Seychely na katamaránu

Neobjevený ráj divoké tropické přírody z paluby jachty

Mám zájem

Seychely jsou jedním z nejkrásnějších exotických míst na světě a zároveň velmi bezpečným místem. Najdete tu přívětivé domorodce, kokosové palmy a bílé pláže obklopené oblými skalisky. Uvítá vás teplé moře, stabilní teplý vítr bez velkých vln a mimořádně rozmanitá příroda. Poznáte pohádková kotviště i místní skvělou kuchyni. Budete obdivovat bohatství živočišné říše. Souostroví je domovem želv obrovských, které kromě Galapág nikde jinde na světě neuvidíte. Je zde doslova podmořská zoologická zahrada. Všude, kde zakotvíte, budete mít k dispozici skvělý servis. Nikde nenarazíte na davy turistů, znečištěné moře nebo špínu. Čeká vás jen romantika a volba, pro co se rozhodnete: koupat se v moři, plavit se na paddleboardu, chytat ryby nebo šnorchlovat. Nabízí se také mini-škola jachtingu, práce s plachtami či navigace.

Plavba na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím. Nepotřebujete však žádné znalosti, zajistíme vám lodě i zkušené kapitány. Každý, kdo okusí cestování na moři, zažije neopakovatelný pocit svobody. Na jachtě se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou a mořskými živočichy. Objevíte romantické ostrůvky, starobylé přístavy i úžasné zátoky. Zakotvíte na panenské pláži, vychutnáte si nádherné západy slunce. Užijete si koupání v průzračně čistém moři.

Vyměňte hotel za loď, získáte volnost a svobodu.

Prohlédněte si celou nabídku plaveb na jachtách a katamaránech na našem specializovaném webu Inspira Sailing.

Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Pronájem katamaránu po celou dobu
 • Českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • Transfer z letiště do přístavu a zpět
 • Ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • Závěrečný úklid
 • Pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
 • Motorový nafukovací člun
 • Polopenze na lodi (všechny snídaně a večeře)
 • Nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • Pitná voda, plyn, nafta
 • Poplatky za kotvení katamaránu
 • Celní a přístavní poplatky
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Poznámka: Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku, a aktuální cena vždy závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky.

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenky (V případě nákupu letenek od CK Inspira garantujeme 100% vrácení finančních prostředků, pokud se let neuskuteční z důvodu tzv. vyšší moci. Cena se pohybuje cca 25 000 Kč/os.)
 • Aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje)
 • Večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze
 • Pojištění léčebných výloh a pojištění storna (Na vyžádání vám zajistíme u pojišťovny ERV.)
 • Nově zavedenou pobytovou taxu ve výši 100 SR/os. a den (cca 160 Kč/os. a den)

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odpoledne odlet z Prahy. Létáme s Emirates přes Dubaj nebo s Qatar airways přes Dauhá.

2. den

Přílet na Mahé, přesun taxi do přístavu Eden Island, nalodění a hned vyplouváme s koupáním u ostrova Sv. Anna, přeplavba na ostrov Praslin. Odpoledne zakotvíme v zátoce Anse Volbert u půvabné vesničky Volbert, přičemž snad cestou nachytáme i ryby.

3. den

Výlet do Valle de Mai – přírodní rezervace uprostřed divoké přírody, rostou zde legendární palmy Coco de Mer s obřími kokosy, tvarem připomínajícím ženský klín. Večerní procházka do městečka, rybí trh, večeře v restauraci na pláži nebo grilování ryb na palubě.

4. den

Ráno vyrazíme na šnorchlování okolo ikonického ostrova St.Piere, následně přeplavba na ostrov Curieuse. Navštívíme rezervaci suchozemských želv obrovských. Odpoledne se vydáme napříč nádherným pralesem na nejhezčí pláž ostrova Badamier. Tam vás vyzvedne loď, která sem zatím přepluje. Nocovat budeme v nádherné kryté zátoce Petite Cour.

