OSTROV MADEIRA NA MÍRU

Madeira je skvělé místo na pestrou dovolenou, kam můžete vyrazit kdykoliv. Ostrov leží v Atlanském oceánu na úrovni Maroka a teplota ani v zimě neklesá pod 19 °C  a proto se mu někdy přezdívá „Ostrov věčného jara “ nebo „Květináč Evropy“. Divoká a nespoutaná příroda je proslulá exotickou květenou, která nikdy neuvadá. Hory s bujnou vegetací i deštnými pralesy dosahují přes 2 000 m., moře je lemováno strmými útesy. Co je ale naprosto jedinečné jsou zavodňovací kanály t.zv. levády – které jsou často vykopány ve strmých úbočích hor, prochází tunely a vytvářejí neuvěřitelnou vodní síť, která zavlažuje jižní sušší část ostrova. Levády jsou také právem zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Zároveň  jsou souběžně s levádami vybudované stezky ideální pro pěší turistické treky.

Na základě vašeho přání vám vypracujeme program na míru, který bude respektovat vaše očekávání a dokonce nabídne některé aktivity, které ani netušíte, že jsou možné. Nabídka je ještě mnohem širší, než uvedená nabídka pro inspiraci.

Detailnější informace www.Madeiran.cz

Na co se můžete těšit?

 • Ostrov věčného jara, kam se můžete vypravit i v zimě
 • Deštné pralesy, divoká bující vegeta včetně mnoha květin a orchideí
 • Vodní cesty Levády s chodníky a tunely v úbočích hor, kam míří treky
 • Kaňoning, potápění, plavba na jachtě a další skvělé aktivity

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín:

  Madeira je garancí stálého a teplého počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Teplota v průběhu roku neklesne pod 19°C, nicméně během zimy na Madeiře více prší.

  Během letních prázdnin je zpravidla slunečné počasí s příjemnými teplotami 25°C, což je ideální počasí na výlety. Díky zdejším horám vás nesmí překvapit mraky a oblačnost. Díky odlišnému klimatu na severní a jižní straně nastává v horách často situace, kdy se rychle střídá oblačnost a slunce.

  U moře panuje tropické kliema, oblasti nad 200 m. již mají subtropické klima, kde se pěstuje obilí, jablka, třešně i vinná réva. Ve výškách 400 – 800 m. najdete travnaté plošiny s pasoucími se stády ovcí, které tak trochu připomínají Skotsko. A ve výškách nad 1000 m. panuje již mírné klima, kde budete rádi za teplou mikinu a občas i pláštěnku.

 • Možnosti ubytování:

  Obecně platí, že turisticky nejnavštěvovanější místa jsou přímořské resorty a hotely a nejvíce se soustřeďují v blízkosti hlavního města Funchal. Právě tady nejdete komfortní 4* hotely, ostatně přímořské resorty najdete na celém pobřeží, ale právě Funchal je jakýmsi výchozím místem na poznávání celého ostrova, kam se můžete každý večer také vracet, protože celý ostrov má na délku pouhých 56 kilometrů a Funchal je přibližně uprostřed.

  Můžete ale zvolit dopravu vlastním autem a objevovat celý ostrov a nocovat na různých místech během putování. Všude v městečkách najdete i v horách najdete 3* hotely, nicméně v těchto oblastech je již hotelů méně.

  Pokud zvolíte horský přechod, je dokonce možné přespat ve stanu, ale pozor vzhledem k náročnému terénu, musíte dobře plánovat místa přenocování. 

 • Charakter ostrova:

  Madeira je ostrov vulkanického původu a ostrov je vlastně vrcholem velké podmořské sopky.  To vysvětluje černý písek, rozeklané pobřeží, které je často lemováno strmými útesy.  Délka ostrova činí 56 km, je široký 22 km, a ležící asi  600 km  západně od Maroka v Atlantickém oceánu.  Nejvyšším vrcholem je lávový vrchol Pico Ruivo vysoký 1 862 m. Téměř polovina ze všech asi 270 tisíc obyvatel žije v hlavním městě Funchalu. Madeira náleží Portugalsku, status autonomní oblasti získala v roce 1976. V jejím čele stojí guvernér volený obyvateli ostrova.

