Thajsko na katamaránu

Nejkrásnější místa Andamanského moře

Mám zájem

Andamanské moře leží u západního pobřeží Thajska v severovýchodní části Indického oceánu. Je známé svými nádhernými ostrovy, průzračně modrou vodou a pestrým podmořským životem, což z něj činí oblíbenou destinaci pro plavbu na katamaránu, při níž si užijete šnorchlování a potápění v křišťálově čistých vodách, odpočinek na nedotčených plážích a ve skrytých lagunách, nebo pozorování nádherných západů slunce nad vápencovými útesy.

V oblasti Andamanského moře se nachází nesčetně malebných ostrovů: navštívíme známé destinace jako Phuket, Krabi, Phi Phi Islands, i méně známé skvosty jako Koh Hang, Koh Thalabeng a Koh Muk. Každý ostrov nabízí jedinečné přírodní krásy, ale také bohaté kulturní zážitky. Během plavby můžeme navštívit tradiční rybářské vesnice, ochutnat autentickou thajskou kuchyni a ponořit se do místní kultury a zvyků pobřežních komunit.

Díky dovolené na jachtě  se v Thajsku dostanete na místa, která jsou pro běžné cestovatele nedostupná. Navštívíte i turisticky vyhlášené lokality, jako je například ostrov Phi Phi. Plavba kolem Maya Bay, kde se natáčel film Pláž, patří k nejnavštěvovanějším lokalitám v Thajsku, ale vy ji díky pobytu na lodi uvidíte v době, kdy je liduprázdná.

Ostatní destinace jsou v porovnání s některými populárnějšími sousedy klidnější a méně turistické. Mezi nejkrásnější cíle na katamaránu v Thajsku patří návštěva ostrova Koh Muk s možností navštívit Smaragdovou jeskyni (Tham Morakot), do které lze úzkým tunelem pouze proplavat nebo proplout na kajaku. Za návštěvu stojí i místní rybářské vesnice při nádherných západech slunce.

Pokud chcete zažít exotickou Asii, objevit pestrobarevný mořský svět a kochat se úchvatnými vápencovými útvary v moři, vydejte se s námi na jachtu do Thajska.

Pokud vás tato nabídka zaujala, prohlédněte si celou nabídku plaveb na jachtách a katamaránech na našem specializovaném webu Inspira Sailing.

Na co se můžete těšit

 • Pestrobarevný podmořský svět, opuštěné zátoky a nádherné pláže
 • Koh Phi Phi a Maya Bay v odpoledních hodinách bez turistů
 • Pozorování delfínů a dugongů (tzv. „mořské krávy“)
 • Milí a neustále se usmívající Thajci
 • Komunita mořských cikánů na Koh Lanta
 • Smaragdová jeskyně na ostrově Muk
Mám zájem

Místa pobytu

Cena zájezdu zahrnuje

 • Pronájem katamaránu po celou dobu
 • Českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • Ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • Závěrečný úklid
 • Pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
 • Motorový nafukovací člun
 • Polopenze na lodi (všechny snídaně a večeře)
 • Nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • Pitná voda, plyn, nafta
 • Poplatky za kotvení katamaránu
 • Celní a přístavní poplatky
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Poznámka: Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku, a aktuální cena vždy závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky.

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenky (V případě nákupu letenek od CK Inspira garantujeme 100% vrácení finančních prostředků, pokud se let neuskuteční z důvodu tzv. vyšší moci.)
 • Aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje)
 • Večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze
 • Pojištění léčebných výloh a pojištění storna (Na vyžádání vám zajistíme u pojišťovny ERV.)
 • Příplatek za obsazení kajuty jednou osobou činí 70 % z ceny zájezdu.

Itinerář

1. - 2. den

Odlet z Prahy na poloostrov Phuket a přesun do mariny. Po přivítání s kapitánem a úvodním brífinku nás čekají nákupy a nalodění. Přenocujeme v nejkrásnější zátoce v Phuketu – Nai Harn na jihu poloostrova.

3. den

Naši plavbu začneme na ostrově Mai Thon, který je oblíbenou destinací pro líbánky a romantické pobyty. Pyšní se nádhernými plážemi s bílým pískem, křišťálově čistou tyrkysovou vodou a bujnou zelení. Rovněž patří mezi vyhlášená místa pro milovníky šnorchlování a potápění. Odpoledne přeplujeme na ostrov Phi Phi Leh s úchvatnou džunglí, kterou navštívíme. Během dne sem míří davy turistů, ale my připlujeme v podvečer a budeme mít celý ostrov sami pro sebe.

4. den

Přeplavba na sousední, turisticky velmi proslulé souostroví Phi Phi Islands. Ostrovy jsou doslova přesycené lidmi, pokud zakotvíme, pak v nějaké odlehlé zátoce. Můžeme se vydat na lehký trek na nejvyšší vrchol ostrovů (182 m n. m.), odkud je vskutku famózní výhled. Vznikají zde slavné fotografie ostrova ve tvaru motýla, jehož křídla propojují nádherné pláže. Korálové útesy ostrovů Phi Phi patří k nejznámějším thajským národním parkům. I my si užijeme šnorchlování přímo z lodi.

