Madeira – firemní zájezd

Umíme motivovat a inspirovat vaše lidi, každý si v programu najde své

Mám zájem

Madeira je díky přímému leteckému spojení ideální destinací na krátký firemní zájezd. Ostrov věčného jara vás okouzlí v kteroukoliv roční dobu, můžete obdivovat koberce kvetoucích rostlin, exotiku subtropických lesů i divokou přírodu. Na malém území zde najdete pouštní krajinu poloostrova Ponta de São Lourenço, vavřínové pralesy Fanal. K procházkám vybízí některé nenáročné trasy podél zavodňovacích kanálů tzv. levád, vyrazit lze do bizarní horské krajiny nebo se třeba vykoupat v lávových mořských bazénech v Porto Moniz, a poté vyplout na moře pozorovat velryby a delfíny. Rovněž vřele doporučujeme návštěvu několika nádherných botanických zahrad.

V rámci firemních programů umíme na Madeiře připravit fyzicky nenáročné poznávací programy, stejně jako turistické výlety a sportovně laděné aktivity nebo vám můžeme dokonce nabídnout celou paletu adrenalinových aktivit jako canyoning nebo třeba surfování. Madeira je sice relativně malý ostrov ale nabízí překvapivě velké množství různorodých zážitků.

Na co se můžete těšit

  • Levády, deštné lesy i pouště, vodopády a vyhlídky
  • Hlavní město Funchal, botanické zahrady i sjezd v proutěných saních
  • Gastronomické zážitky a degustace slavného madeirského vína
  • Koupání v moři i v lávových bazénech
  • Východ slunce v nejvyšších horách ostrova
Mám zájem

Itinerář pro inspiraci

1. den

Přílet, transfer do hotelu, ubytování, procházka podél mořského pobřeží, společná večeře spojená s informační schůzkou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Autobusem se vydáme na okruh po nejzajímavějších místech ostrova. Nejprve navštívíme vyhlídku Gabo Girao na 580 m. vysokých útesech, pokračovat budeme panoramatickou silnicí přes na náhorní plošinu Paul da Serra a magické místo Fanal s nejstaršími vavříny na ostrově. Vykoupeme se v unikátních lávových bazénech v Porto Moniz, kde nástaké čeká pozdní oběd. Návrat po divokém severním pobřeží, zastávka ve vesničce São Vicente a u vodopád Véu da Noiva. Ochutnáme vyhlášený alkoholický drink “poncha“. Společná večeře ve vyhlášené místní restauraci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Ráno si přivstaneme, abychom stihli východ slunce z vrcholu Pico do Arieiro (1818 m), odkud se vydáme na fantastickou hřebenovou túru nejvyššími madeirskými horami. Bizarní skalní štíty, úchvatné panorama (4 – 4.5 hod.) Možná je i varianta krátkého výletu a přejezd na parkoviště pod vrcholem Pico Ruivo (1862 m). Pozdní společný oběd. Cestou zpět se stavíme ve vesničce Santana známé typickými madeirskými domky. Společná večeře s rybími specialitami. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Dnes nás čeká poznávání hlavního města Funchal včetně degustace madeirského vína v místních sklípcích a návštěvou tržnice Mercado das Lavradores. Společný oběd. Odpoledne vyzkoušíme vyhlášenou místní atrakci – sjezd na proutěných saních nebo variantně prohlídka Tropické botanické zahrady. Návrat do hotelu, koupání ve vyhřívaných bazénech. Večer společná večeře s místní specialitou – hovězí špízy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Soukromá plavba na katamaránu s možností spatřit delfíny a velryby. Alternativně vyjížďka dvoumístnými terénními buginami, které můžeme sami řídit. Společný oběd v hotelu, transfer na letiště. Odlet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doplňující informace

Letenka

Letenku si můžete samozřejmě objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Cenu letenky však záměrně nezahrnujeme do ceny zájezdu, protože ceny letenek mohou být velmi rozdílné v závislosti na tom, kdy letenky objednáváme. V případě dostatečného předstihu (cca 6 měsíců a více) je možné dosáhnout výrazněnižších cen.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

Volíme komfortní a kvalitní 4* nebo 5* hotely. Známe dobře úroveň a výhody konkrétních hotelů na Madeiře, umíme dobře vyvážit poměr cena – výkon. Víme, že klienti vždy ocení hotelové wellness, nebo bazén.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stravování

Víme, že je důležité věnovat gastronomii patřičnou pozornost. Máme vytipované kvalitní restaurace, umíme nabídnout určité kulinářské speciality ať už hovězí, rybí speciality, tradiční espadatu nebo oblíbený picado se spoustou zeleniny a oliv. Překvapíme vás i vynikajícím dortíkem a kávou v některé z místních kaváren nebo návštěvou útulných taveren, kde ochutnáme proslulý životabudič „ponchu“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Klima a doporučené období

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proslulé madeirské víno

V našem programu bývá velmi často zařazena i návštěva některého z madeirských vinařství, která jsou téměř výhradně na terasovitých polích v různých nadmořských výškách. Samozřejmostí je i degustace proslulých a unikátních madeirských vín spolu s kontinentálními portugalskými víny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mám zájem

Původní madeirské obydlí - vesnice Santana

Městečko Santana na severu Madeiry leží na náhorní plošině mezi horami a oceánem. Je pověstné svými typickými madeirskými domky se slaměnou střechou ve tvaru písmene A. V takových domcích žili v minulosti na Madeiře zejména pastevci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nejhezčí madeiraká pláž Praia

Praia Formosa v překladu “Krásná pláž” je největší pláží na ostrově, která je pokrytá oblázky a tmavým pískem. Dlouhou promenádou jde pěšky pojít až do rybářské vesničky Camara de Lobos. Při západu slunce je zde romantický výhled na útesy Cabo Girão.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Útesy na Ponta de São Lourenço

Zdejší polopouštní příroda je v prudkém kontrastu k bujné zelené vegetaci madeirského vnitrozemí. Právě kvůli její jinakosti by tuhle túru měl absolvovat každý návštěvník Madeiry. Kombinace barevných útesů, kontrastu obvykle rozbouřeného severního pobřeží Atlantiku a povětšinou klidné hladiny pobřeží jižního společně s unikátní polopouštní flórou je prostě fantastická.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Levády v Rabacalu

Zavlažovací kanály t.zv. levády vznikaly již od 15. století a jejich hlavní funkcí bylo odvádění vody ze severní části ostrova s přemírou srážek na výrazně sušší jih. Celkový počet levád na Madeiře přesahuje dnes 2000 km a podél kanálů jsou dnes často vybudovány pěší turistické stezky vedoucí divokou džunglí, nebo někdy jsou dokonce vytesané ve skalách či v prudkých srázek strmých svahů. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mám zájem