Vietnam

Dobrodružství plné kontrastů, exotiky, dobrého jídla a neuvěřitelné krásy

Mám zájem

Vietnam, fascinující klenot jihovýchodní Asie, zve na nezapomenutelnou cestu přes rozmanitou krajinu s bohatou historií a jedinečnou kulturou. Cestování ve Vietnamu, přezdívaného jako země ve tvaru písmene S, nabízí vše, co se skrývá pod pojmem exotická dovolená. Od nekonečných zelených hor a rýžových políček s kouzelným horským městečkem Sapa na severu Vietnamu, přes více než tři tisíce kilometrů dlouhé pobřeží s nejkrásnějšími písečnými plážemi až po deltě Mekongu se svými meandrujícími vodními cestami a plovoucími trhy na jihu. Historie ožívá v centru Hanoje s francouzským koloniálním šarmem nebo v bývalém přístavním městě s četnými kanály Hoi An, zapsáno na seznam UNESCO. Na jihu zase najdete pulzující energií Saigonu (Ho Či Minovo město), metropole plné moderní architektury, zářících nákupních center a fascinujících muzeí, včetně Muzea války. Nelze vynechat ani plavbu kolem ikonických vápencových krasů v zátoce Ha Long Bay.

V neposledním řadě je Vietnam gastronomickým rájem. Ochutnat můžete voňavé vietnamské bagety Bánh mi v ulicích Hanoje, k snídani si dopřejte misku známe polévky pho nebo si pochutnejte na čerstvých mořských plodech. Prozkoumejte rozmanité chutě, které dělají z vietnamské kuchyně vrchol každé návštěvy.

Na co se můžete těšit

  • Fascinující Hanoj na Rudé řece s milióny motorek a skvělou kuchyní
  • Návštěva původních horských kmenů v Sapě
  • Plavba na lodi v úchvatné zálivu Ha Long
  • Škola vietnamské kuchyně v praxi
  • Saigon - ekonomické i kulturní srdce Vietnamu
  • Ostrov a národní park Phu Quoc
Mám zájem

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odlet z Prahy do Hanoje (přílet následující den dopoledne).

2. den

Ubytování, snídaně, ranní energetická masáž, odpočinek. Odpoledne soukromá prohlídka města s průvodcem, projížďka na kole nebo na motorce, vietnamská večeře jako gurmánský zážitek. 

3. den

Hanoi – jezero Hoan Kiem v samotném centru Hanoje s chrámem Ngoc Son. Prohlídka Van Mieu – chrám literatury a univerzity. Představení kultovního vodního loutkového divadla Thang Long.

4. - 5. den

Národní park Hoang Lien na severu Vietnamu s magickým horským městem Sapa. Výlety nebo turistika v krajině terasovitých políček a vodních buvolů, návštěva původních horských kmenů, případně možnost výstupu na nejvyšší vrchol Vietnamu – Fansipan (3 143 m.)

6. - 7. den

Dvoudenní plavba na lodi v úchvatné zátoce Ha Long s monumentálními vápencovými skálámi, které jsou zapsáne na seznamu UNESCO.

8. den

Přelet do bývalého císařského města Hue, známeho jako vietnamské Zakázané město. Zároveň místo kudy prošla během vietnamské války fronta a dodnes je patrná neblahá historie tohoto místa, návštěva podzemní vesnice.

9. den

Lekce vaření vietnamské kuchyně – příležitost vyzkoušet si vietnamský způsob úpravy pokrmů ze kterých si vlastnoručně připravíme oběd. Dále nás čeká rybaření, večerní procházka malebným historickým městečkem Hoi An a rodinná večeře uprostřed rýžového pole s místními vietnamskými rituály.

10. den

Hoi An – dopolední rušná tržnice s mnoha exotickými druhy ovoce, umělecká řemesla a neuvěřitelně dobrá káva ve starobylým a nesmírně fotogenických uličkách. Odpolední přelet do Saigonu, ubytování, relaxace a masáže.

11. den

Prohlídka Saigonu (Ho Či Minovo město) – město propojující vlivy buddhismu, islámu i křesťanství, prezidentský palác, katedrála Notre Dame, koloniální francouzská architektura.

