Zážitková Madeira s překvapením

Mám zájem

Zážitková Madeira je kombinací poznávacího a turistického zájezdu. Do velké míry nasloucháme konkrétní skupině a podle toho volíme program a náročnost túr. Společně se domlouváme na programu s ohledem na počasí a zároveň přihlížíme k náladě skupiny. Program je variabilnější než u jiných zájezdů.

Vybíráme z většího množství výletů a zařazujeme zpravidla dvě lehčí túry, které bez problémů zvládnou i děti. Rádi zařazujeme vyhlášenou hřebenovou túru z vrcholu Pico Arieiro přes nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo do Achada da Teixeira. Jde o středně náročnou hřebenovou túru přes nejvyšší madeirské hory, kdy stezka prochází členitým terénem s nádhernými výhledy do údolí, která jsou posetá mnoha květy. Celkové převýšení je 850 metrů a túru je možné zvládnout normálním tempem za 4-5 hodin. Můžeme vyrazit brzy ráno a zažít velkolepý východ slunce v horách. Vyhneme se tak turistům, kteří do hor zamíří až po snídani.

Myslíme i na tu část skupiny, která si odpustí náročný horský přechod. Začátek trasy můžeme absolvovat všichni společně a obdivovat strmá skaliska a výhledy do údolí, ve kterých se válí mraky. Část skupiny, která zvolí lehčí variantu, se následně vrátí do autobusu a s řidičem přejede na konec túry do Achada da Teixeira. Odtud lze vyrazit vstříc první skupině a podívat se na vrchol Pico Ruivo méně náročnou trasou. Každý si tak užije madeirské hory včetně nejvyššího vrcholu podle svého gusta.

V rámci programu absolvujeme dva poznávací okruhy a společně prozkoumáme také hlavní město Funchal s nádhernými botanickými zahradami, tržnicí a přístavem. Můžeme se svézt na tradičních proutěných saních, ochutnáme madeirské víno a další speciality ostrova.

Navíc pro vás máme připravené dobrodružné překvapení. Zájezd, který je kombinací poznávacího, turistického i dobrodružného programu, vám nabídne tajemná místa Madeiry, kam se obvykle turisté nedostanou. Nechte se tedy překvapit.

Na co se můžete těšit

 • Putování v malé skupině
 • Nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo
 • Koupání v lávových bazénech v Porto Moniz
 • Polopouštní krajina na východě ostrova
 • Třetihorní vavřínové lesy a vyhlášené túry po levádách
 • Koupání v Atlantiku a gastronomické zážitky
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování ve 3* (resp. za příplatek ve 4* hotelu) vždy s bazénem a snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu s možností účastníků program ovlivnit
 • Pojištění CK pro případ úpadku
 • Letenku z Prahy

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Program zájezdu

Program

Skupina bude mít v rámci pěti programových dní k dispozici mikrobus a česky hovořícího průvodce. Jeden den zájezdu je volný. Průvodce doporučí zajímavý program podle vašeho gusta, navrhne návštěvu Funchalu a botanických zahrad či fakultativní aktivity. Případně můžete s průvodcem vyrazit na další túru.

Náročnost

Náročnost přizpůsobíme partě, která se na zájezdu sejde. Odhadujeme mezi 2 – 3. Tedy nenáročné turistické trasy, které zvládne člověk s normální fyzickou kondicí, včetně dětí od cca 12 let, a k tomu jednu středně náročnou trasu. Odpočinek nabídnou poznávací okruhy.

Výstup na Pico Ruivo

Trasu lze absolvovat ve 2 variantách. Náročnější horská trasa (8,3 km) z vyhlídky Pico do Arieiro na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo s větším převýšením. Místy velmi prudké stoupání (650 m) a klesání (800 m). Cesta je v exponovaných úsecích zajištěná zábradlím. Trasu je možné absolvovat v jednodušší variantě: výstup na nejvyšší horu z parkoviště Achada do Teixeira s návratem stejnou cestou zpět. Toto místo je dostupné autem či taxíkem. Samotná cesta na vrchol je podstatně snazší a včetně návratu chůze zabere necelé 2 hodiny.

Maximální velikost skupiny

16 účastníků

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal (cca 4,5 hod letu). Letenky zakoupené prostřednictvím CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase jejich nákupu a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Ubytování

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích, vždy s klimatizací a snídaní:

 • v 3* hotelu s velkou zahradou a dvěma bazény
 • nebo 4* hotel včetně wellness a bazénů
 • oba hotely se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti od moře

Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 600 Kč. Příplatek za 4* hotel je 4 800 Kč.

Klima

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.

Termíny

Číslo zájezdu: 10724

17. 6. - 24. 6. 2024

Cena:
Last minute cena 32 440 Kč (včetně letenky)

35 440 Kč
Mám zájem

Zajímavá místa

Hřebenovka na Pico Ruivo

Pico Ruivo je nejvyšší vrchol ostrova Madeira, dosahuje výšky 1862 metrů nad mořem. Jeho název v překladu do češtiny  znamená “Červený vrchol”, což je pravděpodobně odvozeno od načervenalého odstínu jeho skal, zejména při západu slunce, kdy sluneční světlo barví krajinu do teplých tónů. Tento vrchol nabízí úchvatný panoramatický výhled na okolní hory a Atlantický oceán.

Domečky v Santaně

Nejvýraznějším rysem domů v Santaně jsou jejich trojúhelníkové střechy vyrobené ze slámy nebo rákosu. Taková konstrukce poskytuje izolaci proti teplu i chladu a zároveň chrání před častými dešti v regionu. Architektura je rovněž přizpůsobena tak, aby odolala náročným povětrnostním podmínkám regionu. Tyto jedinečné domy jsou významnou součástí kulturního dědictví Santany a staly se symbolem Madeiry.

Laurisilva - vavřínové lesy

Tento „les pralesovitého typu“ se dochoval pouze v oblasti Makaronézie, kterou kromě Madeiry tvoří ještě Azorské, Kanárské a Kapverdské ostrovy. Právě na Madeiře se laurisilva zachovala v největší míře. Jedná se o stále zelený les, který pokrývá zejména severní svahy ostrova v nadmořských výškách mezi 300 – 1600 m. Jak už název napovídá, tvoří ho různé druhy vavřínů (zejména vavřín azorský), ale i celá řada dalších rostlin. Mnohé z nich jsou endemické druhy, jinde na světě se nevyskytují. Madeirský vavřínový les je navíc přísně chráněný a od roku 1999 je součástí světového dědictví UNESCO.

Levády

Levády jsou jedinečným prvkem madeirské krajiny. Jsou to úzké zavlažovací kanály nebo akvadukty, které byly původně vybudovány k rozvodu vody z vlhčích oblastí ostrova do sušších oblastí pro zemědělské účely. Samotné slovo “levada” pochází z portugalského slovesa “levar”, které znamená “přenášet” nebo “přepravovat”. Tyto levády často vedou podél strmých útesů, tunely a přes svahy hor a vytvářejí spletitou síť cest. Mnohé  byly postupem času přebudovány na turistické stezky. Procházky po levádách patří k nejoblíbenějším outdoorovým aktivitám na Madeiře.

Průvodce

Mám zájem