Réunion a Mauricius

Ostrovy Reunion a Mauricius ze souostroví Maskarény se mohu nazývat rájem na zemi. Divoké a krásné hory s činnými sopkami Reunionu  kontrastují se sněhobílými plážemi  s tyrkysovou vodou s lagunami a korálovými útesy Mauricia.

Malý vulkanický ostrov Reunion nedaleko Madagaskaru je nazývaný také „Havaj Indického oceánu“. Doposud je jedním z mála pozapomenutých míst na světě. Strmé sopky se tu zvedají od modrého oceánu vysoko do mraků a jejich svahy skrápějí stovky vodopádů. Najdete zde čarokrásné hory s vyhaslými krátery sopek, bizarní hřebeny nebo vulkanické homole zarostlé bujnou vegetací. Cesty tady spadají do hlubokých kaňonů a šplhají se na nejvyšší hřebeny. Na světě nenajdete lepší místo pro kaňoning, na své si tu přijdou i milovníci trekingu, potápění či raftingu. Vystupte i ke kráteru jedné z nejaktivnějších sopek světa – Piton de la Fournaise. Můžete surfovat, nenajdete ale mnoho pláží ani velké hotely.  Ubytování je v příjemném hotelu, odkud zvládnete navštívit všechna ta úžasná místa.

Zcela odlišný svět najdete na nedalekém ostrově Mauritius. Tam jsou ideální podmínky pro potápění a koupání  v moři, bílé romantické pláže,  ale také ostré horské vrcholy a nádherné vodopády. Zeleň pralesů doplňují laguny plné pestrobarevných ryb. Na ostrově se nacházejí i svatyně několika náboženství, která vedle sebe pokojně fungují.

Pro zájemce umíme kombinovat i s pronájmem jachty.

 

Na co se můžete těšit?

 • ideální místo na tropický vícedenní trekking
 • eldorádo pro vyznavače Kaňoningu
 • země vodopádů kaskád
 • výstup ke kráteru činné sopky Piton de la Fournaise
 • pestrá divoká vegetace
 • bíle romantické pláže a šnorchlování na korálových útesech

Doporučená délka pobytu: 13 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy „Dovolená na míru“ připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Letenky, rezervace auta, zajištění jakékoliv dopravy, vstupy, aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce a vše podle vašeho přání budete mít zajištěno a nemusíte se předem starat o nic. Nemusíte se nikterak přizpůsobovat a vaše dovolená bude podle vašich snů. 

  Pokud se ocitnete v jakýchkoliv problémech, pomůžeme vám telefonicky a například zajistíme přebukování hotelu, pomoc v nečekaných situacích a poradíme i se změnou plánu, když se například změní počasí, nebo máte problémy s letenkami….

  Uvedený program chápejte prosím jako inspiraci, samozřejmě vám připravíme jakýkoliv program podle vámi zvolených kritérií.

 • Naše doporučení :

  Splňte si své cestovatelské sny a nechte veškeré starosti na nás. Z hlediska co nejnižší ceny vám navrhujeme, abyste svou výjimečnou dovolenou začali plánovat s dostatečným předstihem. Zejména ceny letenek a ubytování se vždy zvyšují v čase a pokud objednáte předstihem, můžete hodně ušetřit. Navíc umíme vaší cestu pojistit proti případnému stornu. Kontaktujte nám tedy prosím v případě zájmu klidně rok dopředu.

 • Víza :

  Pro cestu na Mauricius nepotřebují občané EU vízum, pokud jejich pobyt nepřekročí 3 měsíce.  Réunion je potom součástí Francie a tedy i Evropské unie. Na cestu na Réunio však nestačí OP, ale potřebujete pas.

 • Počasí a ideální termín :

  Ostrovy Reunion a Mauricius jsou na jižní polokouli a tedy v době naší zimy je zde léto. Nejtepleji je na ostrovech od ledna do března (maximální teploty 30 stupňů), kdy jsou zároveň největší srážky, nicméně jde o krátké přeháňky, které vám dovolenou nepokazí. V době mauricijské zimy jsou teploty vzduchu nejnižší (maximálně 24 stupňů).  Na ostrovy můžete z hlediska příznivého klima cestovat kdykoliv.

