La Palma na míru

Turistika v horských oblastech s půjčením auta

Mám zájem

La Palma, přezdívaná „Isla Bonita“ či „Krásný ostrov,“ je kombinací dramatických sopečných vrcholků, hustých pralesů a azurových vod Atlantiku. La Palma je malý ráj, dosud ukrytý před masovým turismem, který vás okouzlí svým autentickým šarmem a bohatstvím kulturního dědictví. Pro milovníky přírody nabízí ostrov mnoho turistických stezek, odkrývajících krásu horských hřebenů a malebných kaňonů. La Palma se pyšní titulem UNESCO Biosférické rezervace.

Přestože ostrov nabízí klidné útočiště pro odpočinek, nechybí zde ani široká nabídka aktivit pro dobrodružné duše. Večery můžete trávit pozorováním hvězd na nebi bez světelného znečištění nebo navštívit tradiční festivaly. Náš poznávací zájezd na La Palmě spojuje relaxaci, objevování a pohodové výlety v okouzlující přírodě. Nechte se unést tímto jedinečným ostrovem, který překvapuje na každém kroku.

Součástí balíčku La Palma na míru je zapůjčení auta na celou dobu pobytu včetně pojištění. Auto si vyzvednete a vrátíte na letišti.

Na co se můžete těšit

 • Ostrov divoké přírody, bujné vegetace a skvělého vína
 • Magická krajina sopek
 • Vulkanický kráter Caldera de Taburiente pokrytý borovicovými lesy
 • Koupání v moři a v bazénech Piscinas de Fajana
 • Možnost volby náročnosti programu dle vlastního uvážení
 • Ideální místo bez světelného šumu - pozorování hvězd
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování v 3* hotelech zpravidla s bazény, nebo za příplatek v 4* hotelu s bazény
 • Zapůjčení auta střední kategorie – např. Renault Megane, Renault Captur apod. na celou dobu pobytu
 • Osobní nebo online schůzka za účelem přípravy programu
 • Detailní zpracování tzv. Cestovatelského manuálu, vytvoření itineráře se všemi podrobnostmi
 • Zajištění veškerých potřebných informací v rámci balíčku
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Itinerář pro inspiraci

1. den

Přílet na Tenerife, přejezd do hotelu v Los Cristianos, koupání a procházka po promenádě.

2. den

Krátký přelet na ostrov La Palma. Autem až k nejvyššímu vrcholu La Palmy, procházka na 2 – 3 vyhlídky. Panoramatické výhledy z nejvyšší hory ostrova. Mezinárodní astronomická observatoř, prohlídka Návštěvnického centra Roque de los Muchachos. 

3. den

Vyhlídka na kráter sopky Tajogaite, která vybuchla na podzim 2021 a na obrovské lávové pole s rozlohou 1200 ha. Muzeum se spoustou aktuálních videí, možnost nahlédnout i do lávového tunelu. 

4. den

Pozorovat velryby během plavby na lodi nebo relaxovat na krásných plážích v Santa Cruz nebo Puerto de Tazacorte, které jsou vyhlášené klidným mořem bez velkých vln.

5. den

Krátká procházka soutěskou Cascada de los Tilos osvětleným tunelem až k vodopádu. Návštěva malé sýrárny Quesería, kde chovají 250 koz. Zajímavé lokální způsoby výroby a uzení sýrů (možnost nákupu). Přírodní lávové bazénky Fajana, koupání s výhledem na útesy. Prohlídka destilérky rumu Aldea a neomezená ochutnávka místních rumů z cukrové třtiny.

6. den

Procházka na hranu kráteru a na vyhlídku San Antonio, kde najdete informace o vzniku ostrova a o sopkách. Přejezd autem k moři na prohlídku salin. Návštěva vinařství, krátký výklad a ochutnávka 3 výborných vzorků včetně vyhlášené Malvasie.

7. den

Návštěva La Cumbrecita, která patří k nejkrásnějším vyhlídkám na ostrově. Přejezd do Los Llanos – největší město na ostrově, krátká procházka po centru. Playa Charco Verde – jedna z mála písečných pláží na západním pobřeží s výbornou dostupností pro koupání.

8. den

Transfer na letiště a odlet.

Doplňující informace

Kalkulace

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou. Jak to funguje?

Místní doprava

Součástí balíčku La Palma na míru je zapůjčení auta na celou dobu pobytu včetně pojištění. Auto si vyzvednete a vrátíte na letišti.

Klima

Průměrné teploty se zde pohybují mezi 18 až 24°C. Nejteplejší období v roce je červen – listopad. Pokud je vaším cílem hlavně plávání a koupání v moři, doporučujeme vyrazit od června do prosince. Více srážek očekávejte v období leden – duben.

Stravování

V ceně programu nejsou zahrnuty obědy a večeře, v případě ubytování soukromých apartmánech ani snídaně, kde je k dispozici vlastní kuchyně. Večeře vám můžeme doobjednat v hotelu, ale je příjemnější navečer vyrazit do místních hospůdek a nechat se překvapit španělskou kuchyní, která je velice pestrá. Ceny jídel v restauracích jsou srovnatelné nebo mírně nižší, než jsme zvyklí z Čech. Ceny v supermarketech jsou potom lehce nižší či srovnatelné jako u nás.

Termín a délka programu

Program La Palma na míru si můžete objednat v jakémkoli období, zpravidla doporučuje zájezdy na 8 dní.

Cena pro 2 osoby:
21 640 Kč/os.

Cena pro 3 osoby:
20 440 Kč/os.

Cena pro 4+ osob:
18 990 Kč/os.

Mám zájem

Zajímavá místa

Observatoř Roque de los Muchachos

Observatoř se nacházející ve výšce asi 2400 metrů nad mořem, což poskytuje astronomům vynikající podmínky pro pozorování vesmíru. Na místě se nachází řada teleskopů, které umožňují vědcům studovat širokou škálu nebeských těles, včetně hvězd, galaxií a dalších astronomických jevů. Observatoř je důležitým centrem pro mezinárodní spolupráci v oblasti astronomie.

Vyhlídka La Cumbrecita

Vyhlídka Mirador de la Cumbrecita nabízí pohled na impozantní sopečný kráter Caldera de Taburiente. Místo je výchozím bodem několika turistických tras, které vedou do nitra kaldery. Díky své výšce a čistému ovzduší je Mirador de la Cumbrecita vhodným místem pro pozorování hvězd.

Mám zájem