Vietnam

Vietnam je fascinující, tajuplná země jihovýchodní Asie plná nečekaných protikladů. Od divokých hor na severu až po deltu Mekongu na jihu, od starobylého centra Hanoje až po architekturu moderního Saigonu, či od památek na boje v druhé polovině 20. století po neposkvrněné pláže Jihočínského moře.

Ve středním Vietnamu okusíme zdejší písčité pláže, navštívíme svatyně s tisíciletými hinduistickými chrámy v Mramorových horách (tzv. Malý Angkor Vat) , nevynecháme Hoi An, někdejší významný přístav se starobylými uličkami, dnes zapsaný na seznam UNESCO.

Moderní a rušná velkoměsta střídají chudé vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští, laskaví a nezřídka vás překvapí znalostí češtiny.

 

Na co se můžete těšit?

 • fascinující Hanoj na Rudé řece s milióny motorek a skvělou kuchyní
 • návštěva původních horských kmenů v NP Sapa
 • plavba na komfortní lodi  v úchvatné zátoce Ha Long
 • škola vietnamské kuchyně v praxi
 • malebné městečko Hoi An
 • Saigon - ekonomické i kulturní srdce Vietnamu
 • ostrov a národní park Phu Quoc

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín :

  Na sever Vietnamu – do Hanoje a do národního Parku Sapa se jezdí od října do května, po zbytek roku jsou zde větší srážky a určitě se sem nejezděte v období monzunu, což je srpen.

  Do středu Vietnamu – tedy Hue, Hoi An je nejlépe vydat se v období  březen – září, v této době jsou zde nejmenší srážky.

  Do jižního Vietnamu – tedy Saigon, delta Mekongu je nejlepší čas od listopadu do dubna a monzun přijde od června do srpna.

  V horách Sapa je potom v prosinci a lednu dost chladno, ale po zbytek roku se sem vadejte kdykoliv.

  Obecně ale platí – pokud chcete navštívit celý Vietnam, vydejte se sem na jaře, nebo na podzim. Počítejte s tím, že ve Vietnamu je po celý rok teplo (průměrně až 30°C).

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy „Dovolená na míru“ připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Letenky, rezervace auta, zajištění jakékoliv dopravy, rezervace lodě v Halong Bay, návštěvu horských kmenů v NP Sapa, veškeré vstupy, aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce a vše podle vašeho přání budete mít zajištěno a nemusíte se předem starat o nic. Nemusíte se nikterak přizpůsobovat a vaše dovolená bude podle vašich snů. 

  Pokud se ocitnete v jakýchkoliv problémech, pomůžeme vám telefonicky a například zajistíme přebukování hotelu, pomoc v nečekaných situacích a poradíme i se změnou plánu, když se například změní počasí, nebo máte problémy s letenkami….

  Uvedený program chápejte prosím jako inspiraci, samozřejmě vám připravíme jakýkoliv program podle vámi zvolených kritérií.

 • Vízum do Vietnamu :

  Do Vietnamu budete jako občan České republiky potřebovat vízum a bez něj nebudete vpuštěni do země.  Je možné získat elektronické vízum odesláním vyplněného formuláře mailem a to na 1 měsíc. 

 • Očkování do Vietnamu :

  Očkování na cestu do Vietnamu není povinné. Mezi doporučené očkování patří žloutenka A+B, břišní tyfus a tetanus. Tropické nemoci, jako je malárie, horečka dengue a japonská encefalitida se vyskytují zcela ojediněle. Vietnam je bezpečná země. Ohledně detailních informací o očkování se prosím informujte v očkovacím centru, nebo v centru cestovní medicíny.

 • Možnosti ubytování :

  Předpokládáme, že budete chtít zajistit kvalitní 4*hotely, nebo komfortní 4* resorty a odpovídající kvalitu ubytování najdete ve všech turistických destinacích.

 • Naše doporučení :

  Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem, tím můžete značně ušetřit.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Ranní odlet z Prahy přes Doha do Hanoje  (přílet následující den dopoledne)

   

 • 2. den

  ubytování, snídaně, ranní energetická masáž, odpočinek

  odpoledne privátní prohlídka města s průvodcem, projížďka na kole nebo na motorce (nečekaný zážitek)

  vietnamská večeře jako gurmánský zážitek 

 • 3. den

  Hanoi – jezero Hoan Kiem (jezero Navráceného meče) s chrámem Ngoc Son. Jezero leží v samotném centru Hanoje a je oblébeným relaxačním místem.

  Van Mieu – chrám literatury, univerzita.

  představení kultovního vodního loutkového divadla Thang Long

   

 • 4. - 6. den

  národní park Sapa – podle volby nenáročné výlety v krajině terasovitých políček a vodních buvolů, nebo náročnější horský trek a návštěvou původních horských kmenů, případně možnost výstupu na nejvyšší vrchol Vietnamu – Fansipan (3 143 m.)

 • 6. - 7. den

  dvoudenní plavba na velmi komfortní lodi  v úchvatné zátoce Ha Long, která je proslulá díky monumentálním vápencovým skalám )seznam UNESCO), které vystupují z moře jako osamocené monumenty, jež vznikly díky dávné tektonické činnosti. Budete si připadat jako na neznámé planetě ve vesmíru…

   

 • 8. den

  přelet do bývalého císařského města Hue – t.zv vietnamské Zakázané město (sídlo posledních vietnamských císařů)

  zároveň místo kudy prošla během vietnamské války fronta a dodnes je patrná neblahá historie tohoto místa, návštěva podzemní vesnice 

 • 9. den

  lekce vaření vietnamské kuchyně – během dopoledne budeme mít příležitost vyzkoušet vietnamský způsob úpravy pokrmů ze kterých si vlastnoručně připravíme skvěly a velmi pestrý oběd

  lodí po řece Perfume a rybaření 

  večerní procházka malebným historickým městečkem Hoi An

  rodinná večeře uprostřed rýžového pole s místními vietnamskými rituály

 • 10. den

  Hoi An – dopolední rušná tržnice s mnoha exotickými druhy ovoce, umělecká řemesla a neuvěřitelně dobrá káva ve starobylým a nesmírně fotogenických uličkách

  odpolední přelet do Saigonu, ubytování relaxace, masáže

 • 11. den

  prohlídka Saigonu (Ho Či Minovo město) – město propojující vlivy buddhismu, islámu i křesťanství,  prezidentský paláckatedrála Notre Dam , koloniální francouzská architektura

   

 • 12. den

  výlet do delty veletoku Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou, plovoucí trhy,návštěva úrodného venkova a malebné krajiny podél řeky

   

 • 13. den

  v případě zájmu: privátní výlet k válečným tunelům v Cu Chi cca 60 km na sever od Saigonu – „podzemnímu městu“ vybudovaném komunistickými jednotkami během válečného konfliktu

  přelet na ostrov Phu Quoc – krásné pláže 

 • 14. - 17. den

  ostrov a stejnojmenný národní park Phu Quoc – úžasné místo v Thajském zálivu, ostrov plný lesů a hor s průzračně modrou vodou, úžasnými plážemi, kde se lidé živí hlavně lovem perel, pěstováním pepře a výrobou skvělé rybí omáčky Nuoc Mam

  pohoda, koupání v moři, šnorchlování, relaxace

 • 18. den

  přelet Phu Quoc- Saigon – Praha

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a ceny najdete na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Gurmánská Madeira

  Švýcarsko, Rakousko, Německo obytkou

  DUBROVNÍK

  REUNION

  Odjezd
  Návrat
  Cena

  Pěší putování Madeirou

  PLAVBA NA PLACHETNICI ČI KATAMARÁNU

  0