Tenerife

Ostrov sopek, divoké přírody a nádherných pláží

Mám zájem

Tenerife osloví sopečnou krajinou, ze které vystupuje majestátní Pico de Teide (3715 m), nejvyšší vrchol Španělska. Většina návštěvníků vyhledává především pláže a hotely na pobřeží, díky tomu ve zdejších horách není příliš mnoho lidí. S námi se do hor podíváte a poznáte tak všechny tváře ostrova Tenerife.

Zájezd kombinuje lehké túry s návštěvou zajímavých míst, jako je město San Cristóbal de La Laguna nebo pyramidy v Güímaru. Užijete si výhledy na zvrásněná horská úbočí i divoké scenérie vytvořené vulkanickou činností. Prozkoumáte bizarní skalní útvary Roques del García, ohromí vás obří sopky v Národním parku Teide i strmé útesy tyčící se nad Atlantikem. Vypravíte se na zapomenuté stezky v hustých borovicových lesích a projdete si kouzelný vavřínový prales na severu ostrova.

Plánujeme pro vás lehké túry bez výrazných převýšení. Na začátek pěších tras se vždy dostanete pohodlně díky silničkám, které vedou vysoko do hor. Spolu s přírodou a historií si samozřejmě užijete také relaxaci na vyhlášených plážích, koupání v Atlantiku a ochutnávky specialit Kanárských ostrovů.

Na co se můžete těšit

 • Fascinující sopečná krajina
 • Lehké túry, objevování památek a úchvatné přírody
 • Nádherné pláže s bílým i černým pískem
 • Puerto de la Cruz s mořskými přírodními bazény
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování v komfortních 4* apartmánech v blízkosti moře
 • Snídaně po celou dobu pobytu
 • Dopravu mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře
 • Vstupy (zejména lanovka na Pico de Teide), případně povinného místního průvodce pro vstup na hranu kráteru (kapacitně omezeno a záleží, zda se přihlásíte včas)

Itinerář

1. den

Odlet z Prahy na Tenerife, transfer do hotelu, ubytování, informační schůzka, přípitek tenerifským vínem a večerní koupání v moři.

2. den

Jedna z nejkrásnějších túr na ostrově kolem sopek Montaña Negra (1408 m) a Montaña La Atalya (1403 m). Působivá cesta hustými borovicovými lesy a pohodové pěšiny přes černá lávová pole a sopečný popel. Pozdní oběd v přímořském městečku Puerto de la Cruz, koupání v přírodních bazénech, případně vyjížďka na maják Punta de Teno – nejzápadnější cíp Tenerife.

3. den

Přejezd mikrobusem do malebné horské vesničky Masca, která má velmi podobné rysy jako proslulá Macchu Picchu. Vyhlídka na horskou soutěsku, kterou vede strmá stezka až na úroveň mořské hladiny ke skalnatým útesům Los Gigantes. Útesy se tyčí nad mořem do výšky 500 – 800 metrů. Přejezd do městečka Los Gigantes a možnost výletu lodí za pozorováním delfínů, což je velmi silný a nezapomenutelný zážitek. Prohlídka městečka Los Gigantes s kouzelnou atmosférou a příjemnými restauracemi.

4. den

Přejezd do Národního parku Teide s možností vyjet lanovkou k nejvyššímu vrcholu Španělska a vystoupat až na hranu kráteru sopky. Výstup je každý den povolen pouze pro omezené množství osob s místním průvodcem, permit zajistíme při včasné přihlášce na zájezd. V národním parku Teide jsou možné další alternativní túry. Tento den nás čeká také 4 km dlouhý výlet mezi bizarními skalními útvary Roques del García s převýšením kolem 200 m. Terén je místy náročnější, túru je však možné zkrátit.

5. den

Výlet do pohoří Anaga, které je pokryté vavřínovým pralesem. Lehký přechod horského hřebene s několika vyhlídkami. Během túry sestoupíme přibližně 500 m, zabere nám to kolem 2 hodin. Oběd si užijeme ve velmi příjemném univerzitním městě San Cristobal de La Laguna. Odpoledne strávíme na vyhlášené pláži Las Teresitas, která je jako jedna z mála pokryta světlým pískem přivezeným z Afriky.

6. den

Volný den s následujícími možnostmi (doprava zajištěna): Druhá nejznámější písečná pláž El Medano, která je pro své ideální větrné podmínky velice vyhledávána zejména kitesurfery. Zoologická zahrada Loro v Puerto de la Cruz, kde můžeme pozorovat kosatky a užít si různé zábavné aktivity.

