Belize na katamaránu

Mám zájem

Naše plavba míří podél druhého největšího bariérového útesu na světe. Budeme pozorovat pestré korály i neskutečně barevné tropické ryby. Po dni stráveném objevováním podmořských tajemství budeme relaxovat na krásných písečných plážích s palmami, které dotvářejí idylickou atmosféru tohoto tropického ráje. Dobijete energii slunečními paprsky a osvěžujícími ovocnými koktejly.

Belize je malinký stát mezi Guatemalou a Mexikem a většina jeho území je chráněná jako přírodní rezervace, vnitrozemí pokrývají husté lesy. Východní pobřeží Honduraského zálivu lemuje skupina 130 písečných ostrůvků a korálových útesů, známých pod společným názvem Belizské bariérové útesy. Nabízí tyrkysově zbarvené moře a úchvatné pláže. Rajské atoly podél korálové bariéry poskytují domov nejpestřejšímu mořskému životu na světě.

Na Belizských bariérových útesech prozkoumáme Great Blue Hole. Je to obrovská podvodní jeskynní formace ve tvaru kruhu s průměrem asi 300 metrů a hloubkou kolem 125 metrů. Vědci předpokládají, že tyto úchvatné jeskynní útvary vznikly dříve, než bylo na tomto místě moře. Great Blue Hole je fascinující místo, které fascinuje vědce, milovníky přírody i potápěče. Belizský bariérový útes  včetně Great Blue Hole je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO v ohrožení.

Když budeme mít chuť i čas, můžeme se vydat i do vnitrozemí, kde budeme obdivovat velkolepé mayské chrámy. Ve stínu památek starobylých říší se rozkládají malebné pralesní vesničky, v nichž stále přežívají tajemné ri­tuály mayských kněží. Zamilujete si okouzlující města a velmi přátelské obyvatele.

Tato poměrně malá země mezi Karibským mořem a poloostrovem Yucatán skýtá obrovské možnosti poznání. Je ideálním cílem pro ty, kdo chtějí spatřit místo s nenarušeným životním prostředím, krásnými korálovými útesy a mayskými památkami.

Na co se můžete těšit

 • Korálové atoly druhého největšího bariérového útesu světa
 • Mangrová výprava na Monkey River
 • Národní park Five Blue s opicemi, jaguáry a tukany
 • Korálový závrt Great Blue Hole
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Pronájem katamaránu po celou dobu
 • Transfer z letiště do přístavu a zpět
 • Českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • Ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • Závěrečný úklid
 • Pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
 • Motorový nafukovací člun
 • Polopenze na lodi (všechny snídaně a večeře)
 • Nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • Pitná voda, plyn, nafta
 • Poplatky za kotvení katamaránu
 • Celní a přístavní poplatky
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Poznámka: Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena vždy závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky.

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenky (V případě nákupu letenek od CK Inspira garantujeme 100% vrácení finančních prostředků, pokud se let neuskuteční z důvodu tzv. vyšší moci. Cena se pohybuje kolem 27000 Kč.)
 • Aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje)
 • Večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze
 • Pojištění léčebných výloh a pojištění storna (Na vyžádání vám zajistíme u pojišťovny ERV.)
 • Příplatek za obsazení kajuty jednou osobou činí 70 % z ceny zájezdu
 • Turistická víza ve výši cca 40 USD

Itinerář

1. - 2. den

Odlet z Prahy do Belize City a následně přelet do Placencia.

3. - 8. den

Plavba po korálových atolech druhého největšího bariérového útesu světa: idylická mořská rezervace South Water Caye, korálový ostrov s křišťálově čistými vodami. Výprava na kajacích přes mangovníkovou oblast Monkey River. Ostrov Wippari Cay, mekka karibského rybolovu se skvělým šnorchlováním a spoustou delfínů v okolních vodách. Vydáme se i do vnitrozemí k pyramidě Altun Ha. Navštívíme národní park Five Blues Lake s opicemi, jaguáry, tukany a jinými exotickými druhy volně žijící zvěře.

9. - 15. den

Pokračujeme v plavbě po bariérovém útesu: navštívíme unikátní korálový závrt Great Blue Hole. Prozkoumáme korálové útesy okolo Turneffe Atol. Zakotvíme u ostrova Caye Caulker, odkud se vydáme za hejny kapustňáků a delfínů.

16. - 18. den

Návrat do mariny, přesun do Belize City (noc v hotelu). Následující den transfer na letiště a odlet do Prahy.

Doplnění programu

Zájemci si na závěr mohou prodloužit spolu s kapitánem zájezd a vypravit se k mayské pyramidě Xuantunich, zvané „Kamenná žena“, nebo si udělat krátký výlet do Guatemaly.

Poznámka k programu

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách, může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Doplňující informace

Ideální termín a klima

Belize leží v tropech, takže během celého roku je zde relativně stálé počasí, horko a vlhko. Nejlepší počasí na jachting v Belize je od listopadu do ledna a také od konce dubna po celý květen.  

Vstup do země

Pro cestu do Belize nepotřebujete vízum, pokud nejde o delší cestu než 30 dní. Při odjezdu ze země je nutné uhradit turistický poplatek ve výši cca 40 USD. Ačkoliv má Belize vlastní měnu – BZD (belizský dolar), běžně se platí vše v amerických dolarech a nemá smysl brát s sebou jinou měnu. Většina obchodů a restaurací akceptuje platební karty.

Naši kapitáni

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshore), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

Velikost skupiny

Minimální počet je 6 účastníků.

Naše doporučení

Plavby na objednávku připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50% zálohu. Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. Není výjimečné, že se plavby rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Termíny

1. 11. - 16. 11. 2024

Cena:
79 930 Kč/os.

88 730 Kč/os.

sleva first minute do 30.4. 2024

31. 10. - 15. 11. 2025

Cena:
84 930 Kč/os.

94 730 Kč/os.

sleva first minute

Mám zájem

Život na katamaránu

Plavba na katamaránu

Katamarán nabízí v porovnání s jedno-trupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěma spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání katamaránu

V plovácích jsou umístěny čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

Společenská místnost

Společenská místnost tzv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

Ložnice

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď v noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romatických zátokách.

Vyzkoušet si řízení katamaránu

Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i firemních skupin.

Vlastní koupelna

Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Průvodce

Průvodce

Mám zájem