Réunion a Mauricius

Mám zájem

Ostrovy Réunion a Mauricius ze souostroví Maskarény lze považovat za ráj na zemi. Divoké a krásné hory s činnými sopkami Réunionu kontrastují se sněhobílými plážemi s tyrkysovou vodou s lagunami a korálovými útesy Mauricia.

Malý vulkanický ostrov Réunion nedaleko Madagaskaru charakterizují čarokrásné hory s vyhaslými krátery sopek, bizarní hřebeny nebo vulkanické homole zarostlé bujnou vegetací. Cesty tady spadají do hlubokých kaňonů a šplhají se na nejvyšší hřebeny. Na světě nenajdete lepší místo pro kaňoning, na své si tu přijdou i milovníci trekingu, potápění či raftingu. Vystoupit lze i ke kráteru jedné z nejaktivnějších sopek světa – Piton de la Fournaise.

Zcela odlišný svět najdete na nedalekém ostrově Mauricius. Pobřeží ostrova je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem s průzračnou vodou, proto nabízí ideální podmínky pro potápění a koupání. Mauricius a jeho příroda přitahuje vyznavače golfu, kiteboardingu a aktivní turisty, kterým nabízí divoké vnitrozemí, zeleň pralesů, vodopády či exotické druhy ptactva. Skvělé hotely s vyhlášenými restauracemi uspokojí i nejnáročnější hosty, ostrovní kuchyně je kosmopolitní, špičkoví kuchaři kladou důraz na mořské plody, ryby a množství chutného ovoce.

Jedinečnost těchto dvou ostrov lze objevit i díky plavbě na jachtě.

 

Na co se můžete těšit

  • Výstup ke kráteru činné sopky Piton de la Fournaise
  • Bíle pláže a šnorchlování na korálových útesech
  • Divoké vnitrozemí, pralesy, tropický vícedenní trekking
  • Země vodopádů, kaskád a nezapomenutelného kaňoningu
  • Ideální místo pro vyznavače vodních sportů a golfu
Mám zájem

Itinerář pro inspiraci

1. - 2. den

Přelet Praha – Réunion do hlavního města St. Denis. Přejezd do St. Gilles, které je zároveň místem nejhezčích pláží na ostrově, odpočinek.

3. den

Výstup na nejvyšší horu ostrova – Piton des Neiges  (3069 m) a městečko Cilaos s užasnými výhledy a divokou přírodou.

4. -7. den

Jih ostrova Réunion, rušné multikulturní městečko Saint-Pierre s tržištěm a prodavači koření, chrámy a africkým ruchem. Výlet na sopku Piton de la Fournaise, jejíž kráter s výjezdem divoké horské lávové cesty a pěším výstupem ke kráteru, který je činný.

8. den

Zelená kaldera Salazie, cestou úžasné výhledy na vodopád Voile de la Mariée. Procházka po vesnici Hell-Bourg s krásnými kreolskými domky.

9. den

Přelet na Mauricius, prohlídka rušného hlavní města Port-Louis s koloniálními památkami a návštěva vyhlášené botanické zahrady v Pamplemousses.

10. den

Celodenní plavba na katamaranu podél pobřeží a Blue Lagoon, pozorování delfínů, šnorchlování. Oběd a občerstvení přímo na lodi.

11. den

Koupání na sněhobílých plážích a v lagunách plných pestrobarevných ryb, šnorchlování.

12. den

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Doplňující informace

Kalkulace

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou. Jak to funguje?

Klima

Ostrovy Réunion a Mauricius leží na jižní polokouli a tedy v době naší zimy, je zde léto. Nejtepleji je na ostrovech od ledna do března (maximální teploty dosahují 30 stupňů), kdy jsou zároveň největší srážky, nicméně jde o krátké přeháňky, které vám dovolenou nepokazí. V době mauricijské zimy jsou teploty vzduchu nejnižší (maximálně 24 stupňů). Na ostrovy můžete z hlediska příznivého klima cestovat kdykoliv.

Vstup do země

Na vstup na oba ostrovy Réunion a Mauricius občané Česka a Slovenska nepotřebují víza. Je zapotřebí cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném opuštění ostrovů. Při vstupu dostanete povolení vstupu s maximální délkou pobytu 90 dní.

Náš tip

Tento zájezd lze absolvovat jako plavbu na jachtě. Doporučujeme v kombinaci se souostrovím Seychelly. Doporučujeme doplnění programu o nezapomenutelný vyhlídkový let helikoptérou nebo ultralightem.

Mám zájem

Zajímavá místa

Cap Malheureux (Mauricius)

Cap Malheureux neboli Mys Neštěstí, pojmenovaný podle počtu lodí, které ztroskotaly na jeho skalách. Je místem velkého historického významu, právě zde britské invazní síly konečně porazily Francouze. Kousek za mysem leží nepatrná, malebná rybářská vesnice.

Flic-en-Flac (Mauricius)

Je jednou z nejdelších pláží s bílým pískem na ostrově, kde se soustředí cestovní ruch s mnoha luxusními hotely. Asi 13 kilometrů dlouhé pobřeží přitahuje místní rodiny, turisty a návštěvníky po celý rok. Jeho lagunu chrání okolní korálové útesy. Jméno s největší pravděpodobností pochází ze staro-holandské fráze „Fried Landt Flaak“, což znamená volná, rovná země.

Cirque de Salazie (Réunion)

Je to největší a nejzelenější ze tří přírodních amfiteátrů na ostrově Réunion. Nejlépe se dá popsat jako dlouhý, hluboký kaňon, lemovaný více než 100 nádhernými vodopády, obklopený horami a údolími. Jeho přírodní krásy lze prozkoumat z vrtulníku nebo na pěší expedici.

Piton de la Fournaise (Réunion)

Jedná se o jednu z nejaktivnějších a přístupných sopek na světě. Pravidelně dochází k erupci. Návštěvníci se mohou vydat na túru k její kráteru, kde mohou vidět krajinu podobnou měsíčnímu povrchu vytvořenou sopečnou aktivitou.

Mám zájem