MTB v Britské Kolumbii s Trail Hunterem

Mám zájem

Britská Kolumbie se pyšní úchvatnou krajinou s vysokými horami, bujnými deštnými lesy, ledovcovými jezery a výhledy na Tichý oceán. Zájezd je určený pro nadšence sjezdů na horských kolech a jízda tímto unikátním prostředím dodá zážitku ze sjezdu zcela nový rozměr. Soustředit se budeme především na 3 destinace: Whistler, Squamish a Pemberton. Celý region disponuje rozsáhlou sítí stezek pro jezdce všech úrovní, od začátečníků až po experty (singletracky, skoky, technické nebo adrenalinové sjezdy). Všude jsou k dispozici dobře značené trasy a výchozí body. Můžete tak strávit méně času navigací a více času jízdou.

Zejména bikepark ve Whistleru s více než 70 traily a tratěmi rozmístěnými ve čtyřech horských zónách patří mezi nejlepší destinace na světě pro sjezdy na horských kolech. Rovněž zde žije početná komunita nadšených jezdců. Působí zde několik dobrovolnických organizací, které o traily pečují, vytváří nové trasy a také trasy opravují – od údržby dřevěných prvků až po odstraňování následků eroze. Budete mít příležitost navázat kontakt s lokálními jezdci světové úrovně, sdílet s nimi zážitky a ponořit se do místního „tréninkového“ prostředí amerických bikových hvězd.

V závěru zájezdu nelze vynechat nádherné zelené město Vancouver se všemi jeho hlavními dominantami –  visutým mostem Capilano Suspension Bridge, vyhlídkovou horou Grouse Mountain, zátokou English Bay, stvořenou pro sledování západu slunce nad oceánem, zeleným klenotem uprostřed města Stanley Parkem nebo rušnou tržnicí na Granville Island.

 

Program zájezdu je do značné míry variabilní a závisí zejména na počasí, zdatnosti a dynamice skupiny.

Tento výlet si užijete, pokud:

 • Jezdíte rádi na kole v terénu a terénem nemyslíme jen lesní cesty.
 • Rychlebské stezky nebo Trutnov trails už máte najeté a baví vás.
 • Nemusíte být závodník v enduru nebo sjezdař, ale kolo už máte trochu v ruce.
 • Jezdíte na celoodpruženém biku a máte i adekvátní ochrannou výbavu.
 • Máte dobrodružnou povahu a chuť objevovat nové dimenze bikingu.
 • Déšť vás od jízd na kole neodradí.

Náš tip: Vezměte s sebou i vaši partnerku. Britská Kolumbie není jen mekkou horské cyklistiky, ale patří také mezi nejkrásnější místa pro pěší turistiku. Na zájezdu bude přítomen zástupce CK Inspira, který pro daný den připraví program „pro nejezdce“. Den volna tak lze využít k trekování nebo jiným outdoorovým aktivitám, jako je jízda na kajaku nebo raftu. Žije zde spousta divoké zvěře, včetně medvědů, jelenů, orlů a mnoha dalších. Zvířata jsou neoddělitelnou součástí kanadské přírody a možná se vám poštěstí zahlédnout tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Na co se můžete těšit

 • Společnost a vedení Davida (Trail Huntera)
 • Jedny z nejlepších MTB trailů na světě
 • Hlavní město outdooru v Kanadě - Squamish
 • Světoznámý bikepark ve Whistleru
 • Turistika na Garibaldi Lake
 • Možnost dalších aktivit - turistika, jízda na kajaku nebo raftu
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Mezinárodní letenku (viz poznámka)
 • Transfery z letiště a během všech výletů (tzn. každý den)
 • Lov trailů s Davidem Polesným – Trail Hunterem
 • Večerní brífinky s Davidem
 • Třídenní bikepass v bikeparku Whistler
 • Služby česky hovořícího průvodce s detailní znalostí místa
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
 • Všechny poplatky za atrakce dle programu
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Nápoje a stravu
 • Vstupní eTA (7 CAD)
 • Pronájem kola na místě (přibližně 90- 100 CAD / den)
 • Fakultativní aktivity (surfing, canyoning)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh a rizikových sportů (viz poznámka)

Itinerář

1.den

Polední odlet z Prahy, přílet do Vancouveru ve stejný den v odpoledních hodinách. Časový posun je mínus 9 hodin. Transfer přímo z letiště do oblasti Squamish – Whistler – Pemberton.

