Maroko pro firmy

Mám zájem

Maroko  charakterizuje prolínání dávných tradic s moderní současností. Bohaté kulturní dědictví bylo formováno arabskými, berberskými a francouzskými vlivy. Města představují směs historické architektury, živých trhů a moderní umělecké scény. Medíny (stará městská centra) ve městech jako Marrákeš, Fés a Chefchaouen, jsou známy svými úzkými uličkami, rušnými suky (trhy) a historickými památkami. Nížiny u pobřeží Atlantiku, romantika zapadajícího slunce na saharských písečných dunách, zelené oblasti cedrových lesů, vysokohorský Atlas a nejvyšší hora Jebel Toubkal (4167 m) vás rozhodně nenechají chladnými.

Objevte královské město Marrákeš, které bylo vždy významnou obchodní křižovatkou a nechte se vtáhnout do ulic orientálního nočního života. Ochutnejte tažín, kuskus a hariru. Nezapomenutelná je i návštěva berberských kmenů, jejichž zvyky, hudba, tanec i způsob života jsou velmi specifické.

Na co se můžete těšit

  • Marrákeš s pestrým životem a islámskou kulturou
  • Pohoří Atlas
  • Břišní tance, překrásné zahrady
  • Výlet džípy k berberským kmenům
  • Marocká architektura s nádechem středověku
Mám zájem

Itinerář pro inspiraci

1. den

Přílet do Marrakéše, transfer do hotelu, ubytování. Večeře v místní restauraci, typické marocké menu a případně noční vycházka na náměstí Jemaa el-Fnna.

 

2. den

Prohlídka autentické části Marrakéše se středověkým způsobem života, barvířské dílny. Návštěva paláce Bahia – vrchol marocké architektury. Bludištěm uliček a náměstíček s nádechem středověku se dostaneme až na centrální náměstí Jemaa el-Fnna s proslulým tržištěm. Odpolední návštěva zahrady Majorelle a čas na nákupy. Večeře v restauraci s břišními tanečnicemi.

 

3. den

Výlet do pouště a pohoří Atlas. Návštěva berberských kmenů, oběd v horách. Návrat do hotelu, závěrečná galavečeře.

 

4. den

Odlet do Prahy.

 

Doplňující informace

Kalkulace zájezdu

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně pro firmy na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou.

Vstup do země

Občané České republiky nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum pro pobyt nepřesahující 90 dnů. Při vstupu do Maroka každý cestovatel vyplňuje formulář, který se rozdává v letadle, na lodi, či je k dispozici před pasovou kontrolou. Je třeba znát adresu ubytování v Maroku a připravit si dokumenty dosvědčující místo pobytu.

 

Klima a doporučené období

Jaro a podzim jsou často považovány za nejlepší období k návštěvě Maroka. Počasí je mírné a příjemné pro aktivity jako je pěší turistika v pohoří Atlas a prozkoumávání měst Marrákeš a Fés. Během zimy jsou teploty na pobřeží stále příjemné, ale vnitrozemské oblasti mohou být chladné, zejména v noci, v pohoří Atlas sněží.

Poznámka k programu

Uvedený itinerář je příkladem krátkého programu kolem Marrakéše. Program je možné prodloužit a rozšířit o výlet do pouště (duny, jízda na velbloudech), návštěvu města Fes, v jehož medině díky četným schodištím a úzký uličkám nedostupné auty, se budete cítit téměř jako ve středověku, návštěvu antických památek, výlet k moři, do soutěsek a další.

Mám zájem

Zajímavá místa

Marrákeš

Marrákeš má dlouhou a bohatou historii, sahající až do 11. století. Sloužil jako politické, ekonomické a kulturní centrum po celá staletí. Srdcem Marrákeše je jeho historická medína, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Medína je labyrintem úzkých uliček, historických budov, paláců a živých suků, kde se prodává vše od koření, textilií po tradiční řemeslné výrobky. Mnoho turistů si vybírá ubytování v tradičních marockých riadech, což jsou historické domy s vnitřními nádvořími proměněnými v pohodlné penziony. Pobyt v riadu poskytuje jedinečný a autentický zážitek z architektury a pohostinnosti Marrákeše.

 

Jebel Toubkal

Jebel Toubkal je nejvyšší vrchol pohoří Atlas a severní Afriky. Nachází se v Národním parku Toubkal, který byl vyhlášen v roce 1942. V pohoří je mnoho tradičních berberských vesnic. Je situován 63 kilometrů jižně od Marrákeše, což ho činí snadno dostupným pro turisty a horolezce. Ideální období pro výstupy jsou jaro (duben až červen) a podzim (září až listopad). Zimní výstupy vyžadují vhodné vybavení do sněhu a ledu.

 

Mám zájem