Island, Toronto a Niagarské vodopády

Zaplatíte pouze za jednu letenku

Mám zájem

Osmidenní zájezd kombinující pobyt na Islandu s kanadským Torontem je ideální způsob, jak vidět a zažít dvě úchvatné a zároveň odlišné destinace najednou. Třídenní pobyt na Islandu je malou ochutnávkou toho nejlepšího, co lze zažít v jižní a západní části Islandu. Téměř povinnou zastávkou je známý Zlatý trojúhelník, tři atrakce (vodopád Gullfoss, nejstarší parlament světa Thingvellir a aktivní gejzír Strokkur) nedaleko od sebe. V rámci zastávky na Islandu navštívíme i dva další vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, které patří mezi ty nejkrásnější. Seljalandsfoss je jedinečný i díky možnosti projít se za tekoucím vodopádem do jeskyně.

Za pouhých šest hodin letu do Toronta se dostaneme do úplně jiného světa. Přírodní krásy Islandu se promění v pohledy na luxusní finanční čtvrť plnou mrakodrapů, udržované parky, pláže a promenády na břehu jednoho z pěti Velkých kanadských jezer – Ontaria. Hlavní atrakcí je návštěva Niagarských vodopádů, které jsou vzdálené jen 1,5 hodiny od Toronta a tvoří přírodní hranici mezi Kanadou a USA. Vodopády jsou krásnější a fotogeničtější z kanadské strany, kde vidíte celý půlkruh. Toronto je ideálním městem i pro sportovní nadšence, zápasy NHL nebo NBA jsou ve městě svátkem a obyvatelé nosí v den zápasu dresy i do práce. Zažít pravou americkou sportovní atmosféru patří mezi nezapomenutelné chvíle.

Zájezd je určen pro ty, kteří si rádi užívají přírody, nejsou jim cizí ani velkoměsta a chtějí vše stihnout v co nejkratším čase. Letenka bude zakoupena přímo do Kanady, dny na Islandu se považují za tzv. stop-over, což znamená, že budete platit jen za jednu zpáteční letenku.

Pokud byste se chtěli na Islandu nebo v okolí Toronta zdržet déle, nebo doplnit poznávání Kanady o další města, jako jsou Montreal, Ottawa a Québec City, itinerář samozřejmě můžeme prodloužit i na více dní. V takovém případě vám připravíme zájezd na míru.

Na co se můžete těšit

 • Okruh po nejhezčích atrakcích Islandu - tzv. „Zlatý trojúhelník“
 • Odpočinek na ostrově Toronto Islands a koupání v jezeře Ontario
 • Pozorování velryb nebo vyjížďky na islandských koních
 • Návštěva Niagarských vodopádů
 • Zhlédnutí zápasu NHL
 • Koupání v Modré laguně
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování ve 3* hotelu se snídaní (3x Reykjavík, 3x Toronto)
 • Dopravu půjčeným autem po Islandu
 • Dopravu po městě Toronto a transfer k Niagarským vodopádům
 • Celodenní vstup do Modré laguny
 • Vstupní poplatky na atrakce v programu na Islandu i v Torontu
 • Česky hovořícího průvodce se znalostí obou destinací
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (odhadovaná cena letenky včetně odbaveného 23kg zavazadla 18 000 Kč)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Itinerář

1. den

Večerní odlet z Prahy, přílet do Keflavíku a následný transfer do hotelu v Reykjavíku.

2. den

Celodenní výlet po nejznámějších místech jižního Islandu – tzv. „Zlatý trojúhelník“: nejstarší parlament světa Thingvellir s puklinou oddělující evropskou a americkou litosférickou desku, geotermální pole a neustále činný geysir Strokkur, jeden z nejmohutnějších vodopádů Gullfoss (Zlatý vodopád).

3. den

Jihozápadní okruh: návštěva dvou nejznámějších vodopádů v jihozápadní části ostrova. Prvním z nich je Seljalandsfoss, který je jedinečný i díky možnosti projít se za tekoucím vodopádem do jeskyně. Druhým gigantem je Skógafoss. Zastavit se můžete také ve Skógaru, kde si můžete prohlédnout islandský skanzen, nebo navštívit černou pláž v nedalekém městečku Vík.