2. - 3. den

Následující dva dny strávíme na trailech ve Squamish, často označovaném jako „hlavní město outdooru v Kanadě“. Nudit se tady nebudeme. 

4. den

Volný den – turistika na The Chief. Ikonická hora nad Squamish nabízí několik turistických tras. Nejoblíbenější stezkou je Stawamus Chief Trail, která strmě stoupá lesem, než se dostane k řadě žebříků a řetězů, vedoucím na tři vrcholy. Z vrcholu The Chief se otevírá panoramatický výhled na město Squamish, Howe Sound, okolní hory a zátoku, ve které Squamish leží.

5. - 7. den

Přesun do mekky horských kol a freeride lyžování – do Whistleru. Lanovka PEAK 2 PEAK Gondola umožňuje přístup do proslulého vysokohorského terénu Whistler Blackcomb, který láká turisty, lyžaře a horské cyklisty. Světoznámý bikepark ve Whistleru disponuje více než 70 traily, rozmístěnými ve čtyřech horských zónách, a patří mezi nejlepší destinace na světě pro sjezdy na horských kolech.

8. den

Volný den – turistika na Garibaldi Lake. Turistickým highlightem je bezpochyby jezero Garibaldi. Jezero leží v údolí, obklopené ledovci, které spolu s tyrkysovou barvou vody jezera vytváří fascinující podívanou. Mnoho turistů se rozhodne odpočívat na břehu jezera, uspořádat si piknik nebo se dokonce osvěžit v ledové vodě. Jde o středně náročnou túru s délkou 18 km a převýšením 820 metrů.

9. - 10. den

Následující dva dny jezdíme na trailech v Pembertonu, který se nachází 20 minut jízdy autem severně od Whistleru. Mezi nejznámější traily patří Happy Trail, vhodný pro jezdce všech úrovní. Mile One je klasický pembertonský trail, který nabízí kombinaci plynulého singletracku, technických prvků a nádherných scenérií. Nicméně celý okres oplývá přírodními krásami a je obklopen třemi nejkrásnějšími provinčními parky v BC, proto je zde dostatek příležitostí k prvotřídním outdoorovým aktivitám.

 

11. den

Volný den – turistika na Joffre Lakes. V provinčním parku Joffre Lakes v Pembertonu se nachází jedna z nejznámějších turistických stezek v regionu. Stezka vede ke třem úžasným tyrkysovým jezerům a každé z nich je krásnější než to předchozí. Jedná se o nenáročnou túru, dlouhou přibližně 10 kilometrů s převýšením kolem 400 metrů.

12. den

Je libo výhledy na oceán ve Squamish, pohodlné vození se k trailům lanovkou ve Whistleru nebo kanadské „klasiky“ v Pembertonu? Dnes se jezdí v oblasti na přání! Program 11. a 12. dne lze vyměnit. Odpolední přesun do Vancouveru.

13. den

Začneme návštěvou ikonického visutého mostu Capilano Suspension Bridge přes řeku Capilano a na oběd zajdeme na trh Lonsdale Quay Market v severním Vancouveru. Po obědě vyjedeme vyhlídkovou lanovkou Skyride nebo vyjdeme pěšky na vrchol hory Grouse Mountain, odkud se vám naskytne nádherný výhled na město a okolní hory. Večer se vrátíme do centra Vancouveru a prohlédneme si Robson Street, hlavní nákupní a gastronomickou čtvrť města. Den zakončíme procházkou po pláži Sunset Beach, která se nachází nedaleko zátoky English Bay. Zažijme západ slunce nad oceánem, odpočívejme na písečných březích a nasávejme klidnou atmosféru, než se rozloučíme s krásným Vancouverem.

14. den

Před cestou letadlem se vydáme na ranní procházku Stanley Parkem, klenotem centra města. Prozkoumáme malebné mořské pobřeží, svěží lesy a ikonické památky parku, jako jsou totemové sloupy a vyhlídka. Stanley park je zvlášť nádherný v podzimním období. Na oběd se zastavíme na ostrově Granville Island a prohlédneme si rušnou tržnici Public Market.