 • Madeirská kuchyně:

  Typickým jídlem je espada, což představuje špíz hovězího masa, zároveň je espada i jiné typické madeirské jídlo – zdejší poněkud nevzhledná ryba žijící hluboko v moři, která má velmi jemné maso. Oblíbený je také tuňák  a mořské plody. Nejčastější přílohou jsou brambory  upravené na různé způsoby a sladné batáty. Proslulé je zdejší madeirské víno, které obsahuje 20 % alkoholu a vzniká přidáním pálenky, která zastaví proces fermentace a následně se zahřívá na vysokou teplotu. Víno v takové úpravě dlouho vydrží a právě toto víno si brali námořníci na dlouhé oceánské plavby v minulosti. 

Itinerář pro inspiraci

 • Jihozápadní okruh

  Cesta po jižním pobřeží do Prazeres. Cesta po levádě kulturní krajinou s malebnými výhledy do typických madeirských vesnic. Přejezd na nejzápadnější mys Madeiry Ponta do Pargo. Dechberoucí výhledy na bouřlivý Atlantik. Přesun do mekky zdejších surfařů, následně zastávka na krátké koupání.

 • Údolí Jeptišek

  Cesta na vyhlídku Pico dos Barcelos s hezkým panoramatickým výhledem na Funchal. Následně přesun panoramatickou silnicí na
  nad vesnicí Curral das Freiras a návštěva poutního kostelíka Nossa Senhora da Monte a jízda na proutěných saních.

 • Picos

  Výstup na nejvyšší horu Madeiry z vrcholu Pico do Arieiro, který je poměrně náročný, zároveň jedna z nejúžasnějšíhio horských túr na celém ostrově

 • Levada Caldeirao verde

  Jedna z nejhezčích levád na ostrově vůbec, dobrodružná cesta třetihorním pralesem s několika tunely, vodopády a výhledy na divoké severní pobřeží. 

 • Ponta de Sao Lourenco

  Netradiční túra polopouštní krajinou bizarních barevných útesů.  Po cestě zpět koupání na písečné pláži Prainha.

 • Výlet za pozorováním delfínů a velryb

  3-hodinová plavba s mořským biologem u jižního pobřeží. Možnost plavání s delfíny v jejich přirozeném prostředí. Garance spatření kytovců, nebo další výlet zdarma.

 • Santa Maria

  Plavba replikou Kolumbovy lodě pod třetí nejvyšší útes na světě Cabo Girao, možnost koupání.

 • Plavba lodí

  Výlet lodí na odlehlé pláže pod majestátným útesem (jízda lanovkou), koupání a následně cesta zpět soukromou lodí do Funchalu za západu slunce.

 • Návštěva soukromé orchideové zahrady

  Prohlídka zahrady Quinotanické ta da Boa vista s výkladem majitele, domácí občerstvení, posezení s krásným výhledem.

 • Golf

  Můžeme využít  dvě zajímavá golfová hřiště (Santo da Serra, Palheiro Golf), případně golfového hřiště na ostrově Porto Santo a vytvoření plnohodnotného
  golfového programu.

 • Surfování, případně lekce surfové školy

  vzhledem k tomu, že na Madeiře poměrně silně fouká, je na severním pobřeží možnost surfování nebo využití služeb surfařské školy.

 • Kaňoning

  Na Madeiře najdete výtečné podmínky pro kaňonink s profesionálními  instruktory v hornatém vnitrozemí i na severním pobřeží.

 • Potápění

  Na jižním pobřeží je možnost vynikajícího potápění v podmořské rezervaci a několika dalších místech.
   

 • Náročnější trekking

  Přechody centrálního masivu, treky v méně známých oblastech

 • Projížďka jeepy

  Projížďka na off road s průvodcem do odlehlých míst divoké přírody.

 • Gastronomie

  Možnost sestavení gastronomického programu ve vybraných restauracích s místní kuchyní doplněného degustací těžkého madeirského vína, případně je možná i návštěva některého místního vinařství.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  Lofoty

  MALLORCA GOLFOVÁ

  Vinařské a gurmánské plavby na jachtě

  Zimní programy bez lyží – Rakousko

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • 2650 euro

   Cena za 1 osobu ve sdílené dvoujlůžkové kajutě. Samostatná kajuta 4590 euro, celá kajuta obsazená dvěma osobami 5400 euro.

  • 2650 euro

   Cena za 1 osobu ve sdílené dvoujlůžkové kajutě. Samostatná kajuta 4590 euro, celá kajuta obsazená dvěma osobami 5400 euro.

    

  Centrální Špicberky aktivně

  ZIMNÍ LAPONSKO S POLÁRNÍ ZÁŘÍ