Madeira na MTB s Trail Hunterem

Týden na nejlepších enduro trailech

Mám zájem

Lákají vás traily exotickou přírodou, sopečnými horami, třetihorními lesy a polopouštní krajinou? Patří pojmy jako enduro a trail biking do vašeho běžného slovníku? Chcete zažít na vlastní kůži světově vyhlášenou MTB destinaci, kde trénují nejlepší bikeři světa? Pak jste tady správně. Připravili jsme pro vás unikátní MTB zájezd se skvělým průvodcem, „Trail Hunterem“ Davidem Polesným. Zná ho v Čechách snad každý biker. Čekají vás úžasné zážitky nejen v sedle biku.

Během našeho MTB programu projezdíte Madeiru křížem krážem a podíváte se na traily, které ostrov v bikové komunitě proslavily po celém světě. Kamenité traily v divokých sopečných horách, single tracky vedoucí pralesy, technické pasáže zaříznuté do prudkých skalních útesů i sjezdy polopouštní krajinou. To vše nabízí nevelký ostrov Madeira, na který se dostanete přímým letem z Prahy. Program zájezdu je do značné míry variabilní a závisí zejména na počasí, zdatnosti a dynamice skupiny. Zahrnuje čtyři dny společného ježdění na trailech.

Tento výlet si užijete, pokud:

 • Jezdíte rádi na kole v terénu a terénem nemyslíme jen lesní cesty.
 • Rychlebské stezky nebo Trutnov trails už máte najeté a baví vás.
 • Nemusíte být závodník v enduru nebo sjezdař, ale kolo už máte trochu v ruce.
 • Jezdíte na celoodpruženém biku a máte i adekvátní ochrannou výbavu.
 • Máte dobrodružnou povahu a chuť objevovat nové dimenze bikingu.
 • Déšť vás od ježdění na kole neodradí.

Traily na Madeiře si nejlépe užijete na celoodpruženém enduro kole s vyššími zdvihy.

Více obecných informací o MTB na Madeiře se můžete dočíst zde. Jak se jezdí na Madeiře na MTB se můžete podívat ve videu.

TIP: Vezměte s sebou i vaši partnerku. Paralelně s cyklistickým programem nabízíme zájezd Velký poznávací okruh Madeirou a individuální cestovatelské balíčky. Můžete se tak věnovat adrenalinovému programu, zatímco vaše partnerka bude objevovat Madeiru s poznávacím zájezdem nebo vyrazí na pěší túry do hor.

Na co se můžete těšit

 • Jedny z nejlepších MTB trailů na světě
 • Společnost a vedení Davida (Trail Huntera)
 • Profesionální madeirští průvodci
 • Servis mikrobusu, díky kterému budete jezdit jen z kopce
 • Možnost dalších aktivit - turistika, surfování nebo canyoning
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování ve 3* – 4* hotelu s bazénem a snídaní
 • Transfery z letiště a na letiště
 • Místní průvodce a český průvodce – David Polesný alias Trail Hunter
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • 4 dny na trailech, vždy cca 8 hodin
 • Výjezdy mikrobusem na kopec (4 – 6 výjezdů za den)
 • Večerní brífinky s Davidem
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Leteckou přepravu kola (3600 Kč)
 • Pronájem kola na Madeiře (90 Eur/den)
 • MTB sjezdy nad rámec programu (95 Eur/den)
 • Fakultativní aktivity (turistika, surfing, canyoning)
 • Obědy a večeře
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)

Program

Průběh programu

Během nezapomenutelného týdne se s kolem podíváte do všech koutů ostrova: navštívíte divoké sopečné pohoří ve vnitrozemí, podhůří centrálního masivu s technickými pasážemi, útesy na východu ostrova s nádhernými výhledy na oceán, nebo eukalyptové lesy jižního pobřeží protkané singletraily. Po snídani vás vyzvedne řidič a průvodce a dle aktuálního počasí vybere nejlepší lokalitu pro daný den. Madeira je ostrov s proměnlivým počasím a prioritou je vždy najít místo, kde je ten den hezky a tratě jsou v dobrém stavu. Programové dny zahrnují 8 hodin s průvodcem a řidičem. Během dne absolvujete 4-6 výjezdů mikrobusem na kopec a najezdíte okolo 30 km sjezdů a 2500-3500 výškových metrů. V ceně zájezdu jsou čtyři společné dny na trailech, v případě zájmu je možné dokoupit další. Během dne vždy počítáme se zastávkou na oběd, kdy vás průvodce vezme do oblíbených hospůdek.