Odpolední odlet do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy v poledne.

Doplňující informace

Klima

V září obvykle mají Whistler i Squamish díky mírnému podnebí a krásné přírodě vynikající podmínky pro jízdu na horském kole. Končí letní sezóna, ale počasí zůstává příjemné s průměrnými teplotami od 12 °C do 20 °C. Stezky jsou obvykle ve skvělém stavu a v porovnání s vrcholnými letními měsíci je na nich méně lidí, což umožňuje příjemnější projížďky. Whistler a Squamish nabízejí úchvatné podzimní scenérie s barevným listím a majestátními horskými výhledy.

Doprava

Cena letenky je zahrnuta v ceně zájezdu. V tuto chvíli není provedena rezervace, proto je uvedená cena orientační a je také závislá na termínu závazné objednávky. S přibližujícím se termínem se cena letenky zvyšuje. V případě zájmu na poslední chvíli bude rozdíl v ceně za letenku připočten k ceně zájezdu. Cena za přepravu kola je přibližně 1700 Kč. (Ceny za přepravu kola se mohou lišit u jednotlivých leteckých společností.) Na místě budeme využívat půjčená auta. 

Ubytování

Whistler bude pro nás na delší čas základnou, a proto si pronajmeme několik apartmánů s kuchyní a obývacím pokojem. Pokoje jsou zpravidla dvojlůžkové, při obsazení celého pokoje jedním člověkem počítejte s příplatkem. Ve Vancouveru budeme bydlet v 3* hotelu. Cena příplatku pro 1 osobu při obsazení samostatného pokoje během celého pobytu je 25 500 Kč.

Podmínky vstupu do Kanady

Pro krátkodobý pobyt v Kanadě pro české občany platí bezvízový styk. Nicméně Kanada zavedla systém elektronického povolování cest „Electronic Travel Authorization“. Povolení eTA je pro bezvízové cestující povinné, nesplnění této povinnosti bude mít za následek nevpuštění cestujícího na palubu letadla směřujícího do Kanady. Vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin. Poplatek za eTA autorizaci je 7 CAD a platnost je 5 let (resp. do doby platnosti cestovního pasu uvedeného v eTA formuláři). Na cestu je nutné mít pas s platností více než 6 měsíců po návratu do ČR.

Velikost skupiny

Budeme jezdit v malé skupině do 9 bikerů.

Pojištění

CK Inspira standardně zajišťuje pojištění léčebných výloh u pojišťovny ERV. V tomto pojištění však není zahrnuto pojištění léčebných výloh v případě rizikových sportů, mezi které cyklotraily patří. Ačkoliv ze zkušenosti víme, že většina účastníků je pro tyto případy pojištěna celoročně, upozorňujeme na povinnost vyřídit si v každém případě pojištění pro rizikové sporty, pokud pojištěni nejste. V tomto směru vám spolehlivě poradí váš průvodce David Polesný.

Náš tip

Na zájezd se lze přihlásit i s partnerem či partnerkou bez kola, za zvýhodněnou cenu. Na zájezdu bude zástupce CK Inspira, který připraví pro daný den turistický program „pro nejezdce“. Britská Kolumbie je nejen mekkou horské cyklistiky, ale také se řadí mezi nejkrásnější místa pro pěší turistiku. Den volna tak lze využít k trekování. V každém městečku lze kola také půjčit. Volné dny v programu můžeme doplnit o další outdoorové aktivity, jako je jízda na kajaku nebo raftu (dle preferencí skupiny). Squamish je také známá lezecká oblast. Na konci zájezdu strávíme 2 dny ve Vancouveru, který se dlouhodobě řadí mezi nejkrásnější města Severní Ameriky.

Průvodce

Po trailech vás provede David Polesný alias Trail Hunter. Ten vám bude dělat společnost během celého pobytu a výlet zdokumentuje. Jeho videa určitě znáte z YouTube a teď se můžete (ale nemusíte) stát aktérem. David vám poradí, jak natáčet své cyklistické zážitky nebo kde najít další skvělé bikerské destinace. Příležitostí k popovídání bude víc než dost.

