Dubaj a Spojené Arabské Emiráty

Mám zájem

Spojené Arabské Emiráty nejsou jen moderní architektura, ale i čisté pláže a pouště. Díky obrovskému ekonomického boomu tu najdeme nejvyšší budovu světa, nejluxusnější hotely, největší obchodní centrum a mnohé další unikáty. Dubaj (v češtině tzv. „Místo srazu“) je jedním ze sedmi autonomních emirátů Spojených arabských emirátů rozkládajících se při pobřeží Perského zálivu. Je až téměř neuvěřitelné, že před padesáti lety byste dnešní Dubaj na mapě hledali marně. Místo luxusu tady bylo jen o málo více, než beduínské stany a chýše. V současnosti Dubaj svými investicemi do nejmodernějších staveb ohromuje svět. Kromě kolosálních moderních staveb tu stále najdete i poušť, mešity a typická arabská obydlí. Jestli do Dubaje jedete kvůli plážím, můžete se těšit na jemný bílý písek a velmi teplé moře. Délka dubajského pobřeží je ale omezená a hotely umístěné přímo na pláži patří mezi ty nejdražší. Pokud sem vyrazíte na nákupy, můžete se těšit na ceny bez daňových přirážek. Levně tak nakoupíte nejrůznější značkové zboží, ale také zlato nebo perly. Ať už do Dubaje pojedete za luxusem, plážemi, sluncem nebo nákupy, budete touto zemí a jejími moderními projekty okouzleni.

Na co se můžete těšit

  • Město plné kontrastů, spojení modernosti s orientální kulturou
  • Výlet džípy do pouště
  • Výlet na velbloudech s berberskou večeří v poušti
  • Pláže s bílým pískem a umělými ostrovy
  • Návštěva nejvyšší budovy na světě Burj Khalifa
Mám zájem

Itinerář

1. den

Letecky Praha – Dubaj. Transfer do hotelu a ubytování. Večeře a pozorování nasvícených fontán s hudebním doprovodem.

 

2. den

Dopoledne city tour po moderní Dubaji s obědem, Burj Khalifa (návštěva nejvyšší budovy světa a výjezd do nejvyššího patra). Odpoledne volno – koupání a pláž. Večerní plavba na tradiční lodi dhow s večeří.

 

3. den

Procházka Starou Dubají – původní centrum města a trhy s obědem. Odpoledne volno – aquapark nebo návštěva Mall of The Emirates – nákupní centrum s vlastním ski resortem a snow parkem. Alternativně lze zařadit půldenní výlet na moderní jachtě s obědem a možností koupání.

 

4. den

Celodenní výlet do Abú Zabí s obědem v místní restauraci. Návštěva Velké mešity šejka Zajída, třetí největší mešity na světě; možná návštěva světa Ferrari, možnost nákupů na místních trzích s datlemi, zlatem či íránským zbožím. Foto-zastávky u prezidentského paláce a dalších významných budov. Večeře v Dubaji.

 

5. den

V dopoledních hodinách check out z hotelu (ponechání zavazadel v úschovně hotelu).

Dubai Mall – největší nákupní centrum na světě, nejnavštěvovanější budova světa, projekt se objevil i v pořadu National Geographic „Megastavby“. Půldenní Desert Safari – výlet jeepy do pouště s BBQ večeří (možná jízda na velbloudech, jízda a sáňkování na dunách). Odlet do Prahy.

 

6. den

Přílet do Prahy v ranních hodinách.

 

Doplňující informace

Kalkulace

U firemních zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou.

Doprava na místě

Transfer z letiště na hotel a zpět pronajatým autobusem. V ostatních případech jsou v rámci nabízených výletů zakalkulované transfery privátním autobusem. Případně je možné využít veřejnou dopravu – metro (není zahrnuta v ceně).

 

Klima a doporučené období

Období od listopadu do března je považováno za nejlepší dobu k návštěvě Dubaje, protože teploty jsou příjemné a mnohem nižší než během horkých letních měsíců. Dny jsou slunečné a večery příjemně chladné. Období od dubna do října představuje horké léto a teploty často přesahují 40°C.

Lety z Prahy

Z Prahy se do Dubaje dostanete díky přímé lince Fly Dubai nebo Emirates.

 

Ramadán

Během dne platí omezení stravování a pití pro muslimy, což může ovlivnit některé restaurace a aktivity. Večery po západu slunce jsou však plné života a nabízejí speciální atmosféru.

Průvodce

Po celou dobu zájezdu bude skupinu doprovázet český průvodce Inspiry, se zkušeností s vedením incentivních akcí. Tento průvodce bude k dispozici pouze pro naši skupinu (nejedná se o delegáta hotelu ani CK, která má na starosti všechny skupiny v hotelu).

 

Mám zájem

Zajímavá místa

Abú Zabí

Abú Zabí je hlavním městem SAE a rovněž jedno z nejmodernějších míst světa. Zde lze navštívit například Ferrari World, největší krytý zábavní park svět s nejrychlejší horskou dráhou. Vozíky ve tvaru formule dosahují rychlosti až 240 km/h. Dále se zde nachází Okruh Yas Marina, nejnovější závodní okruh Velké ceny F1. Jela se zde poprvé na podzim 2009 a od té doby se stala jednou z nejnavštěvovanějších mimoevropských Velkých cen F1. Opominout nelze bílou mešitu šejka Zajída, jíž místní říkají Velká mešita, a která pojme až 40 000 věřících. Vnitřní výzdobu tvoří směs mramoru, zlata, skla a keramiky. Hlavní modlitební síň pokrývá největší perský koberec světa, který dva roky tkalo 2000 lidí. Do mešity se můžete podívat i když nejste muslimy.

 

Dubai Mall

Dubai Mall je jedním z největších a nejluxusnějších nákupních center na světě. Mohutný komplex zabírá plochu přes 13 milionů m2 s více než 1 200 obchody. Jednou z jeho nejznámějších atrakcí je akvárium a podvodní zoo, které představuje pestré spektrum mořského života. V nákupním centru najdeme rovněž lední plochu Dubai Ice Rink, obrovské vnitřní vodopády a KidZanie, interaktivní vzdělávací centrum pro děti. Z venkovních teras je výhled na Burj Khalifu a fontánu v Dubaji. Nákupní centrum pořádá různé akce, živá vystoupení a akce po celý rok, což ho činí nejen destinací pro nákupy, ale také centrem zábavy a kulturních aktivit.

 

Pouštní safari

Výlet na pouštní safari terénními jeepy je jedinečnou příležitostí podívat se do zlatých písečných dun Arábie, zažít jízdu jako na horské dráze či pozorovat západ slunce. Dalším zajímavým místem k návštěvě je beduínský tábor uprostřed pouště. Můžete zde vyzkoušet zdobení henou, arabskou GAVA, místní šaty, vodu, čaj a kávu. Nejnapínavější částí cesty je jízda na velbloudech a břišní tanečnice vlnící se v rytmu arabské hudby a večeře z grilovaných specialit.

 

Burj Khalifa

Burj Khalifa je nejvyšší budovou světa dosahující impozantní výšky 828 metrů s celkovým počtem 163 pater. Výstavba začala v roce 2004 a budova byla otevřena veřejnosti v roce 2010. Uvnitř najdete luxusní rezidenční apartmány, kancelářské prostory, restaurace, nákupní centra, hotelové apartmány a nejvyšší vyhlídkový bar na světě – At the Top. Burj Khalifa je jedním z nejrozpoznatelnějších symbolů moderní architektury.

 

Mám zájem