Vietnam

Mám zájem

Cestování ve Vietnamu, přezdívaném jako země ve tvaru písmene S, nabízí vše, co si představíme pod pojmem exotická dovolená: od nekonečných zelených hor a rýžových políček s kouzelným horským městečkem Sapa na severu země přes více než tři tisíce kilometrů dlouhé pobřeží s písečnými plážemi až po deltu Mekongu s meandrujícími vodními cestami a plovoucími trhy na jihu. Historie ožívá v centru Hanoje s francouzským koloniálním šarmem nebo v bývalém přístavním městě s četnými kanály Hoi An, zapsaném na seznamu UNESCO. Na jihu zase najdete pulzující energii Saigonu (Ho Či Minovo město), metropole plné moderní architektury, zářících nákupních center a fascinujících muzeí, včetně Muzea války. Nelze vynechat ani plavbu kolem ikonických vápencových krasů v zátoce Ha Long Bay.

V neposlední řadě je Vietnam gastronomickým rájem. Ochutnat můžete voňavé vietnamské bagety Bánh mi v ulicích Hanoje, k snídani si dopřejte misku známé polévky pho nebo si pochutnejte na čerstvých mořských plodech. Prozkoumejte rozmanité chutě, které dělají z vietnamské kuchyně vrchol každé návštěvy.

Na co se můžete těšit

  • Fascinující Hanoj na Rudé řece s milióny motorek a skvělou kuchyní
  • Návštěva původních horských kmenů v Sapě
  • Plavba na lodi v úchvatném zálivu Ha Long
  • Škola vietnamské kuchyně v praxi
  • Saigon - ekonomické i kulturní srdce Vietnamu
  • Ostrov a národní park Phu Quoc
Mám zájem

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odlet z Prahy do Hanoje (přílet následující den dopoledne).

2. den

Ubytování, snídaně, ranní energetická masáž, odpočinek. Odpoledne soukromá prohlídka města s průvodcem, projížďka na kole nebo na motorce, vietnamská večeře jako gurmánský zážitek. 

3. den

Hanoj – jezero Hoan Kiem v samotném centru Hanoje s chrámem Ngoc Son. Prohlídka Van Mieu – chrámu literatury a univerzity. Představení kultovního vodního loutkového divadla Thang Long.

4. - 5. den

Národní park Hoang Lien na severu Vietnamu s magickým horským městem Sapa. Výlety nebo turistika v krajině terasovitých políček a vodních buvolů, návštěva původních horských kmenů, případně možnost výstupu na nejvyšší vrchol Vietnamu – Fansipan (3 143 m.)

6. - 7. den

Dvoudenní plavba na lodi v úchvatné zátoce Ha Long s monumentálními vápencovými skalami, které jsou zapsané na seznamu UNESCO.

8. den

Přelet do bývalého císařského města Hue, známého jako vietnamské Zakázané město. Zároveň místo, kudy prošla během vietnamské války fronta a dodnes je patrná neblahá historie tohoto místa. Návštěva podzemní vesnice.

9. den

Lekce vaření vietnamské kuchyně – příležitost vyzkoušet si vietnamský způsob úpravy surovin, ze kterých si vlastnoručně připravíme oběd. Dále nás čeká rybaření, večerní procházka malebným historickým městečkem Hoi An a rodinná večeře uprostřed rýžového pole s místními vietnamskými rituály.

10. den

Hoi An – dopolední rušná tržnice s mnoha exotickými druhy ovoce, uměleckými řemesly a neuvěřitelně dobrou kávou ve starobylých a nesmírně fotogenických uličkách. Odpolední přelet do Saigonu, ubytování, relaxace a masáže.

11. den

Prohlídka Saigonu (Ho Či Minovo město) – města propojujícího vlivy buddhismu, islámu i křesťanství. Prezidentský palác, katedrála Notre Dame, koloniální francouzská architektura.

12. den

Výlet do delty veletoku Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou. Plovoucí trhy, návštěva úrodného venkova a malebné krajiny podél řeky.

13. den

Soukromý výlet k válečným tunelům v Cu Chi, cca 60 km na sever od Saigonu – „podzemnímu městu“ vybudovanému komunistickými jednotkami během válečného konfliktu. Přelet na ostrov Phu Quoc.

14. - 17. den

Ostrov a stejnojmenný národní park Phu Quoc. Ostrov plný lesů a hor s průzračně modrou vodou, úžasnými plážemi v Thajském zálivu. Koupání v moři, šnorchlování, relaxace.

18. den

Přelet z Phu Quoc do Saigonu a následně odlet do Prahy.

Doplňující informace

Kalkulace

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou. Jak to funguje?

Klima

Na sever Vietnamu – do Hanoje a do národního Parku Sapa se jezdí od října do května, po zbytek roku jsou zde větší srážkové úhrny a určitě sem nejezděte v období monzunu, v srpnu. Do středu Vietnamu – tedy Hue, Hoi An je nejlépe vydat se v období březen – září, v této době je zde srážek nejméně. Pro návštěvu jižního Vietnamu – tedy Saigonu, delty Mekongu je nejlepší čas od listopadu do dubna a monzun přichází od června do srpna. V horách Sapa je potom v prosinci a lednu dost chladno, ale po zbytek roku se sem vydejte kdykoliv. Obecně ale platí – pokud chcete navštívit celý Vietnam, vydejte se sem na jaře nebo na podzim. Počítejte s tím, že ve Vietnamu je po celý rok teplo (průměrně až 30°C).

Ubytování

Zpravidla přespáváme ve 4* hotelích nebo 4* resortech.

Vstup do země

Občané České republiky do Vietnamu potřebují vízum. Je možné získat elektronické vízum na 1 měsíc odesláním vyplněného formuláře mailem. O žádosti zpravidla rozhodnou úřady do tří pracovních dnů, nicméně doporučujeme zažádat alespoň týden předem. Poplatek za vízum je 25 USD.

Očkování

Očkování na cestu do Vietnamu není povinné. Mezi doporučené patří očkování proti žloutence A+B, břišnímu tyfu a tetanu. Tropické nemoci, jako jsou malárie, horečka dengue a japonská encefalitida, se vyskytují zcela ojediněle. Vietnam je bezpečná země. Ohledně detailních informací o očkování se, prosím, informujte v očkovacím centru nebo v centru cestovní medicíny.

Mám zájem

Zajímavá místa

Fansipan

Nejvyšší vrchol Vietnamu – Fansipan (3 143 m), kam je možné vyvézt se lanovkou nebo absolvovat 2 denní túru s přenocováním na chatě po vrcholem. Výchozím bodem je městečko Sapa.

Ha Long Bay

Název tohoto nádherného místa ve vietnamštině znamená “Zátoka klesajícího draka.” Tento symbolický název má hluboké kořeny ve vietnamské mytologii a historii, kde je drakem vyjádřena síla, vznešenost a štěstí. Obraz draka je též významným prvkem vietnamské kultury a jeho vliv lze sledovat v různých aspektech umění, architektury a folklóru.

Hanoj

Je hlavním městem a důležitým politickým, hospodářským a kulturním centrem Vietnamu. Město leží na severu země, přibližně 100 km na západ od Tonkinského zálivu. Protéká jím Rudá řeka. Žije zde přibližně 8,25 milionu obyvatel.

Phu Quoc

Ostrov je známý svými dvěma tradičními produkty: rybí omáčkou a černým pepřem. Loviště na moři poskytují bohaté úlovky sardele, ze které se vyrábí nejlepší rybí omáčka na světě. Ostrov je také známý svým prosperujícím odvětvím pěstování perel.

Mám zájem