Egejské moře, Kyklády a Paros na katamaránu

Mám zájem

Týdenní plavba po Egejském moři je opravdovým zážitkem a nádherným sailingem. Egejské moře  leží jihovýchodně od pevninského Řecka a nachází se v něm množství větších i menších ostrovů.  Na lodi se můžeme toulat mezi ostrovy, na kterých vždy najdeme spoustu kotvišť s velmi příjemnými cenami i přívětivými obyvateli. Samotné ostrovy potom skýtají nejen historické, ale také přírodní zajímavosti.

Ostrov Paros nabízí scenérie z pohlednic. Spletité labyrinty dlážděných uliček, zářivě bílé domky, mezi kterými občas vykoukne modrá kopule kostela nebo rozkvetlé keře buganvilií.  Ačkoliv si Paros v ničem nezadá se svými slavnějšími sousedy Santorini či Mykonos, ceny jsou zde výrazně příznivější.

Protože Kyklády patří k větrným ostrovům, budeme se z velké míry pohybovat v závětří Naxosu, Parosu a Antiparosu a díky tomu nebudeme vystaveni tak silnému větru. V případě příznivého počasí se můžeme rozhodnout pro ještě objevnější plavbu a navštívit jižní ostrovy souostroví Kyklády s ikonickým Santorini.

Pokud vás tato nabídka zaujala, prohlédněte si celou nabídku plaveb na jachtách a katamaránech na našem specializovaném webu Inspira Sailing.

Na co se můžete těšit

 • Souostroví Kyklády a ostrov Paros - jedny z nejhezčích řeckých ostrovů
 • Romantika malých přístavů a poklidných přímořských vesniček na ostrůvcích
 • Propojení živlů a historie - plavba po ostrovech mytologického Řecka
 • Nábřeží s kavárnami, tavernami a obchůdky s idylickým zátiším
 • Možnost vyzkoušet si řízení lodě pod dozorem českého kapitána
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Pronájem katamaránu po celou dobu
 • Českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • Ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • Závěrečný úklid
 • Pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
 • Motorový nafukovací člun
 • Polopenze na lodi (všechny snídaně a večeře)
 • Nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • Pitná voda, plyn, nafta
 • Poplatky za kotvení katamaránu
 • Celní a přístavní poplatky
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Poznámka: Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena vždy závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky.

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenky (V případě nákupu letenek od CK Inspira garantujeme 100% vrácení finančních prostředků, pokud se let neuskuteční z důvodu tzv. vyšší moci.)
 • Aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje)
 • Večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze
 • Pojištění léčebných výloh a pojištění storna (Na vyžádání vám zajistíme u pojišťovny ERV.)
 • Příplatek za obsazení kajuty jednou osobou činí 70 % z ceny zájezdu.

Itinerář

1. den

Přílet do Athén a následný lokální let na ostrov Paros v samém srdci Kyklád. Po příjezdu se nalodíme a ještě tentýž večer doplujeme do blízké vesnice Naoussa.

2. den

Následuje krátká přeplavba na sousední ostrov Naxos, který se dokázal vyhnout masové turistice. Zde si užijeme tradiční horské vesničky, navštívíme nedostavěný Apollónův chrám a užijeme si opravdový klid.

3. den

Navštívíme malý, zapomenutý ostrov Donousa a přenocujeme na Amorgosu, který je obklopen magickou hlubinou. Zde můžeme objevovat pozůstatky středověkých hradů a starých mlýnů.

4. den

Dnes nás čekají mikro Kyklády – ostrůvky Koufonisi, Schinousa a Agios Georgios. Jsou to velmi příjemné a trochu ospalé, romantické ostrovní vesničky.

5. den

Poklidná přeplavba v závětří ostrova Naxos na ostrov Antiparos, který je malým bratrem ostrova Paros. Ve srovnání se sousedním Parosem je zde život výrazně klidnější a zároveň je zde méně historických památek. Za návštěvu ale rozhodně stojí krápníková jeskyně Antiparos.

6. den

Ostrov Antiparos nabízí klidné a hezké pláže, které se nacházejí po celém ostrově. Navíc je Antiparos oblíbený pro své možnosti potápění a šnorchlování na útesech. Dokonce zde najdeme několik starých lodních vraků, které přitahují potápěče.

7. den

Návrat na ostrov Paros, který patří mezi nejoblíbenější ostrovy v Řecku. Zejména kosmopolitní vesnice Naoussa si zachovala tradiční architekturu a je velice autentická. Najdete zde řadu taveren s mořskými plody, ale také obchodů a mraky turistů. Proto je nejlépe projít si centrum v časných ranních hodinách, vyhnout se turistům a užít si jedinečný pohled na stovky rybářských lodí a kapli svatého Nikolase s modrou kopulí.

8. den

Ráno opouštíme loď v marině, pak nás čeká let do Athén a následně let do Prahy.

Poznámka k programu

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách, může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Doplňující informace

Ideální termín a klima

Nejteplejšími měsíci v Egejském moři moři jsou červenec, srpen a září. Zároveň v těchto měsících nejméně prší. V září může někdy zapršet, nicméně o prázdninách žádný déšť nečekejte. V uvedených měsících dosahují průměrné teploty rozmezí 23 °C – 26 °C a moře je zde velice teplé a příjemné.

Stravování

Na lodi je vždy vybavená kuchyně s lednicí, vařičem a veškerým potřebným nádobím. Tato plavba zahrnuje polopenzi, při níž kapitán připravuje bohaté snídaně a večeře pro celou posádku. Nicméně, vzhledem k tomu, že kapitán má ještě mnoho dalších povinností, jsme vděční za pomoc posádky při mytí nádobí a společném úklidu lodě.

Naši kapitáni

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Našimi kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshore), jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR, a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí a mají zkušenosti v těch nejnáročnějších podmínkách.

Realizace plavby

Plavby realizujeme v konkrétně vyhlášených termínech, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Ceny garantujeme v případě včasné objednávky 6 měsíců předem. V tomto termínu také poskytujeme slevu First minute ve výši 4 %. Při pozdější rezervaci si vzhledem k rostoucím cenám v přibližujícím se termínu plavby vyhrazujeme možnost upravit cenu na základě objednávky konkrétní lodě. Vždy garantujeme zapůjčení lodí od ověřených charterových společností, které nabízejí kvalitní jachty. Pro ucelené skupiny realizujeme plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.

Velikost skupiny

Minimální počet je 6 účastníků.

Naše doporučení

Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50% zálohu. Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. Není výjimečné, že se plavby rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Termíny

14. 9. - 21. 9. 2024

Cena:
VYPRODÁNO

13. 9. - 20. 9. 2025

Cena:
34 990 Kč/os. ve dvoulůžkové kajutě

36 990 Kč/os. ve dvoulůžkové kajutě

Sleva first minute 

Mám zájem

Život na katamaránu

Plavba na katamaránu

Katamarán nabízí v porovnání s jedno-trupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěma spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání katamaránu

V plovácích jsou umístěny čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

Společenská místnost

Společenská místnost, tzv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

Ložnice

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď v noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romantických zátokách.

Vyzkoušet si řízení katamaránu

Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i firemních skupin.

Vlastní koupelna

Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Průvodce

Průvodce

Mám zájem