5. den

Ještě před snídaní proplaveme tou nejhezčí zahradou korálů. Koupání a šnorchlování na pláži s tím nejjemnějším pískem. Odpolední trek do vedlejší zátoky Georgette.

6. den

Po snídani se vydáme na plavbu okolo ostrova Praslin, kolem ptačí rezervace ostrova Cousin. Přistaneme v rybářské vesnici La Passe na neuvěřitelném ostrově La Digue, kde najdeme nejhezčí pláže na světě. Ochutnáme místní lahůdky a zůstaneme tu až do západu sluce.

7. den

Pohodová přeplavba do odpočinkové zátoky Port Launay, odkud můžeme vyrazit na nádherné treky pralesem k vodopádům.

8. den

Závěrečnou plavbou podél pobřeží se vracíme do mariny Eden, kde musíme do 17:00 hod zakotvit. Společně si užijeme poslední tropickou noc.

9. den

Opuštění lodi, přesun do hlavního „městečka“ Victorie, případně výlet po ostrově s koupáním nebo treky, přesun na letiště, odlet.

10. den

Přílet do Prahy.

Poznámka k programu

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Doplňující informace

Ideální termín a klima

Podnebí na Seychelských ostrovech je tropické a ovlivněné obklopujícím oceánem. Ideální období pro návštěvu Seychelských ostrovů je prakticky po celý rok, protože průměrné teploty se pohybují mezi 24 a 32°C, teplota vody se pohybuje mezi 25 a 27°C. Od listopadu do února přicházejí krátké deště a prší zejména v noci. Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří a hurikány se jim vyhýbají. Od května do září fouká silnější jihovýchodní pasát, srážky jsou minimální. Duben a říjen je klidné období obvykle bez větru. Od listopadu do března fouká severozápadní pasát.

Vstup do země

Každý, kdo cestuje na Seychely, musí online požádat seychelské úřady o povolení ke vstupu, ačkoliv občané ČR mají bezvízový vstup.  S online žádostí vám pomůžeme, je to jednoduché. O povolení ke vstupu je možné žádat nejdříve 10 dní před příletem a na jeho vyřízení potřebujete doklady, které zařídíme, a pas platný ještě 6 měsíců po návratu.

Naši kapitáni

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshore), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách. 

Realizace plavby

Plavby realizujeme v konkrétně vyhlášených termínech, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Ceny garantujeme v případě včasné objednávky 6 měsíců předem. V tomto termínu také poskytujeme slevu First minute ve výši 4 %. Při pozdější rezervaci si vzhledem k rostoucím cenám v přibližujícím se termínu plavby vyhrazujeme možnost upravit cenu na základě objednávky konkrétní lodě. Vždy garantujeme zapůjčení lodí od ověřených charterových společností, které nabízejí kvalitní jachty. Pro ucelené skupiny realizujeme plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.

Velikost skupiny

Minimální počet je 6 účastníků.

Naše doporučení

Plavby na objednávku připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50% zálohu. Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. Není výjimečné, že se plavby rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Termíny

Číslo zájezdu: 500124

20. 7. - 29. 7. 2024

Cena:
VYPRODÁNO

Číslo zájezdu: 500224

18. 10. - 27. 10. 2024

Cena:
74 940 Kč/os.

Poslední 3 místa

Číslo zájezdu: 500324

27. 10. - 5. 11. 2024

Cena:
74 940 Kč/os.

Číslo zájezdu: 500125

4. 4. - 13. 4. 2025

Cena:
74 940 Kč/os.

78 940 Kč/os.

Sleva first minute do 31.12. 2024

Mám zájem

Život na jachtě

Plavba na katamaránu

Katamarán nabízí v porovnání s jedno-trupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěma spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání katamaránu

V plovácích jsou umístěny čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

Společenská místnost

Společenská místnost – tzv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

Ložnice

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď v noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romantických zátokách.

Vyzkoušet si řízení katamaránu

Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i firemních skupin.

Vlastní koupelna

Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Průvodce

Průvodce

Průvodce

Mám zájem