Réunion a Mauricius

Mám zájem

Ostrovy Réunion a Mauricius ze souostroví Maskarény lze považovat za ráj na zemi. Divoké a krásné hory s činnými sopkami Réunionu kontrastují se sněhobílými plážemi s tyrkysovou vodou s lagunami a korálovými útesy Mauricia.

Malý vulkanický ostrov Réunion nedaleko Madagaskaru charakterizují čarokrásné hory s vyhaslými krátery sopek, bizarní hřebeny nebo vulkanické homole zarostlé bujnou vegetací. Cesty tu padají do hlubokých kaňonů a šplhají se na nejvyšší hřebeny. Na světě nenajdete lepší místo pro kaňoning, na své si tu přijdou i milovníci trekingu, potápění či raftingu. Vystoupit lze i ke kráteru jedné z nejaktivnějších sopek světa – Piton de la Fournaise.

Zcela odlišný svět najdete na nedalekém ostrově Mauricius. Pobřeží ostrova je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem s průzračnou vodou, proto nabízí ideální podmínky pro potápění a koupání. Mauricius a jeho příroda přitahuje vyznavače golfu či kiteboardingu a aktivní turisty, kterým nabízí divoké vnitrozemí, zeleň pralesů, vodopády nebo exotické druhy ptactva. Skvělé hotely s vyhlášenými restauracemi uspokojí i nejnáročnější hosty, ostrovní kuchyně je kosmopolitní, špičkoví kuchaři kladou důraz na mořské plody, ryby a množství chutného ovoce.

Jedinečnost těchto dvou ostrovů lze objevit i díky plavbě na jachtě.

 

Na co se můžete těšit

  • Výstup ke kráteru činné sopky Piton de la Fournaise
  • Bíle pláže a šnorchlování na korálových útesech
  • Divoké vnitrozemí, pralesy, tropický vícedenní trekking
  • Země vodopádů, kaskád a nezapomenutelného kaňoningu
  • Ideální místo pro vyznavače vodních sportů a golfu
Mám zájem

Itinerář pro inspiraci

1. - 2. den

Přelet Praha – Réunion do hlavního města St. Denis. Přejezd do St. Gilles, místa nejhezčích pláží na ostrově, odpočinek.

 

3. den

Výstup na nejvyšší horu ostrova – Piton des Neiges  (3069 m) a městečko Cilaos s užasnými výhledy a divokou přírodou.

 

4. -7. den

Jih ostrova Réunion, rušné multikulturní městečko Saint-Pierre s tržištěm a prodavači koření, chrámy a africkým ruchem. Výlet na sopku Piton de la Fournaise, s výjezdem po divoké horské lávové cestě a pěším výstupem k jejímu činnému kráteru.

 

8. den

Zelená kaldera Salazie, cestou úžasné výhledy na vodopád Voile de la Mariée. Procházka po vesnici Hell-Bourg s krásnými kreolskými domky.

 

9. den

Přelet na Mauricius, prohlídka rušného hlavního města Port-Louis s koloniálními památkami a návštěva vyhlášené botanické zahrady v Pamplemousses.

 

10. den

Celodenní plavba na katamaránu podél pobřeží a Blue Lagoon, pozorování delfínů, šnorchlování. Oběd a občerstvení přímo na lodi.

 

11. den

Koupání na sněhobílých plážích a v lagunách plných pestrobarevných ryb, šnorchlování.

 

12. den

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Doplňující informace

Kalkulace

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou. Jak to funguje?

 

Klima

Ostrovy Réunion a Mauricius leží na jižní polokouli a tedy v době naší zimy je zde léto. Nejtepleji je na ostrovech od ledna do března (maximální teploty dosahují 30 stupňů), kdy jsou zároveň největší srážky, nicméně jde o krátké přeháňky, které vám dovolenou nepokazí. V době mauricijské zimy jsou teploty vzduchu nejnižší (maximálně 24 stupňů). Na ostrovy můžete z hlediska příznivého klima cestovat kdykoliv.

 

Vstup do země

Pro vstup na oba ostrovy Réunion a Mauricius občané Česka a Slovenska nepotřebují víza. Je zapotřebí cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném opuštění ostrovů. Při vstupu dostanete povolení vstupu s maximální délkou pobytu 90 dní.

 

Náš tip

Tento zájezd lze absolvovat jako plavbu na jachtě. Doporučujeme v kombinaci se souostrovím Seychelly. Doporučujeme doplnění programu o nezapomenutelný vyhlídkový let helikoptérou nebo ultralightem.

 

Mám zájem

Zajímavá místa

Cap Malheureux (Mauricius)

Cap Malheureux neboli Mys Neštěstí je pojmenovaný podle počtu lodí, které ztroskotaly na jeho skalách. Jedná se o místo velkého historického významu, právě zde britské invazní síly konečně porazily Francouze. Kousek za mysem leží malebná rybářská vesnice.

 

Flic-en-Flac (Mauricius)

Je jednou z nejdelších pláží s bílým pískem na ostrově, kde se soustředí cestovní ruch s mnoha luxusními hotely. Asi 13 kilometrů dlouhé pobřeží přitahuje místní rodiny, turisty a návštěvníky po celý rok. Jeho lagunu chrání okolní korálové útesy. Jméno s největší pravděpodobností pochází ze staro-holandské fráze „Fried Landt Flaak“, což znamená volná, rovná země.

 

Cirque de Salazie (Réunion)

Jde o největší a nejzelenější ze tří přírodních amfiteátrů na ostrově Réunion. Nejlépe se dá popsat jako dlouhý, hluboký kaňon, lemovaný více než 100 nádhernými vodopády, obklopený horami a údolími. Jeho přírodní krásy lze prozkoumat z vrtulníku nebo na pěší expedici.

 

Piton de la Fournaise (Réunion)

Jedná se o jednu z nejaktivnějších a přístupných sopek na světě. Pravidelně dochází k erupci. Návštěvníci se mohou vydat na túru k jejímu kráteru, kde mohou vidět krajinu podobnou měsíčnímu povrchu vytvořenou sopečnou aktivitou.

 

Mám zájem