7. den

Muzeum slavného norského badatele a dobrodruha Thora Heyerdahla, známého jeho plavbami na člunech Kon-Tiki a Ra, který na Tenerife pobýval na sklonku života. Na Tenerife v roce 1991 objevil pyramidy v Güímaru na východním pobřeží ostrova a doložil i jejich astronomický význam. Oběd v přilehlém městečku. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete u nás objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife (cca 4,5 hod. letu). Letenky zakoupené prostřednictvím CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100% ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dopravíme do cílové destinace jiným leteckým spojením. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase jejich nákupu a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Klima

Počasí je na ostrově Tenerife velice příjemné, a to v průběhu celého roku. Z tohoto pohledu nemůžete vlastně udělat chybu při zvolení termínu. Největší srážky jsou v březnu, ale i v této době, stejně jako v průběhu celého roku, platí, že srážky jsou nižší, než jsme zvyklí z domova, a většinou jde o krátké přeháňky. Asi nejhezčím měsícem je duben, kdy teploty stoupají nad 23 °C.

V zimních měsících prosinec – únor dosahují teploty příjemných 20 – 21 °C. Tedy teploty, kdy chodíte přes den v krátkém tričku.

V nejvyšším létě, tedy v červenci a srpnu, jsou úrovně teplot srovnatelné s teplotami v Čechách, nebo jsou dokonce v průměru lehce nižší. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy dosahuje průměr teplot 30 °C. Velice příjemné z hlediska teplot jsou také říjen a listopad, kdy je nejteplejší moře a teploty jsou pořád na úrovni 24 – 26 °C. Teplota v oceánu se celoročně mění jen o pár stupňů a průměrná teplota oceánu dosahuje 22 až 23 °C.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v 4* apartmánech ve dvoulůžkových pokojích v příjemném přímořském městečku Puerto de La Cruz. Apartmány se nachází mimo velké hotelové resorty. V ceně ubytování je zahrnuta i snídaně.

Program zájezdu

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici větší mikrobus a program bude daný uvedeným itinerářem. V programu může dojít k mírným změnám nebo přehození dnů zejména v závislosti na počasí, nebo podle aktuální dohody všech účastníků. Je samozřejmě možné některý programový den vypustit, zůstat v apartmánu a relaxovat u moře, případně si udělat vlastní program.

Stravování

V ceně programu nejsou zahrnuty obědy a večeře, nicméně v itineráři počítáme s možností zastavit se na oběd v restauraci. Večeře jsou pak možné v restauracích v místě ubytování. Ceny jídel v restauracích i v supermarketech jsou srovnatelné jako u nás.

Termíny

Číslo zájezdu: 91124

20. 11. - 26. 11. 2024

Cena bez letenky:
24 430 Kč

Číslo zájezdu: 91224

29. 12. - 4. 1. 2025

Cena bez letenky:
26 430 Kč

Mám zájem

Zajímavá místa

Pico de Teide

Nejvyšší hora Španělska je známa také jako Mount Teide (3 718 m), je rovněž třetím nejvyšším ostrovním vrcholem na světě. Teide a jeho okolí jsou součástí Národního parku Teide, který byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Tato oblast je stále geologicky aktivní, což přispívá k jedinečnosti jejího prostředí s velkou biodiverzitou. Díky své výšce a čistému vzduchu je Teide také vhodným místem pro astronomický výzkum. Na úpatí se nachází Observatoř Teide. Návštěvníci mohou využít lanovky až do výšky 3555 m. Výstup na samotný vrchol je regulován.

Masca

Malebná vesnice se nachází ve velkém údolí s dramatickými útesy v severozápadní části Tenerife, obklopena horským terénem Teno Mountains. Masca je známá svou tradiční architekturou –  kamenné domy s červenými střechami. Má bohatou historii a byla jednou z posledních oblastí na Tenerife, která byla přístupná pouze pěšky nebo lodí. Tato odlehlost přispěla k uchování tradiční kultury a způsobu života. Pěšky se můžete vydat skrz kaňon se skalnatými útvary a bujnou vegetací Masca Gorge; cesta končí u pláže Masca. Na tuto pěší túru je potřebná rezervace a dobrá fyzická kondice.

Pyramidy v Güímaru

Tyto struktury, často nazývané Güímarské pyramidy, byly objeveny norským etnografem a dobrodruhem Thorem Heyerdahlem v 90. letech. Pyramidy sestávají ze šesti obdélníkových terasovitých struktur, a přestože existují teorie spojující je se starověkými kulturami nebo dokonce s mimozemským vlivem, poslední výzkumy naznačují, že tyto pyramidy byly pravděpodobně postaveny v 19. století pro zemědělské účely.

Anaga Rural Park

Anaga Rural Park je bujnou a rozmanitou přírodní oblastí s prastarými loukoťovými lesy v severovýchodní části Tenerife. Turistické stezky protínající park nabízí možnosti prozkoumání jeho biodiverzity a objevování malebných vesnic po cestě. V této krajině najdete husté lesy, dramatické útesy a nedotčené pláže.

Mám zájem