4. den

Procházka centrem Reykjavíku – návštěva moderní katedrály Hallgrímskirkja, moderní koncertní síně Harpa na pobřeží, vyhlídky na vodojemu Perlan a prohlídka vikingské lodi.

Odpolední přelet do Toronta a večerní transfer do hotelu v Torontu.

5. den

Dnes nás čeká prohlídka centra Toronta. Začněte návštěvou ikonické věže CN Tower, kde můžete vystoupit na vyhlídkovou plošinu a užít si výhled na město a jezero Ontario. Poté se vydáme na procházku po Harbourfront Centre, které je známé svými venkovními uměleckými instalacemi a špičkovými restauracemi. Odpoledne nás čeká krátká cesta trajektem na tzv. Toronto islands, odkud můžete sledovat celé panorama centra Toronta. Ostrovy lze prozkoumat na kole nebo pěšky, s možností odpočinku na jedné z několika pláží a koupání v jezeře Ontario. Na večeři se vydáme do bohémské čtvrti – Kensington Market, která je známá svou rozmanitou gastronomií.

6. den

Celodenní výlet k Niagarským vodopádům, které jsou vzdálené přibližně 1,5 hodiny od Toronta. Navštívíme pouze kanadskou stranu s možností zakoupení výletu lodí pod vodopády. Večerní alternativou pro sportovní fanoušky je návštěva jednoho ze zápasů NHL nebo NBA ve Scotiabank Arena.

7. den

Poslední kanadský den začněte návštěvou High Parku, největšího veřejného parku v Torontu. Můžete se projít zahradami, navštívit zoologickou zahradu nebo si udělat piknik u rybníka Grenadier. Obzvlášť okouzlující je na jaře, kdy zde kvetou sakury. Vynechat byste neměli ani Royal Ontario Museum (ROM), největší kanadské muzeum světových kultur a přírodních dějin. V muzeu si každý najde něco pro sebe, od dinosaurů po starověké civilizace. Případně navštivte Art Gallery of Ontario (AGO) s působivou sbírkou kanadského a mezinárodního umění. Pro sportovní fanoušky doporučujeme Hokejovou síň slávy. Noční odlet zpět do Keflavíku.

8. den

Brzký ranní přílet do Keflavíku. Dopolední relaxace v Modré laguně – v termálech uprostřed lávového pole s možností využít unikátní kosmetiku a léčivé bahno. Odpolední odlet do Prahy.

Doplňující informace

Letenka

Letenka bude zakoupena přímo do Kanady, dny na Islandu se považují za tzv. stop-over. Výhodou tedy je, že budete platit jen za jednu zpáteční letenku.

Vstup do země

Island sice není součástí Evropské unie, ale je v Schengenském prostoru a v Evropském hospodářském prostoru, k návštěvě stačí cestovní pas nebo občanský průkaz.

Pro krátkodobý pobyt v Kanadě pro české občany rovněž platí bezvízový styk. Nicméně, Kanada zavedla systém elektronického povolování cest eTA Electronic Travel Authorization, jenž je podobný systému ESTA, používanému v USA. Povolení eTA je pro bezvízové cestující povinné, nesplnění této povinnosti bude mít za následek nevpuštění cestujícího na palubu letadla směřujícího do Kanady. Vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin. Poplatek za eTA autorizaci je 7 CAD a platnost je 5 let (resp. do doby platnosti cestovního pasu uvedeného v eTA formuláři).

Pojištění do Kanady

Pokud již máte cestovní pojištění, ujistěte se, že pokrývá náklady na léčbu v Kanadě. Takové pojištění je obvykle dražší a není vždy automaticky součástí cestovního pojištění. Pojištění léčebných výloh na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV.

Elektrické zásuvky v Kanadě

V Kanadě se používají zásuvky 120 V (standardní severoamerické zásuvky). Pro evropské spotřebiče budete potřebovat měnič napětí nebo adaptér, který lze jednoduše koupit v kanadských supermarketech, drogerii nebo na letišti.

Velikost skupiny

Maximální velikost skupiny je 9 osob.

