Provence na míru

Prozkoumejte levandulový kraj půjčeným autem

Mám zájem

Provence je levandulový kraj s pestrou historií, proslulá především skvělým vínem. Poklidná městečka s kamennými domy dobře chrání před letními vedry, stejně jako chladné vinné sklípky, kde ochutnáme vyhlášená francouzská vína. Kouzlo Provence lze objevovat jak pěšky, tak na kole, na kterém si užijete úzké silničky mezi vinicemi a poli levandule. Flexibilitu vám zajistí půjčené auto.

Provence opravdu má co nabídnout. Nádherné hory a přírodu, řeky a vinice, a také tisíciletou historii kulturního a historického centra. Do programu můžeme podle vašeho přání zařadit poznávání malebných městeček jako je Aix-en-Provence, starověkého římského akvaduktu Pont du Gard nebo historického města Avignon, jediného sídla papeže mimo Řím. Papežský palác, biskupský komplex a avignonský most jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Vedle historie vám nabídneme i sportovní program, například plavbu kánoí nebo na raftech po řece Ardèche s proslulou skalní bránou nebo pěší výlet do kaňonu řeky Verdon. Vydat se můžete i na cyklistiku zdejším malebným krajem, vinicemi a kamennými vesničkami. A pokud milujete víno, jistě navštívíte některé z proslulých vinařství s možností degustace vín a obědem ve vyhlášených restauracích.

Na co se můžete těšit

 • Degustace vína ve vinných sklípcích, skvělá francouzská kuchyně
 • Sluncem zalitý kraj a levandulová pole
 • Romantický francouzský venkov a malebné vesničky
 • Akvadukt Pont du Gard, Avignon a úchvatné římské památky
 • Malebná příroda s hustými lesy, kaňony a nádherné Azurové pobřeží
 • Precizně připravené pěší túry nádhernou přírodou
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování dle vašeho výběru, zpravidla ve 3* hotelech či v soukromých apartmánech (často s bazénem)
 • Zapůjčení auta střední třídy – např. Renault Megane, Renault Captur na celou dobu pobytu
 • Online schůzka v rámci přípravy zájezdu
 • Detailní zpracování “Cestovatelského manuálu”, t.j. návrh itineráře se všemi podrobnostmi (mapy, navigace, detailně zpracované informace)
 • Zajištění informačního servisu v rámci balíčku
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře – zejména další objednané aktivity
 • Příplatek za větší rodinné auto, mikrobus nebo luxusnější vůz
 • Zapůjčení kol (orientačně od EUR 30/den)

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odlet z Prahy do Marseille, přejezd do Aix-en-Provence, ubytování, podvečerní procházka po městě (Cours Mirabeau, katedrála Saint-Saveur), večeře.

 
 
 
 
 
 
 

2. den

Projížďka na kole vinicemi Coteaux d’Aix-en-Provence nebo jednoduchá túra v oblasti Montagne Sainte-Victoire. Večeře s degustací lokálních vín v jedné ze známých vinic.

 
 
 
 
 
 
 

3. den

Historické městečko Arles s římským amfiteátrem, návštěva oblíbené kavárny Vincenta Van Gogha, nekropole Alyscamps. Večeře u řeky Rhôny.

 
 
 
 
 
 
 

4. den

Návštěva antického akvaduktu Pont du Gard a středověkého Avignonu s nádhernou zahradou s výhledem na město Rocher des Doms, papežský palác a katedrála Notre-Dame des Doms. Avignon nabízí ideální podmínky na snadnou cykloturistiku podél řeky Rhôny s malebnými výhledy a téměř rovným profilem.

 
 
 
 
 
 
 

5. den

Vyhlídkovou silnicí do kaňonu řeky Ardèche. Možnosti pěší turistiky s panoramatickými výhledy nebo zapůjčení kánoe či kajaku.

 
 
 
 
 
 
 

6. den

Přímořské letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer. Výlet do divoké krajiny jezer, plání, divokých koní a růžových plameňáků v deltě řeky Rhôny. Návštívíme i opevněný středověký přístav Aigues-Mortes a s trochou štěstí můžeme shlédnout i tradiční býčí zápasy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Lehká turistika s výhledy na pobřeží Středozemního moře, koupání nebo výlet na lodičce do národního parku Calanques.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Odlet z Marseille do Prahy.