Itinerář zájezdu

Po příletu na ostrov a přistání na místním unikátním letišti následuje společná cesta na hotel a uvítací přípitek madeirským vínem. Další dva dny jsou věnované celodennímu bikingu. Čtvrtý den je volný, ovšem v případě zájmu si můžete zakoupit další den společného ježdění. Variantou jsou i další možné aktivity (za příplatek): společná túra v horách třeba na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo, lekce surfování v Atlantiku nebo canyoning. Následující dva dny jsou opět naplněné celodenním bikingem. Předposlední den je opět volný, s možností fakultativních výletů či aktivit. Poslední den: volné dopoledne, následně transfer na letiště a odlet.

Kdo traily postavil?

Na ostrově spolupracujeme se společností Freeride Madeira, která postavila většinu místních trailů a pravidelně na ostrově pořádá závody světového formátu. Místní průvodci znají na ostrově každý kámen a kořen a rádi vám ukážou tratě, které Madeiru proslavily po celém světě.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Velikost cyklistické skupiny

Kapacita zájezdu je omezená. Předpokládáme 8-15 účastníků. Při naplnění maximální kapacity rozdělíme účastníky do dvou skupin, případně skupinu roztáhneme a jeden průvodce pojede vždy v čele skupiny a další bude skupinu uzavírat.

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal (cca 4,5 hod. letu). Letenky zakoupené prostřednictvím CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase jejich nákupu. Bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím se termínem odletu. Extra poplatek za přepravu kola je 3600 Kč.

Klima

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.

Ubytování

V ceně zájezdu je ubytování ve 3-4* hotelu se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji. Hotel disponuje zázemím pro uložení a uzamčení kol. K hotelu patří velká zahrada se dvěma bazény. Komplex se nachází v západní části města, cca 10 minut pěšky od pláže.

Stravování

Snídaně jsou zahrnuty v ceně. Na oběd se zastavíme v průběhu trailů v některé z místních hospod. Večeře je možné přikoupit na hotelu nebo zajdeme na večeři do jedné z několika přilehlých restaurací. Je zde i několik barů, kam je možné zajít na večerní drink.

Průvodce

Po trailech vás provede nejen místní průvodce, ale také David Polesný alias Trail Hunter. Ten vám bude dělat společnost během celého týdne a výlet zdokumentuje. Jeho videa určitě znáte z YouTube a teď se můžete (ale nemusíte) stát aktérem. David vám poradí, jak natáčet své cyklistické zážitky nebo kde najít další skvělé bikerské destinace. Příležitostí k popovídání bude víc než dost.

Termíny

Číslo zájezdu: 11824

24. 10. - 31. 10. 2024

Cena:
31 940 Kč

Mám zájem

Zajímavá místa, přes která vedou traily

Laurisilva - vavřínové lesy

Tento „les pralesovitého typu“ se dochoval pouze v oblasti Makaronézie, kterou kromě Madeiry tvoří ještě Azorské, Kanárské a Kapverdské ostrovy. Právě na Madeiře se laurisilva zachovala v největší míře. Jedná se o stále zelený les, který pokrývá zejména severní svahy ostrova v nadmořských výškách mezi 300 – 1600 m. Jak už název napovídá, tvoří ho různé druhy vavřínů (zejména vavřín azorský), ale i celá řada dalších rostlin. Mnohé z nich jsou endemické druhy, jinde na světě se nevyskytují. Madeirský vavřínový les je navíc přísně chráněný a od roku 1999 je součástí světového dědictví UNESCO.

Levády

Levády jsou jedinečným prvkem madeirské krajiny. Jsou to úzké zavlažovací kanály nebo akvadukty, které byly původně vybudovány k rozvodu vody z vlhčích oblastí ostrova do sušších oblastí pro zemědělské účely. Samotné slovo “levada” pochází z portugalského slovesa “levar”, které znamená “přenášet” nebo “přepravovat”. Tyto levády často vedou podél strmých útesů, tunely a přes svahy hor a vytvářejí spletitou síť cest. Mnohé byly postupem času přebudovány na turistické stezky. Procházky po levádách patří k nejoblíbenějším outdoorovým aktivitám na Madeiře.

Průvodce

Mám zájem