   

Itinerář pro inspiraci

 • 1 - 2.den

  přelet Praha – Reunion do hlavního města St. Denis, přejezd do St. Gilles, které je zároveň místem nejhezčích pláží na ostrově, odpočinek

 • 3. den

  Výstup na nejvyšší horu ostrova – Piton des Neiges  (3069 m.) a městečko Cilaos s užasnými výhledy a divokou přírodou.

 • 4. - 7. den

   Jih ostrova Reunion, rušné multikulturní městečko Saint – Pierre s tržištěm a prodavači koření, chrámy a africkým ruchem.

  Výlet na sopku Piton de la Fournaise, jejíž kráter  s výjezdem divoké horské lávové cesty  a pěším výstupem ke kráteru, který je činný. Obrovské lávové proudy, útesy a skaliska.

   

 • 8.den

  Zelená kaldera Salazie, cestou úžasné výhledy na vodopád Voile de la Mariée.  Procházka po vesnici Hell-Bourg s krásnými kreolskými domky.

 • 9. den

  Přelet na Mauricius, rušné hlavní město Port-Louis s koloniálními památkami a návštěva vyhlášené botanické zahrady v Pamplemousses.

 • 10. den

  Celodenní plavba na katamaranu podél pobřeží a Blue Lagoon, pozorování delfínů, šnorchlování. Oběd a občerstvení přímo na lodi .

 • 11. den

  Koupání na sněhobílých plážích a v lagunách plných pestrobarevných ryb, šnorchlování.  Nezapomenutelný vyhlídkový  let helikoptérou nebo ultralightem.

   

 • 12. den

  Transfer na letiště, odlet do Prahy

Místa, aktivity a ubytování

 • Na Réunion se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři, to vyčkejta až na vedlejší Mauricius. Réunion nabízí divokou přírodu a krásné hory, které vytváří vyhaslé sopky, bizarní hřebeny a zarostlá lávová pole. Po úbočích hor se potom se vinou divoké stezky, které vás nechají nakouknout do lúna divoké přírody.

 • Celý ostrov Réunion zaplňují divoké hory, které díky velkému množství řek a vodopádů vytvářejí úžasné kaňony. Tady se narodil mladý sport – kaňoning, který znamená slaňování, proplouvání, procházení úchvatnými skalními útvary i skákání do lagun. Jistě, je to trochu extrémní a adrenalinová záležitost, ale také zážitek, který si odnesete v duši. Reunion je bezesporu pro kaňoning tím nejlepším místem na světě.

 • Úchvatná divočina s bujnou přírodou s mnoha endemickými druhy rostlin, stovkami vodopádů, aktivním vulkánem a lávovými poli dělá z výletů do nitra ostrova opravdu dechberoucí zážitek.

 • Klidná, mělká voda, bílý písek a pláže Flic en Flac, kam po celý den dopadá slunce je velmi vyhledávané místo i když nádhernými a členitými plážemi je celý ostrov lemován.

   

   

 • Mauritius je tropickým rájem, který je vyhlášený nádhernými bílými plážemi a svým poklidem. Je to bezesporu jedno z nejromantičtějších míst v  Indickém oceánu, kde jsou úžasné západy slunce.

 • Na severním výběžku Mauriciu je úžasná pláž  u mysu Malheureux. Můžete se koupat v blankytně modrém moři a přitom se dívat na sopečné ostrovy Ile Plate, Ile Ronde a Coin de Mire. Je to zapomenuté a klidné místo, kam zabloudí jen málo turistů.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  ISLAND – ZEMĚ OHNĚ A LEDU

  GOLF V RAKOUSKU

  ISLANDSKÝM VNITROZEMÍM NA OFF ROADECH

  Vietnam

  Island – země ohně a ledu

  FRANCIE – Azurové pobřeží