 
 
 
 
 
 
 

Doplňující informace

Kalkulace

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou. Jak to funguje?

 

Vlastním autem

Zájezd Provence na míru lze absolvovat i vlastním autem. V této variantě vám doporučíme trasu s ohledem na to, co chcete zažít cestou.

Cena za balíček je nižší o 4000 Kč/os.

 
 
 
 
 
 
 

Klima

Na jaře a na podzim je počasí z hlediska cestování nejpříznivější, turistů v tuto dobu také ubude, kvalita služeb neklesá. Letní měsíce jsou nejteplejší, někdy až horké. V prosinci a lednu je chladno, současně je v této době nejvíce srážek.

 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

Na výběr jsou apartmány v soukromí, 3* penziony, 4* hotely, nebo dokonce venkovské domy či vily pro celou rodinu. Pro nejnáročnější klienty nabízíme i nejluxusnější 5* hotely a zámečky s exkluzivními službami. Ze zkušenosti víme, že majitelé preferují týdenní turnusy.

 
 
 
 
 
 
 

Poznámka k ceně za ubytování

Ceny balíčků do Provence se výrazně liší s ohledem na zvolenou kvalitu ubytování, místo, termín a včasnost přihlášky. Ubytování je v případě Provence zpravidla zajištěné v soukromých apartmánech, kde máte k dispozici kuchyň a velmi často i bazén. Nejvyšší ceny jsou v době letních prázdnin, zejména v srpnu, kdy se vydávají na dovolenou i samotní Francouzi. Na druhou stranu na jaře a na podzim je ubytování výrazně levnější a přitom počasí je na cestování ideální.

 
 
 
 
 
 
 

Cena pro 2 osoby:
od 20 000 Kč/os.

Cena pro 3 osoby:
od 17 000 Kč/os.

Cena pro 4+ osob:
od 14 000 Kč/os.

Mám zájem

Zajímavá místa

Sentier des Ocres

Nachází se v regionu Luberon u města Roussillon, známého svými okrovými nalezišti. Okr je přírodní pigment s odstíny od žluté a oranžové po červenou a hnědou. Stezka prochází kolem opuštěných okrových dolů a nabízí pohled do historického procesu těžby, který kdysi v regionu prosperoval. Stezka je relativně snadná, takže je přístupná širokému spektru turistů, včetně rodin. Celý okruh měří asi 2 až 3 kilometry.

 
 
 
 
 
 
 

Řeka Ardèche

Řeka Ardèche vytváří dlouhý vápencový kaňon, jehož stěny dosahují místy výšky až 300 metrů. Nádherný, 60 m vysoký skalní oblouk Pont d´Arc je dominantou, kterou nemůžete minout při plavbě na raftu či kánoi. Řeka v těchto místech také vytvořila několik jeskyní, přičemž do jedné z nich můžete dokonce vplout na kajaku.

 
 
 
 
 
 
 
 

Vincent Van Gogh v Arles

Malířův pobyt v Arles byl významným obdobím v jeho životě a kariéře. Van Gogh přijel do Arles v únoru 1888, kde hledal teplejší klima a inspiraci živými barvami. Během přibližně 15 měsíců v Arles vytvořil Van Gogh některá ze svých nejznámějších a ikonických děl. V Arles si Van Gogh pronajal “Žlutý dům” s úmyslem vytvořit “Studio jihu”, kde by spolu s dalšími umělci mohl pracovat. Dům vyzdobil svými vlastními obrazy, včetně děl “Slunečnice” a “Ložnice v Arles”.

 
 
 
 
 
 
 

Národní park Calanque

Národní park Calanque je nejmladším národním parkem Francie. Leží mezi Marseille a Cassis a přístupný je jen z lodi. Calanque (čti „kalank“) označuje úzkou zátoku nebo zátoku se strmými vápencovými útesy s průzračně modrými vodami, které se často vyskytují podél pobřeží Středozemního moře. Průzračné vody calanques jsou bohaté na rozmanitý mořský život (různé druhy ryb, barevné korály), což z nich dělá vynikající místa pro šnorchlování a potápění.

 
 
 
 
 
 
 

Mám zájem