hotelu, pomoc v nečekaných situacích a poradíme i se změnou plánu, když se například změní počasí, nebo máte problémy s letenkami….

  Uvedený program chápejte prosím jako inspiraci, samozřejmě vám připravíme jakýkoliv program podle vámi zvolených kritérií.

  Víza do Botswany nemusíte řešit. S Botswanou platí pro občany České republiky bezvízový styk do 90 dnů pobytu, do Zimbabwe potom obdržíte víza na hranicích za cenu 30 USD.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  odlet z Prahy

   

 • 2. den

  přílet na letiště Victoria Falls, ubytování 

  výlet k Victoriiným vodopádům – dva kilometry široká řeka padá z výšky více než 100 metrů

 • 3. - 4. den

  Tropickým deštným pralesem podél Zambezi, s těmito možnostmi:

          celodenní rafting na Zambezi rivers pod vodopády

            na kánoi mezi hrochy nad vodopády

            malé safari a projížďka na slonech

            adrenalinová lanovka nad vodopády

            bungee jumping nad Zambezi

             vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády

  Odpoledne přejezd do národní parku Chobe

 • 5. den

  Relaxace v divočině a vodní safari – jedinečná plavba po řece Chobe s pozorováním hrochů, krokodýly, ptáků i buvolů

 • 6. - 9. den

  safari včetně stopování zvěře v národním parku Chobe, ubytování v chatách nebo stany vybavené postelemi, s koupelnami a veškerým komfortem

  setkání s Křováky – původními obyvateli jižní Afriky  

 • 10. - 13. den

   Národní park Hwange, který se nachází na hranicích s Botswanou patří mezi deset největších národních parků v Africe. Je považován za jedno z nejlepších útočišť pro divoká zvířata v Africe, žije v něm dokonce největší počet druhů savců na světě a je také domovem nejpočetnější sloní populace, což čítá více než 30 tisíc slonů.

 • 14. - 15. den

  Relaxace, přejezd na letiště, návrat do Prahy

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  EKVÁDOR A GALAPÁGY

  Azorské ostrovy – SÃO MIGUEL

  Fotbalové utkání v zahraničí

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • 26. 03. 2022
   02. 04. 2022
   2150 euro, S/V Rembrandt van Rijn

   Cena za 1 osobu ve sdílené třílůžkové kajutě / 2350 ve sdílené dvoulůžkové kajutě.

  • 02. 04. 2022
   09. 04. 2022
   2150 euro, S/V Rembrandt van Rijn

   Cena za 1 osobu ve sdílené třílůžkové kajutě / 2350 ve sdílené dvoulůžkové kajutě.

   Termín je v opačném směru, plavba začíná v Altě a končí v Tromsö.

    

  • 09. 04. 2022
   16. 04. 2022
   2150 euro, S/V Rembrandt van Rijn

   Cena za 1 osobu ve sdílené třílůžkové kajutě / 2350 ve sdílené dvoulůžkové kajutě.

  Plavba Norsko s možností skialpinismu

  Réunion a Mauricius

  ISTANBUL