Botswana, Zimbabwe – safari a Viktoriiny vodopády

Mám zájem

Zimbabwe je vnitrozemská země, známá zejména díky Viktoriiným vodopádům. Botswana nabízí fascinující národní parky a safari, včetně slavné delty Okavango. Rovněž jsou vyzdvihovány její závazky k ochraně divoké přírody a udržitelnému cestovnímu ruchu. Safari v národním parku Chobe patří k těm nejzajímavějším. Můžete zde vidět četná stáda slonů, nosorožců, smečky lvů i se lvíčaty, levhartů, buvolů i stáda antilop a žiraf. Můžete zažít i vodní safari, kdy poplujete po řece Chobe, kde lze pozorovat krokodýly a hrochy. Na závěr vaší cesty se můžete zastavit v národním parku Hwange na hranicích s Botswanou, který je považován za jedno z deseti největších útočišť zvířat. Africká divočina pro vás zůstane zážitkem, na který nezapomenete.

Na této cestě se vyplatí nevynechat Viktoriiny vodopády, obrovské vodní masy řeky Zambezi se řítí do úzké skalní propasti. Nad vodopády se můžeme svézt na kánoích, pod vodopády si můžeme dopřát rafting, který je díky divokým peřejím a dlouhým poklidným úsekům považován za jeden z nejlepších komerčních raftingů na světě.

Obě země jsou obecně považovány za bezpečné pro cestovatele. Oblasti oblíbené mezi turisty, jako jsou Viktoriiny vodopády a národní park Hwange, delta Okavango a národní park Chobe, jsou dobře regulované a za poslední léta zaznamenaly výrazné zlepšení bezpečnosti.

 

Na co se můžete těšit

  • Safari v NP Chobe, který patří mezi TOP 10 národních parků světa
  • Návštěva Viktoriiných vodopádů
  • Safari v deltě řeky Okawango
Mám zájem

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Victoria Falls. Přesun do lodže, ubytování, oběd. Odpoledne prohlídka vodopádů (Zimbabwe/Zambie). Večerní plavba po Zambezi se západem slunce.

3. den

Safari na slonech nebo game walk. Po obědě přesun do národního parku Chobe (80 km).

4. den

Ranní safari na džípech v NP Chobe. Plavba po řece Chobe (pozorování zvířat, západ slunce).

5. den

Přesun z lodže na letiště Kasane. Odlet z Kasane do Okavanga. Ubytování v kempu Okavango. Pozorování zvěře.

6. den

Celodenní safari v deltě řeky Okavango. Projížďka po lagunách a kanálech na kánoích. Možnost vyhlídkového letu nad deltou.

7. den

Ranní safari. Přelet do Kasane, transfer k Viktoriiným vodopádům. Odlet do Johannesburgu a do Prahy.

8. den

Přílet do Prahy.

Doplňující informace

Kalkukace

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou. Jak to funguje?

Vstup do Botswany

Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území Botswany bez víz celkem 90 dní (kumulativně) během jednoho roku. Bezvízový styk se týká cest za účelem turistickým, oficiálním a obchodním. Kromě platného cestovního pasu by všichni cizinci měli při vstupu zdůvodnit účel cesty, popř. mohou být vyzváni k předložení dokumentů jako zpáteční letenka nebo potvrzení o ubytování. Při vstupu do Botswany je požadováno zaplacení poplatku ve výši 30 USD. Poplatek se platí při vstupu do země na všech hraničních přechodech a lze zaplatit v hotovosti nebo kartou.

Vstup do Zimbabwe

Občané ČR mohou obdržet turistická víza po příletu na hraničních přechodech včetně všech tří mezinárodních letišť (Harare, Bulawayo, Victoria Falls). Poplatek za udělení víza na hraničním přechodu je 30 USD za jeden vstup (platnost 30 dní), 45 USD za dva vstupy.

Očkování a hygiena

Hepatitida A a B a břišní tyfus patří mezi doporučená očkování. Povinným očkováním může být žlutá zimnice. Reálné riziko onemocnění momentálně v těchto zemích nehrozí, ale vyžadují očkování u cestovatelů, kteří na jejich území vstupují z jiných zemí s výskytem tohoto komáry přenášeného onemocnění. Pro aktuální informace o doporučeném očkování se obracejte na svého praktického lékaře nebo konzultujte s odborníky v Centru očkování a cestovní medicíny.

Mám zájem

Zajímavá místa

Viktoriiny vodopády

Jeden ze sedmi přírodních divů světa najdeme na řece Zambezi mezi africkými státy Zimbabwe a Zambie. Vodopády, které patří vedle Niagarských vodopádů a Iguazu v Jižní Americe k tzv. „velké trojce“, jsou 1708 m široké a jejich výška je 90 – 107 m. Voda, řítící se do úzké skalní propasti, vytváří vodní oponu, jejíž opar je možno pozorovat až 40 km daleko. Viktoriiny vodopády objevil pro Evropu misionář David Livingstone v roce 1855.

Rafting na Zambezi

Nedaleko od Viktoriiných vodopádů leží úzká skalní průrva, kde začíná Wild Water Rafting (Sjezd divoké vody) na nafukovacích člunech peřejemi. Rafting na Zambezi je znalci považován za nejlepší a nejtěžší komerční rafting na světě. Victoria Falls je adrenalinovým centrem Afriky – můžeme zde také vyzkoušet druhý nejvyšší bungee jump světa, projet se na tryskovém člunu nebo na hřbetu slona.

Delta řeky Okawango

Jedna z posledních velkých divočin světa byla kdysi součástí jezera Makgadikgadi. Dnes je krajinou tisíců ostrovů a říčních ramen. Řeka však neústí do žádného moře, voda je pohlcena pískem žhnoucí pouště Kalahari. Delta poskytuje sezónní biotop více než 400 druhům ptáků a četným druhům živočichů. Patří k nim slon africký, buvol africký, hroch, pakůň hřivnatý, žirafa, krokodýl nilský, lev, gepard, leopard, hyena, divocí psi, kudu velký či pavián chacma. Milovníci safari berou deltu Okavango jako místo, kam se musí alespoň jednou za život podívat.

Národní Park Chobe

S množstvím antilop a největším počtem slonů na světě (25x více než v Serengeti) patří mezi TOP 10 národních parků světa. Park leží mezi městy Maun a Kasane. Kasane je pohraniční město v oblasti, kde se střetávají hranice čtyř zemí – Botswany, Namibie, Zambie a Zimbabwe. Park Chobe je unikátní tím, že během plaveb po řece nebo po jezerech umožňuje pozorovat zvířata u napajedel, díky říčnímu systému řek Kwando, Linyanti a Chobe, který vytváří nespočet jezer, ostrovů a zatopených území.

Mám zájem