Japonsko

Mám zájem

Poznejte zemi vycházejícího slunce a její svébytnou kulturu. Čeká vás rušné Tokio a jeho moderní tvář, stejně jako starobylá zákoutí a samurajské zahrady. Historické Kjóto  vás uchvátí skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi i malebnými uličkami čtvrti gejš Gion. Najdete tu řadu míst, které budí emoce a očekávání, ať už je to Hirošima, Mt. Fuji či město gurmánů Ósaka.

Japonsko má díky své délce pestrou přírodu a rozmanité klimatické podmínky. Nechybí nádherné pláže Okinawy, úchvatné horské masivy, široké čisté řeky, sopky a horké prameny. Potkáte zde různorodou flóru, počínaje subtropickým lesem na jihu a konče jehličnany na severu.

V Japonsku můžete obdivovat harmonii, propojení technologií s přírodou, bojová umění, bohatou historii a umění. Zároveň bude každý den představovat i nevšední kulinářský zážitek.  Namísto drahých turistických restaurací vás nasměrujeme do místních restaurací s opravdovou japonskou kuchyní, která vám představí víc než jen sushi a sukijaki.

Japonsko a jeho jinakost vám bude velkou inspirací.

Na co se můžete těšit

  • Prohlídka Tokia včetně Císařského paláce a moderních mrakodrapů
  • Starobylé zenové chrámy, svatyně, hrady samurajů
  • Výstup na posvátnou horu Fuji
  • Privátní lekce se samurajským mečem
  • Návštěva Hirošimy
  • Lekce přípravy tradičních jídel japonské kuchyně
  • Přejezdy moderním supervlakem Šinkanzen
  • Tajemná a magická zákoutí Kjóta
Mám zájem

Itinerář

1. - 2. den

Přelet Praha – Tokio, prohlídka Tokia – císařský palác a parky, čtvrť Ginza, Rainbow bridge.

3. den

Prohlídka Tokia zaměřená na tradiční historickou část města, privátní lekce se samurajským mečem.

4. den

Jízda do parku Hakone pod sopkou Fuji, koupele v termálních lázních.

5. den

Výstup na sopku Fuji, možnost využít kabinovou lanovku na horu Komagateke.

6. - 8. den

Třídenní přejezd autem do Kyota – přes horské oblasti, Takayama (dřevěné stavby ve starém městě), vesnice Shirakawa-go a města Kanazawa. Zahrada Kenrouken, tzv. „zahrada šesti vlastností“ – jedna ze tří nejkrásnějších zahrad Japonska.

9. den

Kjóto – výlet do Nara nebo k hoře Koyasan.

10. den

Celodenní prohlídka Kjóta, tradiční výuka přípravy jídel japonské kuchyně se závěrečnou večeří z vlastnoručně připravených pokrmů.

11. den

Přejezd šinkanzenem do Hirošimy, prohlídka Hirošimy a návštěva ostrova Miyajima.

12. - 14. den

Přejezd šinkanzenem do Fukuoka, lekce čajového obřadu, relaxace v oblasti Fukuoka.

15. den

Ranní odlet do Prahy, přílet ve stejný den.

Doplňující informace

Kalkulace

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou. Jak to funguje?

Klima

Po Japonsku lze cestovat celoročně, ale z hlediska počasí je nejpříhodnější jaro (březen – duben), kdy v celé zemi rozkvétají sakury a potom podzim (druhá polovina září – listopad), kdy se lesy zbarví neuvěřitelně pestrými barvami. V létě vedle výrazně vysokých teplot (červenec – srpen) nastává období monzunů a pokud se vydáte do Japonska v této době, počítejte s vysokou vlhkostí vzduchu a horkem. Zajímavá může být i zima (prosinec – březen). Podmínky na lyžování v Japonsku jsou zde díky obrovskému množství srážek možná nejlepší na světě.

Ubytování

Nejtypičtější variantou ubytování jsou rjókany. Jedná se o tradiční japonské dřevěné hotely v oblasti horkých pramenů, mající posuvné dveře, rohože a velmi skromný nábytek. Spíte na japonských matracích a musíte se přizpůsobit japonským zvyklostem. Minšuku jsou rodinné penziony a rovněž v tomto případě platí, že často mají i své vlastní lázně. Pokud preferujete hotely evropského typu, můžete zvolit i tuto variantu ubytování a stravy.

Vstup do země

S Japonskem platí pro občany České republiky bezvízový styk na dobu maximálně 90 dnů. 

Yamanashi (Yoshida Trail)

Na vstupní bráně na páté stanici budou uplatňována nová omezení pro rok 2024:

1) Stezka bude uzavřena od 16:00 do 3:00 následujícího dne. (Pokud máte rezervaci na horských chatách, můžete překročit bránu i po 16.00) 

2) Stezka bude uzavřena, jakmile počet přihlášených dosáhne 4000 lidí za den.

3) Vstupní poplatek činí 2 000 JPY na osobu. Dobrovolný příspěvek pro fond ochrany Mt. Fuji činí 1 000 JPY (není součástí vstupního poplatku.)

Mám zájem

Zajímavá místa

Mount Fuji

Hora Fuji (v japonštině Fuji-san), téměř vždy pokrytá sněhem, se stala symbolem Japonska a její silueta je vyobrazena na nespočtu obrazů a fotografií. Jedná se o aktivní stratovulkán, nacházející se na ostrově Honšú s výškou 3 776 metrů. Severní úpatí hory Fuji je obklopeno pěti jezery. Oficiální turistická sezóna obvykle trvá od začátku července do začátku září.

Kjóto

Je známé svou bohatou historií, tradiční kulturou a nádhernou architekturou. Navštívíte zde mnoho krásných buddhistických chrámů a šintoistických svatyní. Gion je historická čtvrť, kde se stále můžete setkat s gejšami a maiko. 

Kvetoucí sakury

Sezóna sakur je v Japonsku velmi očekávaným a oslavovaným obdobím. Pokud načasujete svou návštěvu správně (obvykle koncem března až začátkem dubna), můžete být svědky dechberoucí krásy sakur v plném rozkvětu. Květy sakur mají v Japonsku hluboký kulturní význam. Symbolizují pomíjivost života, krásu letících okamžiků a příchod jara.

Japonští makakové v horkých pramenech

Japonští makakové jsou známí svým jedinečným chováním při koupání v přírodních horkých pramenech během zimy. Toto chování není u primátů běžné a je důkazem jejich adaptability na chladné klima. Opičí park Jigokudani je oblíbenou destinací pro pozorování těchto sněžných opic, užívajících si teplé vody horkých pramenů. Park poskytuje makakům kontrolované prostředí, kde je návštěvníci mohou nerušeně pozorovat. 

Mám zájem