V podvečer přeplujeme do závětrné zátoky u ostrova Hang. Zvláštností tohoto místa je skutečnost, že při odlivu dochází k propojení některých ostrovů a dá se mezi nimi v tu dobu přejít pěšky.

5. den

Výjimečný ostrov Koh Lanta doslova láká k prozkoumání. Na ostrově si můžeme půjčit motorky a vydat se na průzkum. Najdeme zde několik krásných pláží, včetně Dlouhé pláže (Pra Ae Beach), která se táhne asi 3 km podél západního pobřeží. Na ostrově žije směs thajské a muslimské komunity, s bohatým kulturním dědictvím. Seznámíme se s tradičními thajskými zvyky a kuchyní, ale i s unikátním životem tzv. “mořských cikánů”, kteří se snaží udržovat si své tradice. Prohlédneme si také mangrovy a můžeme se vydat i na sousední ostrov Talabeng. Na tomto ostrově jsou jeskyně přístupné pouze z moře, do nichž lze proplout na pronajatých mořských kajacích.

6. den

Jsme v oblasti, která nabízí úchvatné šnorchlování. Pro zájemce jsou zde i vyhlášené potápěčské rezorty, které nabízejí nenáročné potápění s instruktory i pro úplné začátečníky. Nejlepší místa jsou u zdejších ostrovů Ngai, Waen či Kradan, kam se můžeme na katamaránu vypravit. Nejzajímavějším místem v této oblasti je ostrov Muk. Je zajímavý díky fascinující Smaragdové jeskyni, kterou musíte proplavat asi 50 metrů, než se dostanete na úžasnou bílou pláž uprostřed kolmých skal. Toto místo v minulosti patřilo pirátům.

7. den

Pokud budeme mít dostatek času, můžeme pokračovat až k hranicím s Malajsií, na ostrovy národního parku Tarutao. Pláže na těchto ostrovech jsou velmi podobné plážím na Seychelách (velké ohlazené skály a obří zaoblené kameny, azurově zbarvené čisté moře a dokonalé místo na šnorchlování nebo potápění). Divoká tropická příroda a nádherné, zcela opuštěné pláže vás okouzlí stejně jako zdejší jeskyně.

8. den

Přeplavba na ostrov Libong, který se nachází mimo turistické trasy. Zde žijí zejména rybáři a početná muslimská komunita. Díky klidné atmosféře tu můžeme pozorovat delfíny a zvláštní zvířata – dugongy, neboli moroně indické, známé také jako „mořské krávy“. Dosahují délky asi 3 metry a váží až 200 kilogramů. Cestou mineme několik menších ostrovů, z nichž je nejvýznamnější Bulone – zde se můžeme i zastavit.

9. den

Delší přeplavba podél ostrova Lanta na Phi Phi Leh a případně noční plavba až do Phuketu.

10. den

Návrat zpět do mariny na ostrově Phuket, vylodění a večerní odlet.

11. den

Návrat do Prahy.

Doplňující informace

Ideální termín a klima

Andamanské moře nabízí po většinu roku vynikající podmínky pro plavby. Od listopadu do dubna panuje v oblasti suché a slunečné počasí se stálými severovýchodními monzunovými větry a jedná se o hlavní jachtařskou sezónu. Toto období se vyznačuje stálým větrem, klidným mořem a ideálními teplotami pro objevování ostrovů. V tuto dubu se denní teploty pohybují pod 30°C, noční teploty kolem 23°C. Na lodi však nevadí ani výrazně vyšší teploty.

Stravování

Na lodi je vždy vybavená kuchyně s lednicí, vařičem a veškerým potřebným nádobím. Tato plavba zahrnuje polopenzi, při níž kapitán připravuje bohaté snídaně a večeře pro celou posádku. Nicméně vzhledem k tomu, že kapitán má ještě mnoho dalších povinností, jsme vděční za pomoc posádky při mytí nádobí a společném úklidu lodě.

Naši kapitáni

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshore), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

Realizace plavby

Plavby realizujeme v konkrétně vyhlášených termínech, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Ceny garantujeme v případě včasné objednávky 6 měsíců předem. V tomto termínu také poskytujeme slevu First minute ve výši 4 %. Při pozdější rezervaci si vzhledem k rostoucím cenám v přibližujícím se termínu plavby vyhrazujeme možnost upravit cenu na základě objednávky konkrétní lodě. Vždy garantujeme zapůjčení lodí od ověřených charterových společností, které nabízejí kvalitní jachty. Pro ucelené skupiny realizujeme plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.

Velikost skupiny

Minimální počet je 6 účastníků.

Naše doporučení

Plavby na objednávku připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50% zálohu. Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. Není výjimečné, že se plavby rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Poznámka k programu

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách, může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Mám zájem

Život na katamaránu

Plavba na katamaránu

Katamarán nabízí v porovnání s jedno-trupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěma spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání katamaránu

V plovácích jsou umístěny čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

Společenská místnost

Společenská místnost, tzv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

Ložnice

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď v noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romantických zátokách.

Vyzkoušet si řízení katamaránu

Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i firemních skupin.

Vlastní koupelna

Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Průvodce

Průvodce

Mám zájem