Island a Kanada individuálně

Pokud byste se chtěli na Islandu nebo v okolí Toronta zdržet déle, nebo doplnit poznávání Kanady o další města, jako jsou Montreal, Ottawa a Québec City, itinerář samozřejmě můžeme prodloužit i na více dní. V takovém případě vám připravíme zájezd na míru. Jak to funguje?

Termíny

Číslo zájezdu: 400224

10. 10. - 17. 10. 2024

Cena bez letenky:
64 440 Kč

Mám zájem

Zajímavá místa

Velký Geysir a Strokkur

Geysir je známá geotermální oblast, proslulá svými úchvatnými horkými prameny, gejzíry a dalšími geotermálními jevy. Slovo “geysir” znamená “tryskat”. Velký Geysir, podle něhož jsou pojmenovány všechny ostatní gejzíry, už není tak aktivní jako dříve. Poprvé vystříkla vroucí voda do výšky kolem šedesáti metrů v roce 1294. Jeho soused Strokkur je nejaktivnějším gejzírem v oblasti a proráží přibližně každých 5-10 minut, dosahujíc výšek až 30 metrů.

Vodopád Gullfoss

V překladu znamená “Zlatý vodopád” a je jedním z nejikoničtějších a nejmajestátnějších vodopádů na Islandu. Vodopád se nachází na řece Hvítá, která vytéká z ledovce Langjökull. Řeka se řítí dolů dvoustupňovým, přibližně 32 metrů vysokým vodopádem do hlubokého kaňonu. Vodopád má dvě části – horní stupeň s výškou přibližně 11 metrů a spodní vysoký přibližně 21 metrů.

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády tvoří jednu z nejznámějších přírodních hranic na světě. Jsou nejen přírodním divem, ale také významným zdrojem vodní energie pro Spojené státy i Kanadu. Ve skutečnosti se jedná o tři vodopády: Horseshoe Falls, American Falls a Bridal Veil Falls. Společně jsou z hlediska průtoku největším vodopádem v Severní Americe. Každou sekundu jimi proteče více než 3 160 tun vody. Niagarské vodopády byly vždy oblíbeným cílem odvážlivců, toužících po slávě a bohatství. V roce 1901 se Annie Edson Taylorová stala první osobou, která přežila sjezd vodopádů v sudu.

Toronto Islands

Toronto Islands tvoří 15 malých ostrovů, nacházejících se nedaleko centra Toronta. Na ostrovy se dostanete trajektem nebo vodním taxi. Původně se jednalo o poloostrov, ale silná bouře v roce 1858 vytvořila průliv, který oddělil pevninu. Nabízejí úchvatný výhled na panorama města a jsou tak oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel, kteří hledají klidné útočiště jen pár minut od centra. Mezi hlavní atrakce patří parky, pláže, cyklostezky, zábavní park Centreville, zoo a rekreační aktivity, jako je jízda na kajaku nebo paddleboardu.

Sportovní kultura v Torontu

Toronto Maple Leafs, založený v roce 1917,  je jedním z nejstarších a nejznámějších klubů NHL. Jsou součástí “původní šestky” NHL spolu s Montreal Canadiens, Boston Bruins, New York Rangers, Detroit Red Wings a Chicago Blackhawks. Těchto šest týmů tvořilo základ NHL od roku 1942 až do rozšíření ligy v roce 1967. Sportovní fanoušci v Torontu často vyjadřují podporu jak Maple Leafs, tak basketbalovému týmu Raptors, přičemž mnozí z nich fandí oběma týmům v průběhu jejich sezón. Sportovní kultura města je hluboce spjata s hrdostí na týmy NHL a NBA.

Modrá laguna

Navzdory svému názvu není Modrá laguna ve skutečnosti lagunou, ale velkým umělým bazénem, který je napájen vodou z nedaleké geotermální elektrárny Svartsengi. Mléčně modrá barva vody je způsobena vysokým obsahem oxidu křemičitého a odrazem slunečního světla od jeho částic. Silný přítok vody obmění celý objem laguny asi za 40 hodin. Průměrná teplota vody se pohybuje kolem 37-39 °C. Rovněž je známá svými produkty pro péči o pleť, které se vyrábějí z bahna bohatého na oxid křemičitý, jež se nachází v okolí.

Průvodce

Mám zájem