12. den

Výlet do delty veletoku Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou, plovoucí trhy,návštěva úrodného venkova a malebné krajiny podél řeky.

13. den

Soukromný výlet k válečným tunelům v Cu Chi cca 60 km na sever od Saigonu – „podzemnímu městu“ vybudovaném komunistickými jednotkami během válečného konfliktu. Přelet na ostrov Phu Quoc.

14. - 17. den

Ostrov a stejnojmenný národní park Phu Quoc. Ostrov plný lesů a hor s průzračně modrou vodou, úžasnými plážemi v Thajském zálivu. Koupání v moři, šnorchlování, relaxace.

18. den

Přelet z Phu Quoc do Saigonu a následní odlet do Prahy.

Doplňující informace

Klima

Na sever Vietnamu – do Hanoje a do národního Parku Sapa se jezdí od října do května, po zbytek roku jsou zde větší srážky a určitě se sem nejezděte v období monzunu, což je srpen. Do středu Vietnamu – tedy Hue, Hoi An je nejlépe vydat se v období březen – září, v této době jsou zde nejmenší srážky. Do jižního Vietnamu – tedy Saigon, delta Mekongu je nejlepší čas od listopadu do dubna a monzun přijde od června do srpna. V horách Sapa je potom v prosinci a lednu dost chladno, ale po zbytek roku se sem vadejte kdykoliv. Obecně ale platí – pokud chcete navštívit celý Vietnam, vydejte se sem na jaře, nebo na podzim. Počítejte s tím, že ve Vietnamu je po celý rok teplo (průměrně až 30°C).

Vízum do Vietnamu

Občané České republiky do Vietnamu potřebují vízum. Je možné získat elektronické vízum odesláním vyplněného formuláře mailem a to na 1 měsíc. O žádosti zpravidla rozhodnu úřady do tří pracovních dnů, nicméně doporučujeme zažádat alespoň týden předem. Poplatek za vízum je 25 USD.

Očkování

Očkování na cestu do Vietnamu není povinné. Mezi doporučené očkování patří žloutenka A+B, břišní tyfus a tetanus. Tropické nemoci, jako je malárie, horečka dengue a japonská encefalitida se vyskytují zcela ojediněle. Vietnam je bezpečná země. Ohledně detailních informací o očkování se prosím informujte v očkovacím centru, nebo v centru cestovní medicíny.

Možnosti ubytování

Zpravidla přespáváme ve 4* hotelích nebo 4* resortech.

Cena zájezdu zahrnuje

Průvodce, místní doprava, ubytování, aktivity, které jsou součastí itinerářu.

Cena zájezdu nezahrnuje

Mezinárodní letenku a cestovné pojištění. Pojištení lze sjednat za příplatek.

Naše doporučení

Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. 

Cena pro 1 osobu:
min. 2 osoby

Mám zájem

Zajímavá místa

Fansipan

Nejvyšší vrchol Vietnamu – Fansipan (3 143 m), kde je možné vyvézt se lanovkou nebo absolvovat 2 denní túru s přenocováním na chatě po vrcholem. Výchozí bod je městečko Sapa.

Ha Long Bay

Název tohoto nádherného místa se v vietnamštině překládá jako “Zátoka klesajícího draka.” Tento symbolický název nese s sebou hluboké kořeny ve vietnamské mytologii a historii, kde je drakem vyjádřena síla, vznešenost a štěstí. Obraz draka je též významným prvkem vietnamské kultury, a jeho vliv lze sledovat v různých aspektech umění, architektury a folklóru.

Hanoj

Je hlavní město a důležité politické, hospodářské a kulturní centrum Vietnamu. Město leží na severu země, přibližně 100 km na západ od Tonkinského zálivu. Protéká jím Rudá řeka. Žije zde přibližně 8,25 milionu obyvatel.

Phu Quoc

Ostrov je známý svými dvěma tradičními produkty: rybí omáčkou a černým pepřem. Bohatá loviště na moři poskytuje úlovek sardele, ze kterého se vyrábí nejlepší rybí omáčka na světě. Ostrov je také známý pro své prosperující odvětví pěstování perel.

Mám zájem