Japonsko

Mám zájem

Poznejte zemi vycházejícího slunce a její svébytnou kulturu. Čeká vás rušné Tokio a jeho moderní tvář stejně jako starobylá zákoutí a samurajské zahrady. Historické Kjóto  vás uchvátí skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi i malebnými uličkami čtvrti gejš Gion. Najdete tu řadu míst, které budí emoce a očekávání, ať už je to Hirošima, Mt. Fuji či město gurmánů Ósaka.

Japonsko má díky své délce pestrou přírodu a rozmanité klimatické podmínky. Nechybí nádherné pláže Okinawy, úchvatné horské masivy, široké čisté řeky, sopky a horké prameny. Potkáte zde různé druhy fauny, počínaje subtropickým lesem na jihu a konče jehličnany na severu.

V Japonsku můžete obdivovat harmonii, propojení technologií s přírodou, bojová umění, bohatou historii a umění. Zároveň bude každý den představovat i nevšední kulinářský zážitek.  Namísto drahých turistických restaurací vás nasměrujeme do místních restaurací s opravdovou japonskou kuchyní, která vám představí víc než jen sushi a sukijaki.

Japonsko a jeho jinakost vám bude velkou inspirací.

Na co se můžete těšit

  • Prohlídka Tokia včetně Císařského paláce a modernních mrakodrapů
  • Starobylé zenové chrámy, svatyně, hrady samurajů
  • Výstup na posvátnou horu Fuji
  • Privátní lekce se samurajským mečem
  • Návštěva Hirošimy
  • Lekce přípravy tradičních jídel japonské kuchyně
  • Přejezdy moderním supervlakem Šinkanzen
  • Tajemná a magická zákoutí Kjóta
Mám zájem

Itinerář

1. - 2. den

Přelet Praha – Tokio, prohlídka Tokia – císařský palác a parky, čtvrť Ginza, Rainbow bridge.

3. den

Prohlídka Tokia zaměřená na tradiční historickou část města, privátní lekce se samurajským mečem.

4. den

Jízda do parku Hakone pod sopkou Fuji, koupele v termálních lázních.

5. den

Výstup na sopku Fuji, možnost využít kabinové lanovky, a dále lanovkou na horu Komagateke.

6. - 8. den

Třídenní přejezd autem do Kyota – přes horské oblasti, Takayama (dřevěné stavby ve starém městě), vesnice Shirakawa-go a města Kanazawa. Zahrada Kenrouken, tzv. „zahrada šesti vlastností“ – jedna ze tří nejkrásnějších zahrad Japonska.

9. den

Kjóto – výlet do Nara nebo k hoře Koyasan.

10. den

Celodenní prohlídka Kjóta, tradiční výuka přípravy jídel japonské kuchyně se závěrečnou večeří z vlastnoručně připravených pokrmů.

11. den

Přejezd šinkanzenem do Hirošimy, prohlídka Horošimy a návštěva ostrova Miyajima.

12. - 14. den

Přejezd šinkanzenem do Fukuoka, lekce čajového obřadu, relaxace v oblasti Fukuoka.

15. den

Ranní odlet do Prahy, přílet ve stejný den.

Doplňující informace

Klima

Po Japonsku lze cestovat celoročně, ale z hlediska počasí je nejpříhodnější jaro (březen – duben), kdy v celé zemi rozkvétají sakury a potom podzim (druhá polovina září – listopad), kdy se lesy zbarví neuvěřitelně pestrými barvami. V létě vedle výrazně vysokých teplot (červenec – srpen) nastává období monzunů a pokud se vydáte do Japonska v této době, počítejte s vysokou vlhkostí vzduchu a horkem. Zajímavá může být i zima (prosinec – březen). Podmínky na lyžování v Japonsku jsou zde díky obrovskému množství srážek možná nejlepší na světě.

Vízum

S Japonskem platí pro občany České republiky bezvízový styk na dobu maximálně 90 dnů. 

Ubytování

Nejtypičtější způsob ubytování jsou rjókany. Jsou to tradiční japonské dřevěné hotely v oblasti horkých pramenů, mají posuvné dveře, rohože a velmi skromný nábytek. Spí se na japonských matracích a musíte se přizpůsobit japonským zvyklostem. Minšuku jsou rodinné penziony a rovněž v tomto případě platí, že často mají i své vlastní lázně. Pokud preferujete hotely evropského typu, můžete zvolit i tuto variantu ubytování a stravy.

Naše doporučení

Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují s přibližujícím termínem.

Cena pro 1 osobu:
min. 2 osoby

Mám zájem

Zajímavá místa

Mount Fuji

Hora Fuji (v japonštině Fuji-san) téměř vždy pokrytá sněhem, se stala symbolem Japonska, a její silueta je vyobrazena na nespočtu obrazů a fotografií. Jedná se o aktivní stratovulkán nacházející se na ostrově Honšú s výškou 3 776 metrů. Severní úpatí hory Fuji je obklopeno pěti jezery. Oficiální turistická sezóna obvykle trvá od začátku července do začátku září.

Kjóto

Je známé svou bohatou historií, tradiční kulturou a nádhernou architekturou. Rovněž je domovem mnoha krásných buddhistických chrámů a šintoistických svatyní. Gion je historická čtvrť, kde se stále můžete setkat s gejšami a maiko. 

Kvetoucí sakury

Sezóna sakur je v Japonsku velmi očekávaným a oslavovaným obdobím. Pokud načasujete svou návštěvu správně (obvykle koncem března až začátkem dubna), můžete být svědky dechberoucí krásy sakur v plném rozkvětu. Květy sakur mají v Japonsku hluboký kulturní význam. Symbolizují pomíjivost života, krásu letících okamžiků a příchod jara.

Japonští makakové v horkých pramenech

Japonští makakové jsou známí svým jedinečným chováním při máčení v přírodních horkých pramenech během zimy. Toto chování není u primátů běžné a je důkazem jejich adaptability na chladné klima. Opičí park Jigokudani je oblíbenou destinací pro pozorování těchto sněžných opic užívajících si teplé vody horkých pramenů. Park poskytuje makakům kontrolované prostředí, kde je návštěvníci mohou nerušeně pozorovat. 

Mám zájem