Japonsko

Poznejte zemi vycházejícího slunce a její svébytnou kulturu. Čeká vás rušné Tokio a jeho moderní tvář stejně jako starobylá zákoutí a samurajské zahrady. Historické Kjoto  vás uchvátí skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi i malebnými uličkami čtvrti gejš Gion.

Najdete tu řadu míst, které budí emoce a očekávání, ať už je to Hirošima, Mt. Fuji či město gurmánů Ósaka.

Japonsko má díky své délce pestrou přírodu a rozmanité klimatické podmínky. Nechybí nádherné pláže Okinawy, úchvatné horské masivy, široké čisté řeky, sopky a horké prameny. Potkáte zde různé druhy fauny, počínaje subtropickým lesem na jihu a konče jehličnany na severu.

V Japonsku můžete obdivovat harmonii, propojení technologií s přírodou, bojová umění, bohatou historii a umění. Zároveň bude každý den představovat i nevšední kulinářský zážitek.  Namísto drahých turistických restaurací vás nasměrujeme do místních restaurací s opravdovou japonskou kuchyní, která vám představí víc než jen sushi a sukijaki.

Japonsko a jeho jinakost vám bude velkou inspirací.

Na co se můžete těšit?

 • prohlídka Tokia včetně Císařského paláce a elegantních mrakodrapů
 • starobylé zenové chrámy, svatyně, hrady samurajů
 • výstup na posvátnou horu Fuji
 • privátní lekce se samurajským mečem
 • návštěva Horošimy
 • lekce přípravy tradičních jídel japonské kuchyně
 • přejezdy moderním supervlakem šinkanzen
 • tajemná a magická zákoutí Kjóta

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín :

  V Japonsku se podobně jako u nás střídají čtyři roční období, jen s tím rozdílem, že v létě panují vyšší teploty, než jsme zvyklí. Po Japonsku lze tedy cestovat celoročně, ale z hlediska počasí je nejpříhodnější jaro (březen – duben), kdy v celé zemi rozkvétají Sakury a potom podzim (druhá polovina září – listopad) kdy se lesy zbarví neuvěřitelně pestrými barvami.

  V létě vedle výrazně vysokých teplot (červenec – srpen) nastává období monzunů a pokud se vydáte do Japonska v této době, počítejte s vysokou vlhkostí vzduchu a horkem.

  Naopak nezajímavá může být i zima (prosinec – březen). Teploty jen málokdy padají pod nulu a na horách se lyžuje, což je v Japonsku velmi populární sport a podmínky jsou zde možná nejlepší na světě. 

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy “Dovolená na míru” připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Zajistíme  tedy také veškeré související  služby jakými jsou:  letenky, rezervace auta, včasné rezervace ubytování, volbu a rezervaci restaurací, které byste sami nenašli, poznáte japonské lázně, které vám poradíme a doporučíme vám i zajistíme i jakýchkoliv další aktivity podle vašeho přání včetně místního průvodce. 

  S Japonskem platí pro občany České republiky bezvízový styk na dobu maximálně 90 dnů. 

  Uvedený itinerář nabízí jednu konkrétní trasu pro vaší inspiraci a je samozřejmě možné koncipovat vaší cestu po Japonsku úplně odlišně ve všech parametrech. Rádi vám na přání a na klíč připravíme jakoukoliv cestu do Japonska.

 • Ubytování :

  Pokud preferujete kvalitní 4* hotely v evropského typu, budete určitě spokojeni. V hotelích můžete zpravidla volit mezi evropskou či japonsko kuchyní.  Gurmáni budou překvapeni chutěmi japonských jídel, ale budou spokojeni. V mnoha hotelech můžete také vyzkoušet hotelové lázně.

  Dalším možným ubytováním jsou tradiční Japonské hotely  zvané Rjókany, což je nejtypičtější způsob ubytování.  Jsou to dřevěné hotely v oblasti horkých pramenů, kterých je v Japonsku bezpočet, mají posuvné dveře a rohože a velmi skromný nábytek. Spí se na japonských matracích a musíte se přizpůsobit japonským zvyklostem.

  Minšuku jsou potom rodinné penziony a rovněž v tomto případě platí, že často mají i své vlastní lázně.

   

 • Naše doporučení :

  Zájezdy připravujeme na základě vašich požadavků a cena finální cena bude zahrnovat veškeré vaše požadavky  (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci. S dostatečným předstihem je možné zakoupit velmi levné letenky, přičemž později se cena výrazně zvyšuje, podobně to je s ubytováním, rezervací auta a případně domlouváním místního průvodce. V době sezóny potom svou roli hraje i omezená kapacita na některé služby. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem, což v ideálním případě znamená i rok dopředu. Značně tím můžete ušetřit.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  přelet Praha – Tokio, prohlídka Tokia – císařský palác a parky, čtvrť Ginza, Rinbow bridge

 • 3. den

  prohlídka Tokia zaměřená na tradiční historickou část města, privátní lekce se samurajským mečem

 • 4. den

  jízda do parku Hakone pod sopkou Fuji, koupele v termálních lázních

 • 5. den

  výstup na sopku Fuji, možnost využít visutých lanovek, lanovkou na horu Komagateke

 • 6. - 8. den

  Třídenní přejezd autem do Kyota – přes horské oblasti, Takayama (dřevěné stavby ve starém městě), vesnice Shirakawa-go a města Kanazawa. Zahrada Kenrouken, tzv. „zahrada šesti vlastností“ – jedna ze tří nejkrásnějších zahrad Japonska.

 • 9. den

  Kjóto – výlet do Nara nebo k hoře Koyasan

 • 10. den

  celodenní prohlídka Kjóta, tradiční výuka přípravy jídel japonské kuchyně se závěrečnou večeří z vlastnoručně připravených pokrmů.

 • 11. den

  přejezd šinkanzenem do Hirošimy, prohlídka Horošimy a návštěva ostrova Miyajima

 • 12. - 14. den

  přejezd šinkanzenem do Fukuoka, lekce čajového obřadu, relaxace v oblasti Fukuoka

 • 15. den

  ranní odlet do Prahy, přílet ve stejný den

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  LAGO DI GARDA

  KEŇA, TANZÁNIE, ZANZIBAR

  PORTO

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • 26. 11. 2022
   05. 12. 2022
   152 100 Kč *

   v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Janssonius

  • 14. 12. 2022
   23. 12. 2022
   150 450 Kč *

   v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Janssonius

  • 04. 03. 2023
   14. 03. 2023
   165 750 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Hondius

  • 16. 03. 2023
   25. 03. 2023
   132 600 Kč *

   v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Hondius

    

   * Cena vždy závisí na zvolené třídě kajuty podle dostupnosti, konkrétní lodi a termínu. Kontaktujte nás ve chvíli vašeho zájmu a my vám sdělíme konkrétní cenové možnosti v danou chvíli.

  Antarktida – objevitelská plavba

  DUBROVNÍK

  Vinařské a gurmánské plavby na jachtě

  0