Elektrické zásuvky v Kanadě

V Kanadě se používají zásuvky 120 V (standardní severoamerické zásuvky). Pro evropské spotřebiče budete potřebovat měnič napětí nebo adaptér, které lze jednoduše koupit v kanadských supermarketech, drogeriích nebo na letišti.

Poznámka k programu

Výběr trailů a navštívených míst záleží na počasí a může se s ohledem na bezpečnost a komfort účastníků změnit. O trasách rozhoduje průvodce, který dbá na bezpečnost všech účastníků. Změny v plánování tras z důvodů počasí nejsou důvodem k reklamaci zájezdu.

Termíny

15. 9. - 30. 9. 2024

Cena:
109 000 Kč

Cena pro bikery

15. 9. - 30. 9. 2024

Cena:
99 000 Kč

Zvýhodněná cena pro partnery/partnerky bez kola

Mám zájem

Zajímavá místa

Whistler

Whistler byl britskými průzkumníky na konci 19. století původně pojmenován „London Mountain“. V 60. letech 20. století však byl název změněn na „Whistler“, což bylo inspirováno hvízdavým voláním sviště chocholatého, původního druhu, který se v této oblasti vyskytuje. Pro tyto velké sviště je toto charakteristické vysoké pískání formou komunikace a jejich přítomnost je typická pro vysokohorské louky hory Whistler. Svišť je dodnes oblíbeným symbolem horského dědictví Whistleru. Tento legendární rezort je mezinárodní mekkou horských sportů. Jeho dvě části, nacházející se na protilehlých kopcích, spojuje lanovka PEAK 2 PEAK Gondola, která tak umožňuje přístup do proslulého vysokohorského terénu Whistler Blackcomb, populárního u turistů, lyžařů i horských cyklistů.

Squamish

Název městečka se odvíjí od jména národa “Squamish” (ve volném překladu „matka větru“ nebo „lid posvátné vody“). Ten zde žije a prosperuje po mnoho tisíc let a vytvořil si silné spojení se zemí a vodou. Squamish se nachází na konci dramatického fjordu, v místě, kde se setkávají tyrkysové vody Howe Sound a drsné pohoří Coast Mountain. Autentickou komunitu původních obyvatel na západním pobřeží střeží žulový monolit Stawamus Chief. Toto okouzlující městečko ležící podél malebné dálnice Sea-to-Sky Highway mezi Vancouverem a Whistlerem nabízí nekonečné množství přírodních krás a dobrodružných příležitostí pro outdoorové nadšence všeho druhu. Velkolepá kulisa deštného pralesa, sopečných hor, řek a oceánu vytváří podmínky pro celoroční aktivity, od nenáročných procházek přírodou a klidného pádlování až po kiteboarding a mountain biking.

Brambory z Pembertonu

Vesnice Pemberton, která se rozkládá na úpatí majestátní hory Currie, je centrem oblasti Pemberton. Oblast se rozvíjela na přelomu století vlivem lesnictví a zemědělství. Díky úrodné půdě a ideálním podmínkám pro pěstování je Pemberton proslulý produkcí jedněch z největších a nejchutnějších brambor v Kanadě a tato oblast je díky svému bramborářskému dědictví známá jako „Spud Valley“. Návštěvníci se dokonce mohou zúčastnit akcí, jako je Pemberton Potato Festival, který oslavuje místní bramborářský průmysl. Samozřejmostí je spousta vynikajících pokrmů z brambor, na kterých si můžete pochutnat.

Vancouver

Vancouver je jedním z etnicky nejrozmanitějších měst v Kanadě s bohatou škálou komunit z celého světa. Tato rozmanitost se odráží v živých městských čtvrtích, multikulturních festivalech a kulinářské scéně. Vancouver si díky své oddanosti udržitelnému rozvoji vysloužil uznání jako jedno z nejekologičtějších měst na světě, protože uskutečnil řadu ekologických iniciativ, včetně rozsáhlých cyklostezek, možností veřejné dopravy a projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Vancouver je také oblíbeným místem pro natáčení mnoha hollywoodských filmů a televizních pořadů, a to díky rozmanité krajině, talentovaným místním štábům a příznivým podmínkám pro natáčení. Díky prosperujícímu filmovému a televiznímu průmyslu se mu často říká „Hollywood severu“.

Průvodce

Mám zájem