Francouzská Polynésie na katamaránu

Komfortní poznávání nejkrásnějšího souostroví v Pacifiku

Mám zájem

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou částečně korálového a částečně sopečného původu. Prstence korálových útesů vytvářejí kolem ostrovů jakousi bariéru. V tyrkysově zbarvených lagunách lze zakotvit.

Polynésie představuje dodnes téměř nedotčený ráj s mnoha atoly, lagunami a krásnými korálovými plážemi, kde nebude nikdo kromě nás. Budeme se koupat, šnorchlovat a podnikat dobrodružné výpravy do nitra ostrovů. Pohodlný katamarán za dostupnou cenu poskytne komfort, prostor pro relaxaci a pohodu. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům. Budeme plavat s rejnoky, chytat čerstvé ryby a se sklenkou vína pozorovat západy slunce. Vyzkoušíme i skvělou místní kuchyni.

Loď nám dává svobodu a volnost. Během 14denní plavby poznáme hned šest ostrovů: legendární ostrov Bora Bora s proslulou lagunou. Ostrov Raiatea s úžasnými přírodními scenériemi. Tak trochu zapomenutý ostrov Huahine, který si dodnes drží autentický polynéský ráz. A ještě ostrov Taha´a, jemuž se také přezdívá „Vanilla Island“, kde se produkují perly výjimečné kvality. A nakonec nádherné korálové atoly Maupi a Tupai.

Na co se můžete těšit

 • Nedotčený ráj - prstence korálových útesů kolem ostrovů, atoly, nádherné pláže
 • Nejkrásnější laguna v tichomoří - Bora Bora
 • Dobrodružné výlety dovnitř ostrovů
 • Chytání ryb, plavání s rejnoky, potápění a šnorchlování
 • Svoboda a volnost na komfortním katamaránu
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Pronájem katamaránu po celou dobu
 • Českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • Transfer z letiště do přístavu a zpět
 • Ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • Závěrečný úklid
 • Nafukovací člun
 • Polopenzi na lodi (všechny snídaně a 7 x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • Pitnou vodu, plyn, naftu
 • Poplatky za kotvení katamaránu
 • Celní a přístavní poplatky
 • Pojištění CK pro případ úpadku
 • Pojištění lodě (s výjimkou vnitřního zařízení)

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku včetně poplatků Praha-Papeete-Raiatea-Praha (V případě nákupu letenek od CK Inspira garantujeme 100% vrácení finančních prostředků, pokud se let neuskuteční z důvodu tzv. vyšší moci.)
 • Aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje)
 • Půjčení kola na Bora Bora, potápění, fakultativní výlety
 • Ubytování v hotelu v San Franciscu a v Papeete během cesty
 • 7x večeře mimo loď
 • Pojištění léčebných výloh a pojištění storna (Na vyžádání vám zajistíme u pojišťovny ERV.)
 • Příplatek za obsazení kajuty jednou osobou činí 70 % z ceny zájezdu.

Itinerář

1. - 2. den

Přílet na Tahiti. Místní přelet na ostrov Raiatea. Nalodění a krátká přeplavba na ostrov Tahaa.

3. - 4. den

Plavba na ostrov Huahine. Rybářská vesnice Fare s rybí restaurací. Plavba lagunou na jih k nádherné pláži v zátoce Avea Bay. Skvělé šnorchlování na korálovém útesu, procházka podél pustého pobřeží.

5. - 6. den

Přeplavba na ostrov Raiatea, zátoka Faaroa Bay. Možnost plavby kajakem po mangrovové řece Faaaroa River. Návštěva nejstaršího posvátného maorského chrámu Marate Taputapuatea. Odpoledne plavba lagunou na kotviště u ostrůvku Nao Nao Motu.

7. - 10. den

Plavba na ostrov Bora Bora, kotvení na laguně s nádhernými pohledy na hlavní ostrov. Budeme prozkoumávat tuto „nejhezčí lagunu Tichomoří“, šnorchlovat nebo plavat se želvami a s neškodnými lagunovými žraloky a rejnoky. Možnost potápěnína kole kolem ostrova, výstup na jeden z vrcholů. Večeře v proslulé restauraci Bloody Mary.

11. - 13. den

Plavba na atol Maupiti – atol je přístupný jen za mírnějšího větru a klidného moře. Průzkum ostrova, šnorchlování, potápění, výstup na vyhlídkový vrchol, na kole kolem ostrova, večeře v restauraci. Návrat na Bora Bora, odpočinek. Večeře v restauraci.

14. - 15. den

Plavba na ostrov Tahaa, kotvení v zátoce Hurepiti. Vanilla tour – botanická exkurze nejenom za vanilkou, návštěva perlové farmy. Polynéský večer s tanci, ohňovou show a typickým polynéským jídlem. Ostrůvek Mahatea se skvělým šnorchlováním v korálové řece.

16. - 18. den

Návrat do mariny na Raiatea a předání lodi. Letecký návrat na Tahiti a do Prahy.

Poznámka k programu

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách, může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Doplňující informace

Ideální termín a klimatické podmínky

Dobré počasí na jachting je na Tahiti a ve Francouzské Polynésii je od dubna do listopadu, kdy jsou nižší teploty v rozmezí 24°C – 28°C. Zbytek roku je deštivější, ale neznamená to, že v tu dobu se sem nejde vypravit s mírně vyššími teplotami 24°C – 31°C. Francouzskou Polynésii tedy můžete na jachtě navštívit celoročně. Moře je stále teplé a čisté, počasí je většinou příjemné a slunečné, nízké atoly nezachytávají tolik mraků jako například hornaté Tahiti. Díky oceánu jsou teploty celoročně vyrovnané a příjemné pro cestování.

Stravování

Na lodi je vždy vybavená kuchyně s lednicí, vařičem a veškerým potřebným nádobím. Tato plavba zahrnuje polopenzi, při níž kapitán připravuje bohaté snídaně a večeře pro celou posádku. Nicméně, vzhledem k tomu, že kapitán má ještě mnoho dalších povinností, jsme vděční za pomoc posádky při mytí nádobí a společném úklidu lodě.

Naši kapitáni

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshore), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

Realizace plavby

Plavby na objednávku připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50% zálohu. Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. Není výjimečné, že se plavby rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Velikost skupiny

Minimální počet je 6 účastníků.

Naše doporučení

Plavby na objednávku připravujeme vždy s velkým předstihem. Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50% zálohu. Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. Není výjimečné, že se plavby rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Termíny

Číslo zájezdu: 500225

3. 3. - 23. 3. 2025

Cena:
114 900 Kč/os.

119 900 Kč/os.

Sleva first minute ve dvoulůžkové kajutě  bez letenky

Mám zájem

Život na katamaránu

Plavba na katamaránu

Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěmi spojenými plováky, a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší. Je však vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání katamaránu

V plovácích jsou umístěny čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

Společenská místnost

Společenská místnost tzv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

Ložnice

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď v noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romantických zátokách.

Vyzkoušet si řízení katamaránu

Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i firemních skupin.

Vlastní koupelna

Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Průvodce

Průvodce

Průvodce

Mám zájem